Paindlik töö aitab plaanida aega ja valida kohta

Paindlikest töövõimalustest räägitakse tööturu arengut iseloomustades üha enam.

Aga kuidas ikkagi rakendada paindlikkust seal, kus liinitöö või klienditeenindus nõuab töötajatelt kellast kellani kohal olekut?

Millised paindliku töökorralduse võimalused ja probleemid on organisatsioonides, kes soovivad kaasata oma projektidesse osaajalisi või põhikohaga mujal töötajaid?

Ärileht kutsus seda arutama kaupmeeste liidu tegevdirektori Marika Merilai ja Eestimaa looduse fondi juhatuse esimehe Jüri-Ott Salmi.

Kommentaar

Marika Merilai, Eesti kaupmeeste liidu tegevdirektor

Kaubanduses on paindlik tööaeg

Stereotüübi kohaselt tähendab müüjana töötamine pikki üksluiseid tööpäevi. Tegelikult on enamikus kauplustes vägagi mitmekesised ja paindlikud tööpäevad.

Soovi korral saab poes töötada osalise tööajaga ja graafiku alusel. Need võimalused sobivad hästi kas tudengitele või lastega emadele ja suvel ka õpilastele.

Enamik toiduga kauplevaid ettevõtteid on avatud nädal läbi kella 9-22, üksikud 8-23. Seega saab oma tööaega kombineerida nii päeva kui ka nädala lõikes. Suhteliselt levinud on graafik, kus kahele täispikale tööpäevale järgneb üks puhkepäev. Selveri ketis on aga näiteks võimalik olla graafiku järgi ühel nädalal tööl viis päeva (nt E, T, R-P) ja teisel nädalal kaks päeva (K, N). See annab töötajale piisavalt vabadust plaanida oma vajalikke toimetusi.

Kommentaar

Jüri-Ott Salm, Eestimaa looduse fondi tegevjuht

Kaugtöö on kahepoolselt kasulik

Häda ajab härja kaevu. Mittetulundusühingute ja sihtasutuste eelarve on väga piiratud ja häid töötajaid on raske leida. Eestimaa looduse fondis (ELF) oleme seetõttu rakendanud usinalt paindlikke töövorme. Meil töötab kokku 23 inimest, kuid alaliselt on Tartus kontoris vaid sekretär, tegevjuht, pressiesindaja ja raamatupidaja. ülejäänud on valdavalt projektijuhid ja töötavad üle Eesti. Suur osa neist teeb tööd distantsilt, osalise tööajaga või vabatahtlikult.

Osalise tööajaga töötamisel on mitmeid eeliseid: meie töötajatest on väga paljud ka magistrantuuris või doktorantuuris. Paindlik töövorm võimaldab neil õpinguid lahedalt jätkata. Samuti on neid, kes on poole kohaga tööl ka mõnes teises ettevõttes. Me ei saa pakkuda inimestele väga suurt palka, aga see-eest saame pakkuda missioonitundega eneseteostusvõimalust, mis on meie tublidele töötajatele oluline!

Distantsilt töötamisel on ka omad miinused. Inimesed ei saa kokku, ei toimu sotsiaalset suhtlust ja töötajate tegemised pole kergesti kontrollitavad. Ka jäävad kontorist eemal olevale inimesele ettevõtte muud tegemised kaugeks ja võõraks.

Majanduslikult on distantsilt töötamine organisatsioonile üsna kasulik - pole vaja suurt kontoripinda ja seega saame kontorikuludelt kokku hoida.

Artikli originaal

Osale arutelus

 • Seeder konsultatsioonid

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine