Test leiab kasutud toiduained

Tartu Biokliinik pakub pakett-teenust, mille käigus puhastatakse sooled, testitakse patsiendi verd, leidmaks talumatust kindlate toiduainete suhtes, ning nõustatakse aasta vältel toitumise osas.

Loodusraviarst Natalja Trofimova võtab oma Raatuse tänaval asuvas kliinikus vastu kõiki, kes vaevlevad mõne tervisehäda käes või soovivad lihtsalt tervislikumalt toituma hakata.

Umbes kuu aega tagasi pöördus Reet Valgma biokliinikusse, sest juba aasta jagu oli tema seedeelundkond talle häda teinud. Lühidalt saab tema mured kokku võtta ühe ravimireklaami sõnu kasutades - gaasid ja ebameeldiv tunne kõhus.

Biokliinikus võetav vereproov saadetakse Saksamaale ühendatud Euroopa laborisse, kus seda testitakse 200 või 300 toiduaine suhtes.

Kui mõne toiduainega tekib tugev reaktsioon, näitab see, et keha ei suuda omastada sellest saadavaid kasulikke aineid või siis omastab neid väga halvasti.

Valgma üllatuseks tuli tema veretestist välja, et süüa ei tohiks ta mitmeid asju, mis tema igapäevamenüüsse seni kuulusid ja talle väga maitsesid: piim, kaerahelbed ja pärm.

?«Aga ma siis võtsin härjal sarvist, sest see protseduur, mis seal tehti, pole sugugi odav. Ja mõtlesin, et pean ikka kinni sellest, mis mulle seal öeldi. On nii palju teisi asju, mida ma võin süüa, ja kuna enesetunne on nii hea, siis ma kohe heameelega teen seda,?» ei pea Valgma dieedi jätkamist enda jaoks raskeks. ?«Nüüd ma tunnen ennast nagu Duracelli jänes!?»

Allergoloog Kaja Julge Tartu ülikooli Kliinikumist on aga kindel, et toidu talumatust kui sellist mingi testi abil praegu määrata ei saa.

?«Kogu maailmas alternatiivmeditsiinis kasutatakse nõndanimetatud varjatud toidutalumatuse teste, kus määratakse IgG tüüpi toiduainetevastaseid antikehi ja mis näitavad tegelikult toidu kasutamist. Need sobivad kaalujälgimiseks, sest sulle tuletatakse meelde, et näe, seda sa oled palju söönud,?» rääkis Julge.

Selle testi alusel ei saa tema sõnul aga kuidagi öelda, et mõni toit on inimesele kahjulik.

Artikli originaal

Osale arutelus

  • Postimees

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara