SASi reisijaid leitakse Kopenhaageni lennujaamas raadio teel

Kopenhaageni lennujaam katsetab koostöös lennufirmaga SAS uut juhtmevaba tehnoloogiat, mis võimaldab positsioneerida lennujaama territooriumil hilinevaid reisijaid.Katse käigus varustatakse reisijad lennule registreerumisel väikesemõõdulise RFID-kiibiga, mille asukohta saab lennujaama territooriumil jälgida. RFID ehk Radio Frequency Identification on meetod, millega saab ruumis raadiolainete abil objekte identifitseerida. Kui lennu väljumise aeg läheneb, positsioneerib süsteem reisijate asukoha, et teha kindlaks, kas reisijad on värava läheduses. Reisijad, kes on liiga kaugel, saavad mobiiltelefonile vastavasisulise tekstsõnumi, kõne, või kuulutatakse selles lennujaama osas, kui reisija parasjagu asub, läbi helisüsteemi vastav hoiatussõnum.

RFID kiip võimaldab reisijatel rahulikumalt reisi alustada, kuna nad saavad kindlad olla, et vajadusel teavitatakse vajadusest värava poole suunduda. Peale lisamugavuse reisija jaoks annab kiibi kasutamine panuse klienditeeninduse parenemisele.

Siiani on korraldatud kaks katset ning tagasiside reisijatelt on olnud positiivne. Kolmas katse planeeritakse 24. aprilliks. Enne suvepuhkuste perioodi algust viiakse läbi ühtekokku kümme katset.

Allikas:

SAS

Osale arutelus

 • Evelin Org

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine