Täna kell 7.48 algas kevad

Tänavune aasta on olnud pisut teistsugune selle poolest, et kui veebruar ja märtsi algus olid soojad, siis märtsi keskpaik on üsna talvine.

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituut (EMHI) ennustab vähemalt nädala lõpuni suhteliselt jahedat ilma: kogu Eestis sajab nii lund, lörtsi kui vihma ning eriti öösiti on ka külmakraade.

Jõgeva sordiaretuse instituudi argometeoroloog-ekspert Laine Keppart, kes ilma jälginud juba kümneid aastaid, ütles, et tänavune talv on olnud kõigi aastate kõige soojem. Lähiajast on tänavusega võrreldav vaid 1991/1992. aasta talv.

Laine Keppart sõnas, et puudel ja põõsastel hakkavad pungad puhkema, oleks vaja vaid paari soojemat päeva, et need avaneks. "Vahtratel ja kaskedel mahl jookseb,"? nimetas Keppart kevade märke. Tema sõnul õitsevad ammu lumikellukesed ning õites näsiniint on nähtud isegi Lääne-Eestis. Keppart lisas, et liblikadki lendavad ning lepp tolmab.

Portaali www.looduskalender.ee andmetel nähti eelmisel nädalal esimesi rästikuid Jõgevamaal ja Soomaal, mis on juba tõsine kevade märk.

Artikli originaal

Osale arutelus

 • Virumaa Teataja

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine