Smalltalk - kus ja kuidas?

Smalltalk on tuntud kui parim vahend eduka ärivestluse alustamiseks. Samas on kasulik teada, et erinevates maades kehtivad selleks erinevad reeglid ning tavad. Nii on mõnedes maades jutt eraelulistel teemadel tabu, kuid mõnel pool isegi soovituslik.Alltoodud loetelus leiad mõned head vihjed sobivateks jututeemadeks valitud Euroopa riikides.

Suur-Britannia

- Esitledes oma äripartnereid sobib alati lisada väikeseid lisamärkuseid (nt. stiilis "Kristiina saabus muide äsja Budapestist").- Brittidele meeldib rääkida rahast, seepärast on soovitavate teemade hulgas aktsiakursid ja börsiuudised. Sobivad samuti kriket, hobuste võiduajamised, golf, jalgpall ja loomulikult ilm.- Huumor on alati teretulnud ning oluline osa vestluses brittidega, sest toob pingelangust ning elavdab õhkkonda.- Absoluutne tabu on küsida daamide vanust. Samuti ei meeldi brittidele, kui nende eraelu vastu huvi tuntakse.

- Ei ole viisakas küsida partneri religioosse ja/või poliitilise kuuluvuse kohta.

Prantsusmaa

- Napoleon on prantslaste au ja uhkus, ära kunagi kritiseeri või räägi temast halvustavas toonis.- Prantslased armastavad diskussioone ajaloo, kunsti, kirjanduse, muusika, kino ja söögi üle.- Olles külaline ära alusta juttu privaatsetel teemadel, sest seda loetakse pealetükkivaks ning ebaviisakaks.

- Vältida tuleks vestlust Teise maailmasõja teemadel

Itaalia

- Itaallased on alati väga uhked oma perekonna üle. Neil on sageli tavaks rääkida oma pereasjadest, aga ka tunda huvi uute koostööpartnerite pereelu vastu. Parim, kui saate ka perepilte näidata.- Küllakutsetele järgnevad alati vastuküllakutsed.- Sobib smalltalk itaalia köögikunstist ja söögist, kunstist, veinist, filmidest, spordist, muusikast, itaalia arhitektuurist, filosoofiast ja ooperist.

- Mittesobivaks peetakse rääkida religioonist, poliitkast, korruptsioonist, maffiast, itaalia bürokraatiast, sõdadest ja tervisest.

Hispaania

- Ärge alustage liiga otsekoheselt, sest sissejuhatav

smalltalk

on Hispaanias elementaarne. Seejuures tasub meeles pidada, et Hispaanias on au sees tagasihoidlikkus.- Hispaanlastele meeldib rääkida lastest, seega näidake üles heasoovlikkust äripartneri pere suhtes. - Armastatud teemad on ajalugu ja kultuur. - Solvata ei tohi hispaanlaste rahvuslikku uhkust, samuti ei maksa kritiseerida härjavõitluste korraldamist.

- Tabuteemad: baskid, katoliiklikud tavad ja kombed.

Austria

- Kindlasti mitte alustada koheselt ärijutuga. Austerlastega saavutad parema kontakti, kui tood juttu ka pisut huumorit.- Austerlased armastavad kuulda komplimente oma sajanditevanuse kultuuri ja ajaloo kohta.- Armastatud teemad: Viini linn, Viini laulud, Viini kuulus turg ja veinilokaalid.

- Ärge viige vestust raha, religiooni, natsionaalsotsialistlikku perioodi ega välismaalasteproblemaatika peale.

Å veits

- Å veitslased ei pea

smalltalk"™

i väga oluliseks ning suhteliselt ruttu asutakse "asja juurde".- Siiski armastavad Å?veitslased rääkida oma kaunitest, lumiste mäetippudega mägedest, lõunamaistest palmiaedadest, Alpide sarvepillipuhujatest, joodeldamisest, vastlapäevast, lõõtspillimuusikast, muusikafestivalidest ning erinevatest kunstivooludest.- Head kontakti loovad sissejuhatavad laused stiilis "Kas Teie reis läks hästi?" või "Meil on Teie külaskäigu üle väga hea meel!".

- Å veitsi sõjavägi ja neutraliteet, samuti mõlemad maailmasõjad - need on teemad, mida ei tasu kunagi jutuks võtta.

Madalmaade Kuningriik

- Kontakti loomiseks sobib ideaalselt, kui alustate juttu ilmast. - Madalmaallased viskavad hea meelega nalja, seega kui soovite saavutada nende silmis suuremat respekti, on soovitav naljaga kaasa minna.- Armastatud teemadeks on: aktuaalsed sündmused, kunst, sport, muusika, ühiskondlik transport, koduloomad, filosoofia.

- Tabuteemad: elukutse, auaste, staatus, rikkus, privaatsed perekonna- ja rahaasjad.

Venemaa

- Venelased satuvad kimbatusse, kui jutt käib rahast. Lisaks on nad tundlikud küüniliste ning tahumatute naljade suhtes.- Poliitikute ning vaimulike üle ei sobi avalikult naerda.- Ilm on venelaste jaoks liiga banaalne jututeema, selle all mõeldakse, et vestlus ei suju.- Seevastu vesteldakse heameelega lastest ja pereasjadest.- Vältimaks piinliku situatsiooni tekkimist, ei ole soovitav ülemäära kiita või imetleda esemeid äripartneri riiulitel või laual, sest vene traditsiooni kohaselt kingitakse see sel juhul külalisele.

- Tabuteemad: Teine maailmasõda, tsaariaeg, monarhia, holokaust, etnilised vähemused, samuti suured erinevused tehnika arengus Lääne ja Venemaa vahel.

Türgi

- Türgi meestele on väga tähtis jalgpall. Sobib

smalltalk

ka purjetamise, suusatamise, mägironimise, korvpalli, võrkpalli ja kaamelivõistluste teemadel.- Lapsed on Allahi kingitus ja neid jumaldatakse.- Türklased peavad väga oluliseks sõjaväekohustust, armeed peetakse ideaalide eest seisjaks ning suurimaks elukooliks.

- Vältida päevapoliitilisi teemasid.

Kasutatud materjal:

http://www.workingoffice.de

Osale arutelus

 • Daily Saviauk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara