Auto kevadhooldus

Pimedal ajal ja vihmaste ilmadega ei pööra me piisavalt tähelepanu auto puhtusele. Aga kui päike paistma hakkab, torkab silma kõik mustus ja tolm."¢ Pese auto välispind kõigepealt leotusainega, seejärel Å?ampooniga, et kõik mustus ja tõrvajäljed eralduksid värvipinnalt. Vahata auto, sest siis püsib ta läikivana ja mustust hülgavana."¢ Vaata üle võimalikud kivikahjustused ja kriimud. Kui leiad selliseid, siis eemalda neist rooste ning paranda autovärviga."¢ Vaata üle suvekummide seisukord ning pea meeles, et kummide kvaliteedi pealt ei tohiks raha kokku hoida."¢ Autot tuleks seest puhastada niiske lapiga. Kui auto istmekatted on määrdunud, siis seal tuleks kasutada kas kuivpesu või muid tekstiili puhastusvahendeid. Võta autost välja kõik jalamatid ja pese need sooja vee ja pesuainega kasvõi kodus duÅ?i all. Lase neil korralikut kuivada enne kui paned tagasi autosse.Tõmba auto seest tolmuilmejaga üle. Kasuta erinevaid tolmuimeja otsikuid, nii saad kõik nurgakesed korralikult puhtaks."¢ Pese auto tuuleklaas korralikut puhtaks nii seest kui väljast, et mustus ja päike koos ei segaks liikluses nähtavust."¢ Vaheta klaasipuhastajad, kui vanad on kulunud."¢ Tuuleklaasi kriimud ja päike koos on ohtlikud, seega vaheta vana tuuleklaas uue vastu, kui vana on kriimuline. Avarii tagajärgede likvideerimine on palju kallim kui uus tuuleklaas.Tuuleklaasi pesuks soovitatakse suvel putukaid eemaldavat pesuvedelikku."¢ Kuumusega on auto radiaatoril mootori jahutamisega kõvasti tööd, seega kontrolli, et jahutusvedelikku oleks alati piisavalt. Liitrine veepudel ei võta autos palju ruumi, seega olgu see alati kaasas. Ära kunagi ava radiaatori korki kui mootor on kuum, vaid lase sellel enne jahtuda. Radiaatorist tulev aur võib olla väga kuum ja seetõttu võite kergesti kõrvetada käed ning näo. Ära sõida autoga enam edasi, kui temperatuuri mõõdik on punase peal (õpi seda aeg-ajalt jälgima), sest siis on ees ootamas mootori remont, mis on juba väga kallis. Seega, kui auto mootor kuumeneb üle, siis jää seisma, lase mootoril jahtuda ja seejärel sõida tasakesi esimesse bensiinijaama või teenindusse, et teha selgeks, milles on viga."¢ Tee kindlaks süüteküünalde seisukord ja hoia varuküünlaid alati kaasas (sellist tegevust tänapäeval tegelikult enam väljaspool remonditöökodasid ei tehta!)"¢ Lekkivad amordid tuleb vahetada uute vastu. Ka siis tuleb vahetada amordid, kui auto "lööb"? aukudes või "jääb vetruma"? pikaks ajaks peale auku, samuti kui auto kõva tuulega ujub ja õõtsub. Amordid mõjutavad ka pidurdamist ning kurvide läbimist, seega pole ka siin kohta kokkuhoidmiseks."¢ Kui võtad kasutusele auto, mis on pikka aega seisnud, siis tuleks kindlasti lasta üle kontrollida pidurid.Pidurivedelikku tuleb vahetada iga teine aasta, siin on näiteks volbriöö heaks meeldetuletuseks?Š

üks tähtis meeldetuletus veel suviseks autosõiduks: ära kunagi jäta päikesepaistelise ilmaga last ega koera üksi autosse!

üldiseid vihjeid auto hoolduseks ja remondiks.

Sõidad oma autoga kauem ja turvalisemalt, kui jälgid täpselt hooldusjuhendeid. Nendega saad täpsemalt tutvuda oma automargile vastavast hooldusraamatust. Aga tutvu ka üldiste hooldusnõuannetega.Siin on mõned üldised nõuanded sinu auto heaoluks:"¢ Vaheta autol õli peale igat 5 000 kuni 10 000 sõidukilomeetrit."¢ Küünlaid tuleb vahetada iga 15 000 kuni 20 000 sõidukilomeetri järel"¢ Jälgi piduriõli taset, selle vahetustihedus oleneb automargist."¢ Jahutusvedelikku tuleks vahetada vähemalt kord aastas, vedelikku peab auto paisupaagis olema alati piisavalt."¢ Vaheta õhufiltrit vähemalt 5 000 kuni 10 000 sõidukilomeetri järel. Täpsem vahetamistihedus sõltub sõidutingimustest ja keskkonnast."¢ Aku elektrolüüdi taset tuleks aeg-ajalt jälgida."¢ Aku peab üldiselt vastu umbes viis aastat. Uut akut ostma minnes pea meeles võtta mõõdud vanalt akult.

Nael kummi!

Osale arutelus

 • Liisa Näripea

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara