Hüva nõu algajale esinejale

Suur osa meist arvab, et publiku ees esinemine on tõeline piin, sest närv tuleb sisse. Tegelikult aga on kõik head esinejad publiku ees närvipinges.

Edu võtmeks on saada oma pinged kontrolli alla ning pöörata need endale kasulikuks.

Kaota pinge kopsudest

Kiire paanilise hingamise asemel tuleb hingata aeglaselt ja sügavalt. Hinga läbi nina, et kurk ennne esinemist kuivama ei hakkaks.

Kui sul on kalduvus kiirustada ning rabistada,

siis võta aeg hetkeks maha. Mine kuulajate ette, korrasta lauda, pane ritta abivahendid. Vaata kuulajatele otsa alles siis, kui tunned end juba mugavalt.

Lõdvesta oma õlad

, see kaotab pinge kogu kehast.

Naerata
ruumisviibijatele või vähemalt neile, keda tunned. Kui oled kuulajate vastu positiivselt tähelepanelik, on tõenäoline, et nad vastavad samaga

Alusta esinemisega ainult siis, kui kuulajate tähelepanu on täielikult sulle suunatud.
Tea täpselt ette, milline on sinu esimene lause

, alusta tervitusega, siis haara tähelepanu mõne põneva ja teistmoodi ütlemisega. Seejärel tutvusta lühidalt, millest hakkad rääkima ja "¦ asja juurde!

Näita alguses kohe mõnd valmispandud slaidi või materjali
, see annab võimaluse enda kogumiseks.

Kuhu panna käed?

Enamikel esinejatel on probleemiks, kuhu panna käed. Tegelikult on üsna ükskõik, mida nendega teha, kuulajatele mõjub see nagunii ebaloomulikult, sest esineja on niigi ebaloomulikus situatsioonis- seista inimeste ees, kes jälgivad iga su liigutust.

Seega, leia lahendus, mis on sulle mugav ja ei jätaks kuulajatele valet muljet.

Kui paned käed taskusse, võib see kuulajatele jätta hooletu, lohaka või ülbe mulje.

Harjuta kätehoidu keha keskjoone kõrgusel. Nii on lihtne alustada žeste, mis aitavad esinemist ilmekamaks muuta. Kui sulle tundub mugav, võid käed panna selja taha või hoida vabalt külgedel.

ükskõik mida sa ka ei teeks, mitte kunagi

*

ära süga ennast

*

ära mängi käekella, pastaka, keti või mõne muu pisiesemega

*

ära rista käsi rinnal

*

ära laiuta meeleheites käsi

*
ära kõlista taskus müntidega

Silmside

Hea kontakti saamiseks on oluline kuulajatega silmsideme loomine. Samas ei ole mõtet saalisviibijaid lausa jõllitada ega ka mitte valida üht ohvrit, kellele pingsalt otsa vaadata, see tekitab "ohvris"? ebamugavust.Kui sulle tundub keeruline silma vaadata, võid soojenduseks vaadata kuulajate otsaesist või nina. Distantsilt tundub, nagu vaataksid silma.

Proovi vaadata igale kuulajale silma järjest 2-3 sekundi jooksul. Peagi märkad, et silmsideme hoidmine on sama loomulik kui sõprade ringis.

Ja kindlasti

NAERATA
kuulajatele!

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara