Mida peab sisaldama esmaabi kapp?

Teada on, et õnnetus ei hüüa tulles. Meid kõiki võib mistahes hetkel tabada mõni ootamatu tervisehäda. Teada on ka sagedased õnnetused, mis just tööpaigas aset leiavad. Selleks puhuks on sotsiaalminister koostanud määruse, mille kohaselt peab iga asutus olema varustatud esmaabikomplektiga. Antud teema kohta jagab informatsiooni

Kaido Orgmets Münt Grupp Oü-st

.

Mis esmaabikomplekti kuulub?

Esmaabikomplekt plastkarbis ettevõttele või ettevõtte eraldi asetsevale struktuuriüksusele töötajate arvuga üle 25 inimese sisaldab:Alkoholisalvett 12 tkEsmaabiside haavatampooniga 2 tkSteriilne haavapadi 5 cm x 5 cm 2 tkSteriilne haavapadi 7,5 cm x 7,5 cm 3 tkSteriilne haavapadi 10 cm x 10 cm 3 tkRullside 10 cm x 4 m 2 tkRullside 15 cm x 4 m 2 tkPlaastrite komplekt (24 tk eri suurus) 1 kmplRullplaaster kitsas 2 tkKolmnurkrätik 2 tkElustamismask 1 tkTurvalõikur 1 tkKaitsekindad 2 paariEsmaabi soojendustekk 1 tkTrauma kompresskott - isekülmuv (ühekordne) 1 tkEsmaabivahendite kasutusjuhend 1 tk

Esmaabi andmise juhend 1 tk

Kuna Sotsiaalministri määrus sisaldab tegelikult üsna minimaalseid koguseid, siis Kaido Orgmets soovitab juurde muretseda järgmiseid tooteid:

Toode KogusChemisept 1 pdlHaavatampoonid 7,5X7,5 cm, 100 tk/pk 1 pkPoolelastikside Demedlast 4 tkElastne haavaplaaster, 100 tk/pk 1 pkBurnshield põletusgeel 1 pdl

Trauma kompresskott - isekülmuv 2 pk

Kaido Orgmets ütleb: "Chemisept on desifintseeriv lahus. Soovitan seda, kuna minu arvates on kaheteistkümnest alkoholisalvetist vähe - isegi kontoritingimuses tuleb tihti ette väiksemaid kriimustusi, mida oleks vaja enne plaastri paigaldamist desifintseerida."

Haavatampoonid on väga sobilikud Chemisepti pealekandmiseks ja liigse lahuse eemaldamiseks väikeselt haavalt, kriimustuselt või marrastuselt.

Sidemeid on komplekti seaduse poolt ette nähtud nii vähe, et suurema õnnetuse puhul saab nendega ära siduda heal juhul kolm keskmise suurusega haava. Ta kommenteerib: "Arvan, et parem on karta, kui kahetseda ja seepärast soovitan neid igasse komplekti juurde panna veel vähemalt neli. Plaastrid, mida Teile soovitan, on kangasplaastrid. See tähendab, et need plaastrid on paremini püsivad, kui veekindlad. Veekindel plaaster on tehtud küll materjalist, mis ei lase vett läbi, kuid vee all tuleb maha imekergesti. Samas kangasplaaster püsib peal hoolimata veest, külmast, kuumast või ka naha liikumisest plaastri all."

Burnshield põletusgeeli kohta räägib Kaido Orgmets järgmist: "See on asendamatu vahend põletuste esmaabiks. Alates päikesepõletusest kuni kolmana astme põletuseni välja. Burnshield geel jahutab, desinfitseerib ja tuimestab ning ei lase põletusel sügavamale kudedesse edasi levida. Esmapilgul võib ju tunduda, et kontoritingimustes seda geeli vaja ei lähe, kuid te oleksite hämmastunud, kui teaksite kui tihti inimesed ennast kohvi või teega kõrvetavad. Isekülmuvaid külmakompresse soovitan juurde, sest külm on just see, mida läheb vaja nii haava peale, luumurrule kui ka hamba- ja peavalule."

Esmaabikomplekt on igale ettevõttele kohustuslik, lisaks kohustusele komplekti omada, võivad kapis olevad tooted kellegi elu päästa. Õnnetuse korral on esmaabivahendid õige kasutuse korral kuni kiirabi saabumiseni lausa hädavajalikud. Seega tasuks kõigil arstikapi haldajatel kriitilise pilguga kapi sisu üle vaadata ning tarvidusel puuduvad asjad asemele muretseda.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara