Osta praamipiletid internetist

23.01.2008 käivitas saarte ja mandri vahel laevaliiklust korraldav Väinamere Liinid Oü uue veebipõhise eelmüügipileti ostukeskkonna.

Väinamere Liinid Oü juhataja Urmas Treiel loodab, et e-pileti juurutamine vähendab telefoni teel tehtavaid tühibroneeringuid, mis omakorda võimaldab klientidel täielikult kasutada kogu broneeringuressurssi ja paremini planeerida reisijate ülevedu tippaegadel.

"Telefonibroneering ei kohusta piletit välja ostma ja hulk broneeringuid jääb kasutamata, e-piletiga, mis on eelnevalt veebis ka tasutud, tuleb inimene konkreetseks ajaks ja seeläbi on võimalus nii tipptundidel kui ka muul ajal reisijatevoogu paremini planeerida ning järjekordi vähendada," sõnas Treiel.

Aadressil www.tuulelaevad.ee saab e-pileti parvlaevale osta kindlaks kuupäevaks ja kellaajaks kuni kolm kuud ette. Seega on e-pilet oma olemuselt broneeringuga eelmüügipilet. Lisakulutusi e-pileti ostuga ei kaasne, teenustasu on sarnaselt seni kehtinud veebibroneeringule 25 krooni. Veebist pileti ostmisel saab ostja tellida tasulise (3 krooni) kinnituse SMSiga, milles on kirjas pileti number, sõiduaeg, liin ja autonumber. Lisaks saab saata e-pileti lingi endale e-postkasti ning pilet hiljem välja trükkida. E-pileti ostukeskkonnas näeb kõikide reiside broneeringulimiidi täituvust ning selle abil saab ülesõitu paremini planeerida.

E-pilet on varustatud unikaalse triipkoodiga ja selle kontroll toimub triipkoodi lugejaga, paarisekundilise kontrollimise käigus saadetakse signaal serverisse, mis loeb antud koodiga pileti kasutatuks. See välistab sama pileti väljatrüki teistkordse kasutamise. Kliendi mugavuse tagab võimalus sõita sadamas e-piletiga otse broneeringureale, ilma vahepeal autost väljumata.

Triipkoodil põhinev e-piletisüsteem annab senisest täpsema statistilise väljundi iga konkreetse reisi täituvuse kohta, mida ei võimalda senine piletimüügisüsteem. Selliste andmete põhjal saab ettevõte teha põhjalikke analüüse ressursside optimaalsemaks kasutamiseks.

E-pileti keskkond käivitub erinevatele kliendigruppidele etapiviisiliselt. Esmalt saab e-piletit osta täishinnaga sõitvale sõiduautole, mootorrattaga reisijatele. Saarlastele kehtiva hinnasoodustusega pileteid esialgu osta ei saa. Samuti jäävad esimeses arendusetapis kõrvale suuremad sõidukid. Praegu saab veebipõhiselt pileteid osta Kuivastu - Virtsu liinile, suvehooajaks laieneb see võimalus Väinamere Liinide teatel ka teistele liinidele.

Aastaks 2010 plaanib ettevõte viia piletimüügikorralduse tehnilised lahendused sellisele tasemele, mis Urmas Treieli sõnul vähendaks praegust 20-25minutilist laadimist 10-12 minutile. "Kogu peale ja maha laadimise protsess peaks toimuma poole kiiremini. See tagab tippaegadel maksimaalse üleveovõimsuse. E-pileti tehniline lahendus on baasiks täiendavatele arendustele, mis tagavad piletiostu ja -kontrollitsooni ühendamise sadamaala alguses ja seeläbi kiire ning sujuva laadimisprotsessi," lisas ta.

Kuna süsteem on alles väljatöötamise järgus, siis ootab ettevõte klientidelt mõistvat suhtumist ja igakülgset tagasisidet ning ettepanekuid muudatuste osas.

Allikas:

Saaremaa Laevakompanii

Osale arutelus

  • Evelin Org

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ADVOKAADIBÜROO RASK otsib SEKRETÄRI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. juuni 2018

Teabevara