Elu Eesti lõunapiiri ääres hakkab edendama taastatud lennuväli

Selle aasta lõpuks taastatakse Varstu lennuväli, mis pakub häid võimalusi õppelendudeks, tehnikaspordi huvilistele ning loodusturistidele nii Eestist kui ka välismaalt. See aitab arendada ettevõtlust ja elukeskkonda eeskätt Varstu ja Mõniste vallas, aga ka Lõuna-Eestis laiemalt."Varstu ja Mõniste valdade kaugus keskustest on pärssinud ettevõtluse arengut. Kuigi piirkonnas on väga head eeldused edendada loodusturismi - näiteks Paganamaa, Peetri jõe kaitsealad - on praeguseni välja kujunemata turismi teenindav sektor. Lennuvälja taastamine on üks olulisi samme, et tõsta piirkonna atraktiivsust turismisihtkohana, mida see kindlasti väärt on," lausus EASi juhatuse liige Tarmo Leppoja.

Varstu lennuväli rajati 1976-1977 kapitaalse ehitisena nn keemialennuväljaks. Lennuväli on ainus asfaltkattega 400x20 m lennurada Tartust lõunas ning selle taastamine võimaldab seda piirkonna hüvanguks kasutada aastakümneid. Taastamine hõlmab lennuraja pikendamist, rajakatte uuendamist ning lennukiperrooni ja autoparkla rajamist koos teedega. Projekti kogumaksumus on 1,6 mln krooni, millest Euroopa Regionaalarengu Fondist kaasrahastatav EASi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetus katab 1,4 mln krooni.

Varstu vald on lennuvälja maa-ala hoidnud: lennuväljale ja sellega piirnevasse ohutustsooni ei ole püstitatud uusi ehitisi ega elektriliine. 2006. aastal asutasid Varstu ja Mõniste vallavalitsused koos nelja äriühinguga sihtasutuse lennuvälja taastamiseks, otsides võimalusi tõsta Eesti kõige lõunapoolsemate valdade atraktiivsust.

SA Varstu Lennuväli koostöös Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liiduga ja Läti Harrastuspilootide Liiduga soovib muuta traditsiooniks korraldada lennuväljal igal suvel Varstu lennupäevi, et tuua rohkem huvilisi lennunduse juurde. Esimestest lennupäevadest 2006. aasta juulis võttis osa 9 lennukit, 20 langevarjurit ning ligi 2000 pealtvaatajat. Lennuvälja taastamine loob võimalused üritust mastaapsemaks muuta ning tutvustada Varstu ja Mõniste valda atraktiivse sihtkohana.

Varstu lennuväli sobib hästi ka õppelennuväljaks, eriti mis puudutab maandumiste harjutamist lühiradadele. 2006. a tehti lennuväljal 212 maandumist.

Samuti on Varstu lennuväli põnevaks paigaks tehnikaspordi huvilistele. Lennuvälja saab kasutada kiirendusvõistluste, mootorratta- ja kardispordiürituste korraldamiseks. Samuti soovib sihtasutus arendada lennuvälja juures välja tänapäevase tehnikaspordikompleksi.

Koostöös lähedalasuva Vastse-Roosa piirivalvekordoniga saab lennuväljale tellida ka piirikontrolli.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi eelarve ELi rahastamisperioodil 2007-2013 on 1,5 miljardit krooni ja eesmärgiks muuta Eesti eri piirkonnad atraktiivsemaks ettevõtjate, investorite, kvalifitseeritud tööjõu ja külastajate jaoks. Programmist saavad toetust taotleda omavalitsused ja MTüd kohalikku turismi- ja puhkemajandust edendavate projektide elluviimiseks. Eraldi võimalusena on programmis välja toodud nimelt endiste militar-, tööstus- või põllumajandusobjektide taas kasulikuks muutmine.

Allikas: EAS

Osale arutelus

  • Evelin Org

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara