DUBAI - vesi on kallim bensiinist ja auto odavam kaamlist

Emiraadid on suurepärane kombinatsioon kaasaegsest läänelikust linnakultuurist ja araabia eksootikast. Kindlasti on Emiraatide näol tegemist ühe maailma turvalisima ja kõrgeima elatustasemega riigiga maailmas. Esmapilgul tundub uskumatu, et naftamiljonite maagilisel jõul on elutusse kõrbe rajatud lopsakad lilleväljad, golfiväljakuid meenutavaid murulappe, lõputu hulk villasid ja lukshotelle.Viisa ja kohviseemned

Eestlased vajavad Emiraatidesse sisenemiseks viisat. Väidetavalt on raskendatud viisa saamine alla 30 aastastel vallalistel naistel ja ka neil, kel passi eelnevalt Iisraeli viisa löödud. Minu puhul pidasid paika mõlemad. Niisiis otsustasin enne reisi passi vahetada, et tõsta vähemalt osaliselt oma aktsiaid Dubai tolliametnike silmis. Broneerisin ette ära ka hotelli, mis on Dubai viisa taotlemisel lausa kohustuslik. Sellest piisas, et üle piiri saada. Olin ka foorumitest lugenud, et 96-tunnise Emirates`i stop-overi puhul võib viisa piirilt saamine piiril õnneks minna.

Siiski tundusime piisavalt kahtlased, et meid peale passikontolli läbi otsiti. Terve protseduur kestis pea tunni, millest vähemalt veerand tuli mu elukaaslasel veeta alasti ülekuulamisruumis ja tõestada, et minu poolt Keeniast kaasa korjatud kohviseemned ei ole narkootilise toimega. Kohviseemne-teooria tõestuseks, mis vastas loomulikult sajaprotsendiliselt tõele, sunniti teda need ka ära sööma. Sellist saatust ma oma eksperimendiks kaasa võetud seemnetele ei oleks uneski ette osanud näha. Lõiv oli makstud ja pääsesime üle piiri.

üks Araabia ühendemiraatide seitsmest emiraadist

Dubai on linn, kuhu on koondatud kõik maailma kalleimad, kõrgeimad, suurimad, kiireimad ja julgeimad ideed. Uskumatu tundub, et kõik need ideed on teoks saanud kohas, kus vaid paarkümmend aastat tagasi valitses kõrb. Juba täna on Dubai linnapildis pilvelõhkuja pilvelõhkujas kinni, ehituskraanadel ei näi sirmapiiril lõppu olevat. Pooleli on maailma kõrgeima hoone ehitus (väidetavalt 810 meetrit), valminud on suurim kaubanduskeskus, kuhu on siseruumidesse ehitatud Kuutsemäe mõõdus tehissuusakeskus. Linn võib ärbelda 6500. toalise hotelli ning umbes 500. pilvelõhkujast koosneva peagi valmiva ärikvartaliga. Hetkel on pooleli Dubai lennujaama juurdeehitus, mille valmides - üllatus, üllatus - saab Dubais olema ka maailma suurim lennujaam. Tegemist on tõsise kõige-kõige-kõige riigiga.   

Angelina Jolie ja multifilmimaailm

Uusi hooneid kerkib Dubaisse meeletu kiirusega, kusjuures ei ehitata ainult maismaale, vaid ka vette. Merre on kuhjatud määratuhulk liiva, millest valmivad uhked tehissaared. Uus projekt näeb ette terve maailma ehitamist keset merd ja seda sõna otseses mõttes. Ehitustegevusele on antud täiskäik ja uued liivariigid muudkui kerkivad. Riike saab omandada saartena. Küll klausliga, et ligipääs ostetud saartele saab olema vaid erakopteri või -kaatriga. Kõikides suuremates kaubanduskeskustes pakuvad kinnisvarabürood müügiks vastvalminud liivariike. Väidetavalt on Angelina Jolie ostnud ära juba Etioopia. Taban end korduvalt mõttelt, et olen sattunud multifilmimaailma. Ei tea, millal "Eesti" valmib ja kellele see saar maha müüdud saab..

Kohalikud sheigid

Elanikkond koosneb Dubais valdavalt sisserännanutest, mistõttu on linnas kosmopoliitiline atmosfäär. Dubai mitmekesisust väljendavad araabia, inglise, urdu, hindi, farsi ja tagalogi rahvaste kombed ja keeled. Kohalikud elanikud, kandes dishdasha-kuubesid ja guttrah-peakatteid, räägivad mobiiltelefoniga oma uutes luksusautodes või mereääres asuvate luksvillade hoovis. Ju nad tunnevad mõnu elamisest riigis, kus vesi on kallim bensiinist ja paljud autod odavamad kui üüratukallid võidusõidukaamlid.

Täissile asfalttee kõrbe

Sisemaal laiub kõrb nii, nagu see on seal olnud sajandeid. Erinevus on ehk vaid selles, et täna viib kõrbe mõlemas suunas kolmerealine, kümnete kilomeetrite pikkuses valgustatud kiirtee. Mitte ühtegi auku ega konarlust!

Turistidele oli kõrbesafari kindlasti suursündmus, nõrganärvilisematele ehk veidi kurnav. Mööda järske luiteid ronimine ja püstipüsimine oli võitlus omaette. Veelgi enam seiklushimulistele pakutakse ratsutamist kaameli seljas ja liivasuusatamist või -surfamist. Põnevad on sõidud läbi wadiste (kuivade jõesängide).

         Karske eluga kord majas

Ehkki mõnel pool Araabia ühendemiraatides on alkohol täiesti keelatud (Sharjah, Fujairah), on Dubai hotellirestoranides ja -baarides saada importalkoholi (kuigi ka Dubaist leiab alkoholivabu hotelle). Poodides alkoholi ei müüda.

Tegemist on ka tõenäoliselt ühe maailma turvalisima linnaga, kus karistused õigusrikkumiste eest on mõtlemapanevad. Näiteks purjuspäi autorooli istumine võib maksma minna kolm aastat trellide taga ja 40 000 dollari ulatuses rahatrahvi.

Kui nüüd meenutada, siis nende Dubais veedetud kolme päeva jooksul ei õnnestunud mul näha ühtegi kerjust, ühtegi kodutut kassi ega ka ühtegi pealetükkivat kaupmeest (ka kõrbesafaril beduiinide juures!).

Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju

Madal toll ja tax-free kaubandus sunnivad oma rahast kergesti loobuma. Erinevalt Monacost on seal ka kaup märkimisväärselt odavam kui Euroopas, ka Eestis. Sisseoste saab sooritada nii araabiapärastel turgudel - soukidel, kui ka maailmakuulsaid kaubamärke müüvates butiikides ja kaubamajades. Kaubanduskeskused on oma mahult kolossaalsed ja neid leiab iga paarisaja meetri tagant. Lühidalt kokku võttes - silmatorkavalt lai kaubavalik kvaliteetsetest firmatoodetest kuni kohalike suveniiride ja maitseaineteni. Väga hea hinnaga leiab kulda, elektroonikat ja nahka. Kaubanduskeskuste hulgale ja suurusele mõeldes võib kindel olla, et siin kehtib väide - võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju.

Maailma ainus seitsmetärni hotell ja mu elu kalleim lõuna Dubais asuvad maailma ühed luksuslikuimad hotellid ja ka maailma ainus seitmetärni hotell Burj al-Arab. Hotelli restorani on võimalik ka tavaturistil laud broneerida, et nautida maalilise vaatega hommiku-, lõuna- või õhtusööki. Tõsi, küll märkimisväärse tasu eest ja loomulikult ei sisalda see üüratu number jooke söögi kõrvale, isegi vett mitte.

Otsustasime oma reisiseltskonnaga lõunasöögi kasuks. Kurikuulsasse 27-korruse restorani meid sellise paketiga siiski ei lastud. Seal saavad hotellielanikud täielikus privaatsuses lõunatada ja vaadet palmisaartele nautida. Meid juhatati valitud seltskonna sekka teise korruse restorani, mis oli samuti väga suursugune, ka vaate poolest türkiissinisele rannale. Kullasärast pimestatuna, lauahõbeda kõlksudes ja miljonidollari merevaadet nautides võis maitsta buffeelauast kõike, mida hing ihaldas - alates jääst valmistatud bokaalidesse serveeritud austritest kuni kaamelipiimast hõrkude magustoitudeni välja. 

Kokkuvõtteks võin öelda, et iga minut meie kolmest Dubais veedetud päevas oli kindlasti mäletamist väärt ja täis imekspandavaid seiku. Tuleb tunnistada, et Dubai üllatas, olgugi, et olin eenevalt näinud kõigest sellest filme ja lugenud raamatuid.

See on kindlasti riik, kus ka pikemaks ajaks tegevust leiaks - kas siis imeilusatel kuldsetel liivarandadel, türkiissinises meres või ka mõnd teist emiraati külastades. Ehk satun ma uuesti sinna näiteks kümne aasta päras, et näha ära ka maailma esimene kümnetärni hotell.

üldine info

Rahvaarv:

1,1 miljonit

Keel:

Araabia keel, väga hästi saab hakkama ka inglise keelega.

Religioon:

96% rahvastikust on moslemid.

Raha:

Emiraatide rahaühik on dirhem. Kasutusel on kõik peamised rahvusvahelised krediitkaardid.

Alkohol:

Alkoholi müüakse vaid hotellide restoranides ja baarides ning ööklubides. Poodides seda ei müüda. Alkoholi hind on kõrge ja avalikes kohtades nagu tänavatel, parkides, rannas, on alkoholi tarbimine keelatud. Samuti ei maksa purjuspäi linnas ringi jalutada, sest see on karistatav ja korrareegleid jälgib väga teraselt kombluspolitsei.

Ramadaan:

See on islami püha kuu, mil moslemid ei söö ega joo päikesetõusust loojakuni. Ramadaani ajal on paljud kauplused ja kohvikud päeval suletud. Hotellides toimib normaalne elu, kuid turistidel ei ole nt tänaval avalikult söömine soovitav - see solvab kohalike tundeid. Riietus: Emiraadid on konservatiivne islamimaa, seetõttu ei ole naistel soovitav kanda liiga paljastavaid rõivaid. Õlad ja põlved peaksid soovitatavalt olema kaetud.

Tollieeskirjad:

Dubaisse võib tuua 2000 sigaretti; 400 sigarit; 2 liitrit kanget ja 2 liitrit lahjat alkoholi.

Viisa:

Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Kui passis on Iisraeli viisa, on taotlemine ajakulukam. Vastavalt AüE immigratsiooniseadustele on viisa saamine raskendatud ja nõuab rohkem aega (kuid ei ole võimatu) alla 30-a vallalisetele naistele. Soovitatakse viisa taotlemist alustada kuni 1 kuu enne planeeritud reisi. Probleeme ei ole, kui vallaline naine reisib koos isaga (ja neil on sama perekonnanimi). Ka viisa vormistamisel peredes, kus alaealised lapsed on teise nimega kui vanemad, soovitatakse viisa taotlemist alustada 3-4 nädalat enne reisi.

Kasulikid lingid:

www.dubaitourism.ae

www.dubaicityguide.com

www.dubai.com

Dubai Dubai Dubai Dubai Dubai Emiraadid Emiraadid Emiraadid Emiraadid Emiraadid Dubai Dubai Dubai Dubai Dubai Dubai Dubai

Osale arutelus

 • Evelin Org

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara