Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool asub 21 km kaugusel Viljandist kaunis Olustvere mõisas.

Sekretäritöö eriala õpitakse riikliku õppekava alusel 2 aastat (80 õppenädalat) keskhariduse baasil.

Õppimine on õppija jaoks tasuta. Sisseastumiseksameid ei ole. Analoogselt üliõpilastega võimalus võtta õppelaenu. Edukatele õppuritele makstakse õppetoetust. Koolil on ühiselamu.

Kutseõppe eesmärk on ette valmistada spetsialiste, kes on võimelised töötama sekretärina, personalitöötajana või raamatupidajana nii avaliku sektori asutustes kui erasektori ettevõtetes.

Õpitakse üld- ja isiksust arendavaid õppeaineid: ametikäitumist; suhtlemispsühholoogiat ja teeninduskultuuri; kaasaegseid organisatsiooni- ja juhtimisteooriaid; müügi- ja reklaamitöö korraldamist; töösuhteid ja organisatsiooni tegevust reguleerivaid õigusakte, personalitöö korraldamist, usaldusväärsete dokumentide vormistamist ja arhiveerimist; finantsraamatupidamise aruannete koostamist, töötasude arvestamist; äriplaani koostamist; ladina tähestikus kümnesõrme pimesüsteemi, failide haldamist, tekstide vormindamist, esitluse loomist ja kujundamist.

Tähtis osa on eesti keele suulisel ja kirjalikul kasutusel ning võõrkeelte (inglise, saksa, vene, soome) oskusel ja nende erialase sõnavara kasutamisel.

II kursusel saab õppija spetsialiseeruda sekretär-personalitöötaja või sekretär-raamatupidaja erialal.

Kogu õppeajast kinnistatakse teoreetilisi teadmisi 20 õppenädalat erinevates ettevõtetes.I kursusel toimub sekretäritöö praktika, II kursusel raamatupidamise või personalitöö praktika.

Esmased sekretäritöö praktilised kogemused saadakse kooli kantseleis, õppeosakonnas või turismikeskuses.

Õpingud lõpevad eriala komplekslõpueksamiga. Võimalus sooritada Sekretär I või Raamatupidaja assistendi kutseeksam, mille edukat läbimist tõendab kutsetunnistus.

Õppetöö raames toimuvad kohtumised oma ala spetsialistidega ja õppekäigud ettevõtetesse.Head koostööpartnerid on Sakala Kirjastuse Oü, Assetsi Äriteenuste Oü, SEB Eesti ühispank, Suure-Jaani ja Pärsti Vallavalitsus, Viljandi Metallitööstuse AS.

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool on Eesti Juhi Abi ühingu liige.

Lisainfo:Kooli kodulehekülg:

www.olustvere.edu.ee

Õppeosakond: tel 437 4244

Eriala koordinaator miljan@olustvere.edu.ee, tel 5695 6100

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine