Enim reisiti Estonian Airiga eelmisel aastal Oslosse, Brüsselisse, Kiievisse, Milaanosse, Barcelonasse ja Pariisi

Estonian Air tugevdas oluliselt oma tegevusnäitajaid 2007. aasta teisel poolel, seda nii müügimahu kui ka reisijate arvu kasvu osas, olles selgelt Tallinna Lennujaama reisijate arvu peamiseks mootoriks aastal 2007. 2007. aastal reisis Estonian Airiga ühtekokku 745 600 reisijat, sh regulaarlendudel 651600. Reisijate arv suurenes eelmise aastaga võrreldes 9%, kusjuures teisel poolaastal kasvas reisijate arv 15,7%. Lendude täituvus paranes 2007. aastal 2,1 protsendipunkti võrra, saavutades 67,7% taseme.

Möödunud aastal toimus ühtekokku 10056 lendu, mis on 986 võrra enam kui 2006. aastal.

Estonian Airi lendude regulaarsus oli 99,7%, mis on 0,6 protsendipunkti võrra kõrgem kui 2006. aastal ning 1,2 protsendipunkti võrra kõrgem kui AEA (Association of European Airlines) liikmete keskmine.

Estonian Airi 15 minuti punktuaalsus oli 80,5%, mis on 3,9 protsendipunkti võrra madalam kui 2006. aastal, kuid 1,6 protsendipunkti võrra kõrgem kui AEA liikmete keskmine.

Atraktiivsed hinnapakkumised, uued lennuühendused ning selgelt Eesti turule suunatud müügi- ja turundustegevus tugevdasid oluliselt Estonian Air positsioone koduturul. Aastaga kasvas Estonian Airi müügimaht Eesti turul 13%, kusjuures viimase 6 kuu jooksul moodustas kasv võrreldes 2006. aastaga enam kui 20%. Estonian Airi turuosa Tallinn lennujaamas oli 43%, hõlmates ligi 70% Tallinnast väljuvatest rahvusvahelistest otselennuühendustest.

Estonian Air avas 2007. aastal viis uut lennuliini: Tallinn-Viin, Tallinn-Vilnius, Tallinn-Kuressaare, Kuressaare-Stockholm ja Tallinn-Helsingi. Estonian Air kahekordistas oma lennukiparki, lisades kaks Boeing 737 ning kaks SAAB 340 lennukit.

Estonian Air jätkab ka edaspidi atraktiivsete otselendude pakkumisi: 11. veebruaril lisandub Estonian Airi liinivõrku Tallinn-Minsk ning märtsi lõpus ja aprilli alguses Tallinn-München ja Tallinn-Rooma. Alates aprillist pakub Estonian Air ühtekokku 22 otselennuühendust üle Euroopa.

Möödunud aastal olid reisijate hulgas enim nõutud liinid Oslo, Brüssel, Kiiev, Milano, Barcelona ja Pariis, kus võrreldes 2006. aastaga kasvas reisijate arv vastavalt 13, 28, 29, 58, 40 ja 46%.

Allikas: Estonian-Air.

Osale arutelus

 • Argo Tammemäe

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine