Kannata veel natuke!

Kas lugesid täna hommikul jälle, mitu päeva on jäänud puhkuseni? Nii motiveerid end tööl vastu pidama veel viimase nädala.

Töötava inimese sooviks on teha vajalikud tööd valmis õigeks ajaks, et need ei jääks vaevama. Puhkust on raske nautida, kui tead, et tööl jäi järge ootama tohutu kuhi tegemata asju.

Pane asjad tähtsuse järjekorda ja tee neist kiiremad ja vajalikumad kindlasti valmis enne puhkusele minekut. Kuid ära üle pinguta ning arvesta, et sa ei pea kõike üksi tegema.

Ära ürita liiga palju"Teen enne puhkust"? - nimekirjal on kombeks pikeneda puhkuse lähenedes. Kuid siiski ei tasu panna väga suuri ootusi sellele, et jaksad kõik enne valmis teha kui vabadus koidab.

Ära tee kindlaid plaane

Ära stressa puhkuse programmi pärast. Ka mõttetu ajakava paika panemine tasuks unustada ja vaadata, mis puhkus toob. Panusta sellele,et võid teha kõike meeldivat, mida puhkuse päevad sulle pakuvad. Kui tahad näiteks vaid pikutada võrkkiiges ja lugeda raamatut - siis tee seda! Vahel vajabki inimene vaid täielikku rahu, eemaldumist kõigest, alati ei pea puhkus olema aktiivne. Puhkus ei pea olema eneseohverdamine ja teiste lõbustamine, vaid lõdvestumine ja sundimatu koos olemine lähedastega.

Pidurda

Viimasel töönädalal enne puhkust võid juba hakata vaikselt tempot maha võtma. Siis on aega teha möödunust kokkuvõtteid, mõlgutada plaane tulevikuks ning sättida korda pooleliolevaid asju. Nii sätid ennast puhkuse lainele, et saaksid hakata puhkust nautima selle esimesest päevast alates.

Tööle tagasitulek kergemaks

Kunagi lõppeb puhkus nagunii ja tagasitulek tööle võib tunduda veel ahistavamana kui puhkusele jäämine. Vaba aega on mõttetu raisata mõtlemisele tööle peale puhkust. Kui ööpäevane rütm on läinud puhkuse ajal paigast ära, siis tasuks natuke enne puhkuse lõppu vaikselt harjutada töölkäimise rütmiga.

Tööle naasmist kergendab veel see, kui kohe esimesel päeval ei saa kõiki võimalikke tööülesandeid enda kaela. Töökaaslastel tasub alati puhkuselt naasjasse suhtuda sundimatult ja lasta tal vaikselt harjuda argirütmiga.

Osale arutelus

 • Liisa Näripea

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara