Uuenev Tallinna lennujaam

Tallinna Lennujaama prognoosi kohaselt läbib sel aastal Eesti õhuväravat kokku 1,9 miljonit inimest ehk 10% rohkem reisijaid kui mullu. Reisijate arvu kasvu tagamiseks ning uute sihtkohtade lisandumiseks hakkab Tallinna Lennujaam lennufirmadele pakkuma mitut uut motivatsiooniskeemi, mis toob kaasa alandatud lennukite maandumistasud ning soodustingimused uute liinide avamisel.ASi Tallinna Lennujaam juhatuse esimehe Rein Loigu sõnul on lennujaama käesoleva aasta üheks olulisemaks eesmärgiks laiendada sihtpunktide valikut ning selleks on lennufirmadele välja töötatud uus motivatsiooniskeem. "Selleks, et ergutada olemasolevaid vedajaid aktiivsemalt tegutsema ning meelitada uusi firmasid Tallinnasse lendama, alandame alates 1. aprillist maandumistasu 10% võrra. Samuti hakkame lennufirmadele pakkuma uutesse sihtpunktidesse liinide avamisel senisest motiveerivamat allahindlusskeemi,"? kinnitas Loik. "Need uuendused peaksid eestimaalasteni tooma senisest laiema otselendude valiku, mis omakorda mõjub positiivselt reisijate arvu kasvule,"? kommenteeris Loik.

Lähiaja olulisim sündmus Tallinna lennujaamas on üleminek Schengeni piirirežiimile 30. märtsil, mis toob kaasa uuendusi nii reisijate liikumises kui piiriprotseduurides. Rein Loigu sõnul on oluline rõhutada, et kuigi Schengeni riikidesse reisimisel kaob üldjuhul passikontroll, on lennureisile minnes siiski vajalik isikuttõendavat dokumenti kaasas kanda, kuna seda kontrollitakse check-in"™is ja lennuväravas ka edaspidi. "Samuti säilib ka lennueelne julgestuskontroll, vastavas alas hakkab senise kolme asemel tööle viis turvaväravat, tänu millele lühenevad senised pikad turvakontrolli järjekorrad,"? selgitas Loik.

Schengeni piirirežiimile üleminekuga hakkavad kõik lennud väljuma lennujaama reisiterminali uuest osast, kus nn Schengeni ootealas hakkab asuma 664 ning mitte-Schengeni alas 312 istekohta. Kõik lahkuvad reisijad ning Schengeni saabuvad reisijad hakkavad liikuma mööda galerii põhitasapinda, mitte-Schengeni riikidest saabujaile on välja ehitatud spetsiaalne eraldatud liikumistsoon teisele tasapinnale.

Lennujaamal uued rentnikud

Uuenev lennujaam pakub reisijaile senisest rohkem võimalusi ka kehakinnitamiseks ja ostlemiseks. Reisiterminali keskosas avavad uksed Hugo Bossi esinduskauplus, Apollo ja R-Kioski opereeritavad raamatu- ja CD-plaadipood ning Eesti tooteid ja suveniire müüv kauplus. Uues galeriiosas saavad reisijad sisseoste teha butiigis Joop, Heinemanni kulla- ja kellakaupluses ning reisiäris, kus müüakse mänguasju, kohvreid ning muud reisiks tarvilikku. Lastega reisijate rõõmuks on uues lennujaamas olemas laste mänguala.

Kehakinnituseks lisanduvad lennujaama terminali toitlustusfirma Fazer Amica opereeritavad kaks uut söögikohta, millest üks hakkab asuma Schengeni ja teine mitte-Schengeni alas.

Lennujaama avalikku ossa saavad uute rentnikena ruumina reisibürood Novatours, Horizon Travel ning majutusteenuseid pakkuv ettevõte Booking Estonia.

Reisiterminal saab lõplikult valmis suvel 2008 30. märtsil lõppeb lennujaamas järjekordne ehitusetapp, mille raames avatakse uus kõiki pardalemineku väravaid ühendav galerii ning läbimurre olemasolevast terminalist galeriisse. Alanud on terminali põhjapoolse pikenduse väljaehitamine ning ümberehitustööd viiakse lõpule käesoleval suvel, lennuliiklusala renoveerimistööd aga septembriks. "Lennujaama ehitamine on keeruline, kuna tegemist on sisuliselt riigipiiriga ning samaaegselt suuremahuliste ehitustöödega peab lennujaamas jätkuma igapäevaselt ohutu ja turvaline lennutegevus,"? selgitas Rein Loik etapilist ehitamist ja võimalikke ajalisi nihkeid ehitustööde ajagraafikus võrreldes esialgselt planeerituga.

Tänaseks on valminud Tallinna lennujaama lõunapoolne juurdeehitus, kus asuvad oluliselt laienenud check-in ala, uus VIP-kompleks, moderniseeritud pagasi sorteerimisliinid ja kontoriruumid. Galerii lõunaküljele on paigaldatud neli uut reisijate silda, millest kolm hakkavad alates märtsi lõpust teenindama Schengeni ja üks mitte-Schengeni lende. Lõplikult valminud reisiterminalis hakkavad reisijaid teenindama üheksa reisijate silda.

Tallinna lennujaama reisiterminali arendamise ja lennuliiklusala rekonstrueerimise projektide lõplikuks valmimisajaks on 2008. aasta hilissuvi, projektide kogumaksumuseks kujuneb ligi 1,2 miljardit krooni, millest 830 miljonit krooni moodustab Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi kaasfinantseering.

Allikas: AS Tallinna Lennujaam

Osale arutelus

 • Evelin Org

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine