Talendi hoidmiseks tehakse kõike

Ajakirja Fortune töötajasõbralikemate ettevõtete edetabelis troonib 12 000 inimese leivaisa Google.Netihiiglane Google ei hoia töötajate meelitamisel fantaasiat kokku. Nii näiteks saavad hübriid- või elektriauto ostjad 1000dollarilise boonuse, allahindlus on ette nähtud ka neile, kes oma kodule päikesepaneelid kinnitavad. Või saavad töötajad - kellest 99% on õigus ka aktsiaoptsioonidele - nädalas ühe päeva tegeleda oma lemmikprojektidega.

Kontor kui lõbustusasutus

Firma peakontor on nagu üks suur lõbustusasutus: tasuta toidu riiulid, palliväljakud, basseinid, mänguaparaadid, massöörid, juuksurid"¦ "On peaaegu võimatu leida hüvet, mida Google ei pakuks," on ettevõtte kultuuri kirjeldanud Fortune'i ajakirjanik Adam Lashinsky.

Ka veebifirma eBay ei nõua, et töötajad hommikust õhtuni oma tooli soojendaksid. Teenitud pause võivad ettevõtte San Jose kontori töötajad pidada kahes lõdvestustoas, kus põrandale on laotatud padjad ja tatami-vaibad.

Finantsinfo pakkuja FactSet Research annab samuti töötajaile neli päeva nädalas tasuta lõunaid. Reedel aga on lausa soovitatav ennast kontoriõhust tuulutada ja vahelduseks välja lõunastama minna.

Mõned firmad pakuvad töötajaile seda, mida on neil kõige lihtsam anda. Näiteks õlletootja Anheuser-Buschiga peavad töötajad läbirääkimisi mitte ainult palga, vaid sellegi üle, mitu kasti tasuta õlut kuus antakse. Kui aga minna ravimitootja AstraZeneca palgale, saab - üllatus! - tasuta ravimeid.

Vahel saab määravaks tippjuhtide oskus inimestele lähemale tulla - seda saab endale lubada ju igaüks. USAs on näiteks tavaline, et firma juht kutsub igal kuul mõned töötajad majast välja lõunale - noortele praktikantidele või väärikaile vanadaamidele on see suursündmuseks.

Lõpuks meenutab USA kogemus meile, et mitte kõik hüved ei pea minema töötajate endi kaukasse. Nii mõnigi firma teenib oma palgaliste austuse ära sellega, et toetab nende heategevuslikke püüdlusi. Näiteks naftaettevõte EOG Resources lisab igale dollarile, mis töötaja heategevuseks annab, omalt poolt sama palju juurde, kuni 60 000dollarilise maksimumini välja. Täpselt samal põhimõttel "kaasannetab" ka näiteks Microsoft. Lisaks annab enamik ettevõtteid ja organisatsioone - sh näiteks Maailmapank - soovijaile vabu päevi vabatahtliku töö tegemiseks.

Osale arutelus

  • Kirjutab Äripäev.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara