Maria Avdjushko: kirjutaksin rohkem, kui naise roll lubaks!

Näitlejatar Maria Avdjushko (39) on kirjutanud kokku kolm filmistsenaariumit, nüüd on neist järjekordne ka maha müüdud. Ostjaks Hollywoodi filmistuudio, kes alustab filmivõtteid juba sel aastal. Marial on võtetel ka produtsendi roll.

"Nüüd on tõesti esimene kord, kui olen valmis saanud oma esimese tõelise filmistsenaariumi," ütleb Maria, rõhutades, et see on nüüd tõesti tõeline. "Olen varem kirjutanud stsenaariumitesse n-ö juurde või sisse. Või siis teinud käsikirju, mis ei ole filmiks saanud."Nüüd aga on filmiks saamine peaaegu käega katsutav, sest nädalapäevad tagasi kirjutasid Twenthy Century Fox ja Sony Venemaa esindus ning Maria, tema abikaasa, stsenarist ja produtsent Kristian Taska ning produtsent Juhan Saul Gross alla kuuekümne lehekülje pikkusele lepingule, mis näeb ette filmi väntamise selle stsenaariumi järgi. Kolmekesi ollakse ka filmi tootjad Kalev Meedia egiidi all.

Paradoks ja lendav arvuti

"Stsenaariumi arendus kestis kokku aasta ja see oli tohutult raske ja pikk teekond, kuid loodan, et see tasub end igati ära. Ka emotsionaalselt," räägib Maria ilmse rahuloluga, lisades, et Hollywoodi firmaga suhtlemine on olnud omaette kogemus.Stsenaariumi töövariant kannab pealkirja "GEP ehk GarjatÅ?ije Estonskije Parni" (kuumad eesti poisid - toim.) Olgugi et pealkiri kattub teatris NO99 etenduva menutükiga, pole kaks asja omavahel seotud."Lavastusel ei ole minu käsikirjaga midagi ühist. Ma ei ole teatrietendust näinud ja nemad minu stsenaariumit lugenud," kinnitab Maria, kelle peas tegelikult filmimõte - kirjutada Venemaal rahvasuus levivate anekdootide kangelaste (kuumad eesti poisid) põhjal komöödia - sündiski."Meie loos on huumor ja paradoks - venelased näevad eestlastes aeglast, suht naiivset inimest. Nad on meile üle kandnud kõik need samad jooned, mida meie oleme omakorda külge pookinud soomlastele. ühe erinevusega - viinalembust on vähem. Lugu räägib eesti ja vene rahvuse vahelistest erinevustest."Stsenaariumi variantide kallal on töötanud mitmed autorid, kuid tootmisfirma polnud valmis asja küpseks tunnistama ja lõpuks jäigi kõik Maria kaela lõpetada.

"Tegin Draamateatris tohutult raskeid "Sügissonaadi" proove. Öösel istusime Kristianiga arvuti ääres ja kirjutasime. Läksime pidevalt tülli, mina valasin pisaraid ning arvuti lendas ühest toa nurgast teise. Lugu sündis läbi tohutute perekonnatülide," kirjeldab Maria ja lisab hetke pärast: "Kirjutada mulle tegelikult väga meeldis ja tahaksingi sellega rohkem tegeleda, kuid elu naisena võtab minult nii palju aega, et ma lihtsalt ei jõua."

Põdes vanusehirmu läbi

Jah, tõesti, Maria on ju ennekõike Alberti (11) ja Teele (7) ema ning koduste majapidamistööde vahel tuleb ka aeg-ajalt lastega koolitöid teha ja kadunud asju otsida. "Ma ei kujutanud ette, et pean kunagi uuesti niimoodi koolis käima hakkama ja nii vara, kottpimedas ärkama," ohkab naine. Kuid Maria meelest on lastel praegu vahva iga. "Vähemalt ei pea neid enam seljas kandma," muigab ta.Teatritöös tuleb Maria ja tema kolleegide jaoks peagi pikem paus, sest maist läheb nende koduteater jälle kord remonti. Seejärel peab Maria oma 40. sünnipäeva."Elasin selle tunde läinud suvel läbi - üks osa minu elust on nüüd läinud ja parandada enam midagi ei saa. Mitte et vaja oleks. Mustematel hetkedel tundub, et möödas on see parem osa. Samas pole ma kunagi armastanud noor olla. Noorus on palju ebakindlam ja hapram olemine. Kohanemine maailmaga kestab elu lõpuni, kuid nüüdseks olen ma sellega ehk rohkem leppinud ja püüan endale siin kohta leida. Vanemana oskad ära tunda õiged inimesed ja õiged mõtted. Teatud selgeltnägemisvõime tekib. Elumustrid jooksevad nagu iseenesest kokku."

Justkui senisest kokkuvõtet tehes ütleb Maria ühtäkki: "Tahaksin nüüd tegelda ainult nende asjadega, mis mulle rõõmu valmistavad. See on teinekord väga keeruline, kuid ma vähemalt püüan selle poole."

Loe edasi NaisteMaailmast

Osale arutelus

 • Piret Kooli

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara