Skeptik kiirsalenemisel ehk Mis On Ultratone?

Sekretar.ee käis testimas

Ultratone Futura Pro

nimelist aparaati, et enda nahal veenduda, kas jutud imemasinast, mis mõne tunniga kehalt mitmeid sentimeetreid võtab, ka tõele vastavad.

Et kõik kohe alguses ausalt ära rääkida, tuleb tunnistada, et ma ei olnud Ultratone'ist mitte kunagi varem kuulnud, sest esiteks ei ole ma suurem asi ilusalongide külastaja ja teiseks paneb sõna "kiirsalenemine" mu skeptiliselt kulmu kergitama. Kiirsalenemine... see kõlab täpselt nagu miski, mis kahjustab tervist ja kaotab kiiresti efekti.

Ometi seadsin ma nädal aega tagasi oma sammud Norde Centrumi kõrval asuvasse ilusalongi, et teha läbi kiirsalenemise protseduur. Miks?

Ajakirjanikuametiga kaasneb teatavasti võimalus igasuguseid asju proovida - autoga sõita, kontserdil käia, sportida - kui ainult jagub tahtmist sellest hiljem kirjutada, ja kui toimetaja pakkus mulle võimalust üks iluprotseduur ise läbi teha ja sellest artikkel kirjutada, ei näinud ma ühtegi põhjust sellest keelduda. Kuna mulle jäid tema jutust meelde ainult sõnad "pinguldamine" ja "ilusalong", siis pole ime, et ma seda mõneks järjekordseks kreemimähiseks pidasin.

Suur aga oli minu üllatus ja kulmukergitus, kui ma hiljem telefoni teel teada sain, et tegu on kiirsalenemisega. "See on päris sümboolne, kui isegi toimetaja mind salenemiskuurile saadab..." kaebasin ma elukaaslasele, kes, otse loomulikult!, naerdes vastas: "On jah!"

Ultratone'i salongi astusin ma igatahes ilmselge skeptikuna, välja aga tulin... no kohe loete, kellena.

Naerma ajav võdisemine
Hotelli Euroopa 4. korrusel asuv salong võttis mu vastu oma virsikupunaste seinte ja aromaatsete küünaldega. Napis, kahe ruumiga kompleksis oli hästi vaikne ja rahulik.

Klaasitäis vett joodud, kuulasin hoolega Kerli kannatlikke selgitusi eesseisva protseduuri kohta ning uurisin nurgas seisvat kogukat aparaati.

20 isekinnituva geelpadjakesega elektroodi, mis pidid paigaldatama minu enda poolt valitud piirkondadesse, andvat välja kerget elektriimpulssi, mis lihased rütmiliselt kokku tõmbuma sunnib. Et impulsi tugevus on reguleeritav, saavat protseduuri tõhusust igal ajal enesetundele vastavalt korrigeerida.

Valisin treenimiseks naiste klassikalised probleemkohad - kõhu, reied ja tuharad - ning võtnud end pesuväele, ootasin, kuni Kerli jahedavõitu geelpadjad etteantud lihasgruppidele paigutas. Sättisin end pikali massaažilaua sarnasele alusele, Kerli kattis mu sooja tekiga ning jäin ärevalt ootama: mis edasi saab?

Esimene surin, mis mu kõhulihastest läbi käis, oli nii ootamatu ja kõditunnet meenutav, et puhkesin sealsamas kõva häälega naerma. "Mis on? Kas on ebamugav?" küsis Kerli mu reaktsiooni nähes kiiresti. "Ei, ei ole. Lihtsalt... veider on," ei osanud ma kummalist tunnet ühelgi teisel moel kirjeldada ja kõkutasin edasi naerda.

See meenutas ühest küljest sõrmede pistikusse torkamist ja teisest peente harjastega tehtud massaaži: kõhulihased tõmbusid kord kokku, kord läksid lõdvaks, kord võdisesid ühtlaselt. Kerli selgitas, et tegemist on alles tugevuse testimise, mitte päris protseduuriga, ning sättis minu pideva tagasiside saatel võimsuse nuppe. "Kuidas on? Kas keeran juurde?" oli vist järgmise 60 minuti kõige enamkordunud lause selles ruumis.

Lihastel on raske vahet teha
Kuigi väga paljud pidavat
Ultratone Futura Pro'd
teleturus nähtud kõhulihaste treenijaga võrdlema, on need kaks Kerli sõnul täiesti erinevad asjad. "Ultratone on professionaalne," kinnitas ta.

Lisaks iluprotseduuridele kasutavat seda näiteks tippsportlased, kui vigastused treeningkoormust piiravad, venitusarmidega võitlevad sünnitanud naised ning taastusravi vajajad.

Paljuräägitud masinast on kasu ka neile, kellele aeg silmanurkadesse kortse vajutama kipub, sest spetsiaalselt näo jaoks mõeldud otsiku abil on võimalik pinguldada ka näonahka ja -lihaseid.

Minu lihaste ühtlase "suristamise" asemel vahetas masin pidevalt faase: kord olid lihaste kokkutõmbed rütmiliselt lühikesed ja teravad, kord pikemad ja nõrgemad, kord sipelgapesasse sattumise sarnaselt eraldamatult tihedad. Kerli seletas, et igal faasil on kindel eesmärk, olgu selleks siis lihase vormimine, venitamine, jääkainetest vabanemine või muu taoline, ning järjekord.

Et iga elektroodi impulsi tugevust sai teistest sõltumatult muuta ning lisada näiteks reite siseküljele rohkem koormust ajal, kui kõhulihaste trenn niigi talutavuse piiril oli, kulus suur osa protseduurist mõtlemisele, kuhu koormust juurde panna. Tõmblevatel lihastel vahet tegemine ei olnud teps mitte lihtne!

Protseduur oli seda kummalisem, et tundus, nagu üritaks mu aju selles impulside segadikus pidevalt korda luua ja keha kontrolli alla saada. "Kes ku*** seda lihast liigutab, kui mina selleks käsku andnud pole?" tundus mu aju protesteerivat - rahulik lautsil lamamine ajal, kui reied kükitamise sarnaseid kokkutõmbeid tegid, ei tahtnud talle kuidagi "pähe mahtuda".

Võtab ikka läbi küll!
Ei tea, kas asi oli soojas tekis või lihastöös, või mõlemas!, aga kui minule mõeldud 60 minutit lõpukorrale jõudsid, olin ma kaetud ühtlase higikorraga. Jalad olid vedelad ega tahtnud eriti hästi kanda, kõht metsikult tühi.

Tunne oli sarnane korralikule jooksu- või squashitrennile, kuid selle vahega, et õlavöös puudus igasugune pinge või väsimus. Ka ei olnud tööd teinud lihased sama kanged, kui squashi järel, sest masin lõdvestas need massaažitaolise "võdistamisega" korralikult ära.

Kuigi jõin enne salongist väljumist veel ühe klaasitäie vett, tuli mul seda kodus ahnelt juurde juua, sest aktiivselt tööle hakanud seedimine oli mao igasugusest vedelikust tühjaks pumbanud ja ega protseduuriaegne higistaminegi säästvalt mõjunud.

Paar tundi hiljem kaljuronimise trenni jõudnud, pidin ma tõdema, et reied/kõht ei jaksanud pooltki nii suurt koormust taluda, kui tavaliselt. Pidin lõpetama trenni tavapärasest tund aega varem ning vedelesin mõnuga saunalaval.

Järgmisel ja ka ülejärgmisel päeval olin ma igatahes korralikult "lihashaige" ning saatsin istumist (tuharalihased) ja aevastamist (kõhulihased) kerge vandumisega.

Ootamatult kiire tulemus
Kui võrrelda minu reie-, talje-, kõhu-, puusa- ja tuharate ümbermõõtu enne ja pärast protseduuri, olin ma 60-minutilise sessioon lõppedes ligi 9 cm väiksem, kui salongi minnes.

Ultratone'i salendav toime ei seisne mitte nii väga kalorite põletamises või rasvkoe lõhustamises, vaid selles, et treenitud lihas võtab teistsuguse, pikergusema kuju. Nagu igal treeningul, ei ole ka selle mõju jääv, nii et Kerli sõnul peaks parema väljanägemise huvides võtma 12-protseduurilisi kuure, 3 sessiooni nädalas.

Mina proovisin Ultratone'i ainult ühe korra. Kuigi ma ei ole ülemäära vaimustatud oma strateegiliste ümbermõõtude avaldamisest üle-Eestilises portaalis, mille lugejaskond ulatub mitme-mitme tuhande inimeseni, täidaks tulemuse teistega jagamine praegu õiget eesmärki, nii et... Hingan sügavalt sisse ja lasen numbritel tulla.

Minu ümbermõõdud, enne ja pärast:

 • Talje 76 > 75
 • Kõht 85,5 > 85
 • Puusad 87 > 85
 • Tuharad 97,5 > 95
 • Parem reis 60,5 > 59
 • Vasak reis 60 > 58,5
Kui mõelda, kui vajalik võib vahel olla paari sentimeetri kiire mahavõtmine ilusasse kleiti mahtumise nimel (näiteks nagu jõuluballil), on Ultratone'i protseduuri 400-kroonine hind ikka o l u l i s e l t etem keha kurnavast näljutamisest ning investeeringut väärt.

Kuigi on neid, kes kasutavad Ultratone'i ühekordse abinõuna, käib suurem osa kliente Kerli sõnutsi kuuride kaupa pikema aja jooksul, sest tulemus on kestvam ja märgatavam.

Tegijad ise kasutavad ka
Kui Kerli, kes minu protseduuri läbi viis, kasutab Ultratone'i siis, kui tuju tuleb, siis sama salongi teine terapeut, nääpsuke Raissa, teeb omale igal hommikul 15-20 minutilisi protseduure.

Varem lastevõimlemise ja taastusraviga tegelenud naise jaoks on see praegu ainuke viis oma keha vormis hoidmiseks ning lisatreeningu järele puudub tema sõnutsi vajadus.

Siiski kordavad nad mõlemad kui ühest suust, et Ultratone ei ole mõeldud treenimist, tervislikke söömisharjumusi ja eluviisi asendama, vaid ainult täiendama.

Raissale meeldib näha, kuidas naised, kellega ta tööd teeb, ennast kord-korralt paremini tundma ja armastama õpivad, sest tihtilugu annab Ultratone'i kiire tulemus neile motivatsiooni ise pingutama hakata: trenni minna ja söömisharjumused üle vaadata.

Ultratone'i kabinetid asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Haapsalus. Loe lähemalt aadressil www.ultratone.ee.

Osale arutelus

 • Mihkel Vabrit

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara