Jõuluseaded kontorisse

Mida teha jõulude puhul kontoris, et töötajaskond jõulumeeleouluga nakatada ning pühadeootust suurendada? Keda tavapärased kaunistused päkapikkude ja piparkookide näol ära on tüüdanud, neile järgnevalt mõned ideed.

Igas kontoris on vähem või rohkem taimi.

Florist Inga Luks
perefirmast Haljastuslux, kellel on kümme aastat kogemusi nii kontoriruumide taimedega kaunistamisel kui ka hoonete juures oleva haljastuse korrashoidmisel, jagab kontori kujundamiseks näpunäiteid. Inga töid-tegemisi on toetanud teoreetilised teadmised, mis hangitud Räpina Kõrgema Aianduskooli "aianduse erialalt"? ning Tallinna Sidekooli "haljastaja-iluaedniku"? erialalt.

Elustaimed-värskus kontoris

Kontori kaunistamiseks jõuluajaks soovitab Inga Luks kindlasti kasutada julgesti jõulutähti- neid on väga palju erinevaid, suuri kui ka väikeseid, nii saab sobiva valiku teha kontorist lähtudes. Lisaks võiks jõuluseadetes kasutada elustaimi nagu ratsuritähti, hüatsinte, ebaküpresse, jpt. Aga kui lilleseades on elus lill, tuleb arvestada sellega, kes ja kuidas tema eest ka hoolitseb.

Uus trend-männipärg

Tavalised, kuid äärmiselt ilusad seaded saab, kui kasutada männipärjakest ja sinna keskele asetada kas küünal või taim. Jõulumeeleolu tekib siis, kui kasutada lisaks veel jõulukuule ja veel dekoratiivset paela- lihtne ja ilus seade on kiirelt valmis. Taaskord rõhutab florist Luks, et ei tohi unustada seda taime tingimata aegajalt kasta. Siis see seade ka kestab kauem. Samuti tasub arvestage sellega, et männipärg kestab kauem kui kuusepärg. Mänd ei hakka nii kiirelt pudenema, ta kannatab just selliseid ruume, mis on kuivad ja soojad. Sellistesse, just kontoriruumidesse, sobivad veel ka samblast tehtud seaded, need taluvad samuti kuivust paremini.

Kink kolleegile?

Kingituste teema on alati keeruline, kas pole? Siingi saab florist omapärase ideega aidata. Inga Luksi sõnul sobib kingituseks teha töökaaslastele mõni väike jõulumeeleoluga seadeke, kus sees oleks ka kindlasti mõni elus taim. Uskuge, see annab väga palju juurde. Pealegi, seal kus on palju rahvast, on ka palju erinevaid võimalusi.Väga lahedad seaded saab just looduslikust materjalist, näiteks teha keraamilisse potti käbidest kuusk või vooderdada pott samblaga ,millele lisada efektiks elektrilisi kuuseküünlaid.

Seega kokkuvõtvalt ideed, mida florist soovitab:

Jõulutäht sobib igasse kontorisseMännipärg (on püsivam kui kuusepärg)Looduslikud materjalid kombineerida efektsete elektriküünaldegaJulgemalt kasutada elustaimiElusatest taimedest tehtud seaded vajavad hoolt

Iga klient on erinev, nii on ka soovid erinevad. Kui endal on mõtted otsas, võib alati kutsuda kontorisse asjatundja, kes siis ruumid üle vaatab, valgustust hindab ning lilleseadete võimalikud asupaigad välja valib. Sellele järgneb individuaalne hinnapakkumine. Muuseas, kapriissemate ja kallimate taimede puhul pakutakse klientidele ka juba olemasolevate taimede püsihooldust.

Osale arutelus

  • Evelin Org

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara