Dokumentide hävitamisest

Piret Birk

Allikas:

Kolimine sunnib ikka oma varusid ja kogusid sorteerima, see on hea võimalus kõigest mittevajalikust loobuda.

On dokumente, mida päris prügikasti visata ei saa, aja jooksul koguneb hulga ajakirju, ajalehti ja pabereid, mis pole mõeldud võõrale silmale.

Dokumentide hävitamiseks kõige levinum vahend on arvatavasti paberihunt. Seda saab endale soetada kontoritarvete poest. Purustaja hinnad algavad enamasti 1000 krooni kandist, sellise hinnaga masin on mõeldud kasutamiseks ühele töötajale. Mida võimsam "hunt"? soetada , seda kallim (ja ka pikema tööeaga), pealegi kujuneb kasutajate hulk enamasti planeeritust suuremaks.

Paberihundist läbikäinud materjale on peaaegu võimatu kokku panna. Nagu iga kontorimasin, nii tahab ka paberihunt regulaarset hooldust, lisaks leiab paberisodi oma koha ikkagi prügimäel.

Teine võimalus oma arhiivi hävitada või korrastada on see töö tellida mõnelt firmalt. Firma puhul jääb ära kontoritehnika soetamise ja hooldamise kulu.Näiteks Infokaitsesüsteemid Oü lubab, et sama raha eest saab infokaitseteenust kasutada 3-5 aastat. Teie kontorisse paigaldatakse koguja, seda saab tellida just sellist, nagu teie kontorimööbliga sobib. Koguja ei vaja elektrit, hooldust, remonti ega investeeringut.

Infokaitsesüsteemid Oü lisab veel, et kogujasse visatud materjale ei pea sorteerima, alles võivad jääda klambrid, kaustad, köidikud; hiljem eemaldatakse need paberimassist magnetiga. Hävitada saab ka arvutidiskette ja CD-plaate, selleks soovitatakse muretseda eraldi pabermaterjalist koguja. Kõik edasine toimub juba rangelt kontrollitud keskkonnas videokaamerate valve all.

Firma valimise poolt räägib ka see, et näiteks Infokaitsesüsteemid Oü on oma üheks eesmärgiks seadnud keskkonnasõbralikkuse: vähendada taaskasutatavate jäätmete ladestamise hulka prügilates ning suurendada nende ärakasutamist.

Aja jooksul muutub mingi osa kontoritehnikast samuti üleliigseks. Kui arvuti monitori ja ja kasti saad veel kellelegi sokutada, siis mida teha kõvakettaga, mis on täis konfidentsiaalset infot? On ju üsna naiivne arvata, et kustutades arvutist mittevajaliku faili, siis see ka kaob, oskaja huviline leiab selle alati üles.

Infokaitsesüsteemid Oü demonteerib elektroonikajäätmed osadeks ning osad ja detailid hävitatakse, arvuti kõvakettad ja mikroskeemid purustatakse tööstusliku universaalpurustiga kasutuskõlbmatuks massiks.

On olemas ka spetsiaalseid programme andmete jäädavaks kustutamiseks, failid kustutatakse ja nende asukoht kirjutatakse üle erinevate sümbolitega.

Sobivaima meetodi leiab iga firma ise vastavalt oma võimalustele ja vajadustele. Kuid kuidas on lood sinuga? Kas oled mõne paberilehe servale oma kontonumbri, aadressi või telefoninumbri kirjutanud, rääkimata arvutis olevast infost? Ilmselt vastad pärast väikest mõttepausi jaatavalt. Niisiis tasub mõelda informatsiooni kaitsmisele.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara