Stilettojooks

Stilettojooks on väike ülennetu ninanips kõigile neile, kes väidavad, et kontsakingad pole mugavad või et nende tikkude peal pole ju võimalik normaalselt käiagi, ammuilma siis veel joosta.

Stilettojooks on austusavaldus hunnitutele kingadele ja ennekõike just nende hunnitute kingade vapratele kandjatele, kes tulitavaid jalgu, auklikke teid ja teisi taevasse küündivatest kontsadest tulenevaid vaevusi trotsides naudivad kõiki neid privileege, mida üks kaunis stiletto naisele pakkuda võib - alates modellimõõtu säärtest ja lõpetades überseksika enesetundega.

Oskuse stilettodel edukalt oma igapäevaelu elada, taga seisab paras ports tööd, vaeva ja kogemusi. Väike võistlus pakub just seda närvikõdi, sõbralikku konkurentsi ja meeldivat võrdlusmomenti, et kindlaks teha, kes siis ikka on see Kõige Osavam Stilettokandja.

Esimene ja ajalooline stilettojooks - auhinnaks 10 000 eurot Å?oppingurahaks - toimus 9. märtsil 2006. aastal Amsterdamis. Idee autoriks ja eestvedajaks oli Hollandi naisteajakiri Glamour. Distantsiks oli seatud 100 meetrit. Stilettojooksja jooksujalatsil pidi olema vähemalt 7sentimeetrine konts, mille läbimõõt ei tohtinud ületada kontsa tipus 1,5 sentimeetrit - kõik madalama või massiivsema kontsaga kingakesed diskvalifitseeriti.

Tänaseks on stilettojookse lisaks Hollandile korraldatud veel Saksamaal, Rootsis, Poolas, Venemaal ja ka Eestis. Nimelt korraldas võrguajakiri Femme.ee eelmisel aastal, 19. mail Eesti esimese Stilettojooksu.

Põhjuseid, miks see uus ja üdini naiselik spordiala aga nii kiiresti tuure üles kogub, polegi vaja kaugelt otsida. On ju teada-tuntud tõsiasi, et suur osa naistest on oma elu jooksul ilmselt kordi rohkem kontskingadel jalalihaseid treeninud ja kaloreid põletanud, kui spetsiaalse jooksusussiga kusagil staadionil 400meetriseid ringe lidunud. Ei usu? Aga mõtle vaid kõigile nendele hommikutele, kui oled pidanud 10sentimeetristel kontstel peatusest kohe-kohe startivale bussile/trammile/rongile jooksma. Või kõigile nendele päevadele, mil kontskingadel büroo pikkadel koridoridel koopiamasin-kabinet-koopiamasin-trakjektooril liigud.Või kõigile nendele õhtutele, kui oled pidanud tikk-kontstel üle vanalinna munakiviteede kohvikusse - kus sa oleksid tegelikult pidanud juba veerand tundi tagasi olema - kiirustama. Või kujuta ette, kui palju kilomeetreid oled sa selvehallis hinnatõusu-agoonias vaevlevat kaupa täis toidukäru lükates maha kõndinud"¦

22. mail on põhjust välja otsida oma parimad ja uhkeimad kontsakingad, sest võrguajakiri Femme korraldab Kaarli puiestee alleel kell 19.00 Stilettojooksu, millega kuulutatakse avatuks kingade ja miniseelikute hooaeg!
Registreeruda saad
siin
Tutvu stilettojooksja meelespeaga siin

                    

Osale arutelus

 • Maarja Paalits

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara