Täna kell 7.48 algas kevad

Tänavune aasta on olnud pisut teistsugune selle poolest, et kui veebruar ja märtsi algus olid soojad, siis märtsi keskpaik on üsna talvine.

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituut (EMHI) ennustab vähemalt nädala lõpuni suhteliselt jahedat ilma: kogu Eestis sajab nii lund, lörtsi kui vihma ning eriti öösiti on ka külmakraade.

Jõgeva sordiaretuse instituudi argometeoroloog-ekspert Laine Keppart, kes ilma jälginud juba kümneid aastaid, ütles, et tänavune talv on olnud kõigi aastate kõige soojem. Lähiajast on tänavusega võrreldav vaid 1991/1992. aasta talv.

Laine Keppart sõnas, et puudel ja põõsastel hakkavad pungad puhkema, oleks vaja vaid paari soojemat päeva, et need avaneks. "Vahtratel ja kaskedel mahl jookseb,"? nimetas Keppart kevade märke. Tema sõnul õitsevad ammu lumikellukesed ning õites näsiniint on nähtud isegi Lääne-Eestis. Keppart lisas, et liblikadki lendavad ning lepp tolmab.

Portaali www.looduskalender.ee andmetel nähti eelmisel nädalal esimesi rästikuid Jõgevamaal ja Soomaal, mis on juba tõsine kevade märk.

Artikli originaal

Osale arutelus

 • Virumaa Teataja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara