Saame tuttavaks - Liina Saia

Liina Saia töötab Oü Coomor Kaubanduses müügisekretärina. Ta ise ütleb, et sekretäritööst esialgu vaimustuses ei olnud - huvi ameti vastu tekkis alles õpingute käigus. Kuidas Liina müügisekretäri ametini jõudis ning kuidas tema tööpäev kulgeb, seda välja uurida üritasimegi.

Miks valisite just selle eriala ja praeguse ameti?

Kui keskkool jaanipäeva paiku lõpetatud sai, siis tundus suvi piisavalt pikk aeg selleks, et ennast mõnda kooli registreerida ja oma amet leida. Kuid nagu mulle juba tavaks oli saanud suviti Soomes maasikaid käia korjamas, siis vahele ei jäänud ka 2004. aasta juulikuu. Pärast põhjanaabrite juurest naasmist oli august juba käes ja paljudes koolides dokumentide vastuvõtmine lõpetatud ning tasuta õppe kandidaadid välja selgitatud. Seetõttu otsustasin, et järgmisel aastal jääb kooliskäimine ilmselt katki. Kuid juhuslikult soovitas mu täditütar Tallinna Majanduskooli sekretäri ametit minna õppima. Viisingi dokumendid sisse ning sain õppima tasuta kohale. Otsustasingi seal õpinguid jätkata - ikkagi parem, kui aasta vahelejätmine niisama tööd tehes.

Alguses ma eriti vaimustunud antud erialast polnud, sest ma ei osanud selleks ajaks veel sekretäriametit, kui tegelikult väga tähtsat ametit, väärtustada. Kuid mida rohkem ma koolis käisin, seda enam hakkas mulle see amet meeldima. Tallinna Majanduskoolis on tulevastele sekretäridele antud võimalus oma ametit täiustada soovitud "kallakuga"?. Mina valisin kõigist variantidest just müügikallaku, ja lõpuks saigi minust kooli lõpetades müügisekretär. Ma olen väga-väga rahul, et just selle eriala valisin. Minu iseloomu ja käitumist arvestades oleks tavaline sekretäritöö jäänud minu jaoks natukene liiga igavaks.

Kui kaua olete oma ametit pidanud ja kuidas praeguse tööandjani jõudsite?

Alates kooli lõpetamisest töötangi müügisekretärina. Töökohti olen küll vahetanud, kuid ametinimetust mitte. Tööturul ringi vaadates ei vaadanud ma ka mitte mingit muud pakutavat töökohta, kui vaid seda, mida ma õppinud olin. Praeguse tööandjani jõudsin internetis surfates - see oli 4 kuu jooksul (ajal, mil tööd otsisin) kõige-kõigem. Ning õnneks olin ka mina nende jaoks kõige-kõigem. Seega ma ei ole oma otsust siiamaani kahetsenud .

Kas mäletate oma esimest tööpäeva praeguses ametis? Millised emotsioonid Teid valdasid?

Minu esimene tööpäev müügisekretärina oli tegelikult praktika ajal. Ning peale praktikat jäin ka kontoritarvete hulgimüüki tööle. Emotsioonid olid laes nagu alati kõige uue ja huvitavaga. Olin täis töötahet!:)

Milline näeb välja Teie igapäevatöö?

Minu igapäevane töö algab postkastist lehtede äratoomisega ning hea kohvi valmistamisega, nagu kõik sekretärid on harjunud seda tegema. Hoolitsen, et kontor oleks algavaks tööpäevaks korras ning asun oma mailboksi sirvima. Minu tööpäev sisaldab palju suhtlemist klientidega - nii otsekontaktis kui erinevate kommunikatsioonide teel, vastutan infoliikumise eest. Ka on minu käsutuses laitmatu müügiarvete vormistamine. Minu töö teebki huvitavaks just see, et iga päev on erinev - erinevad inimesed, erinevad ülesanded. See ongi see, mis ei tekita rutiini!

Kuidas töö jaoks vajalikku energiat ammutate?

Kuna ma armastan oma tööd ja lähen hommikuti tööle hea tujuga, siis see ongi see, mis paneb mind edasi liikuma. Sealt saan ka oma energiavarud. Ma ei valiks kunagi endale töökohta, kus mulle ei meeldi käia, sest sealt tuleks ka kibestumus ja motivatsioonipuudumine. Inimesed, kes armastavad oma tööd ning teevad seda hingega, neile ei olegi vaja kuskilt võtta nn "lisaenergiat"?!:) Kindlasti annavad mulle palju jõudu juurde ka minu väga toredad kolleegid, kellega on hea ja mõnus tööd teha. Ka töökollektiiv on väga oluline töökoha valikul.

Mis Teile oma ameti juures kõige enam meeldib? Ja on ehk mõni tööülesanne, mis on Teile vastumeelt ja mida Te parema meelega ei teeks?Ma arvan, et minu ameti juures ongi kõige parem see, et pole rutiini ja iga päev on teisest erinev. Väga meeldib ka see, et saab erinevate inimestega suhelda. Eks mõnikord tuleb ka ette niisugusi tööülesandeid, mida lihtsalt ei taha või ei jõua teha. Aga tavaliselt on see seotud sellega, et mitu tööülesannet kuhjub ühe korraga kaela ning siis mõnikord küll sooviks, et mõni ülesanne lihtsalt "ära haihtuks"?.

Olete Te leidnud oma töös mõne põneva nipi, mida soovite ka teistega jagada?

Õppisin selle nipi Vain&Partnerid koolitusel - igale tegevusele tuleb võtta positiivne hoiak. Ole teiste vastu hea ja teised on sinu vastu head. Ja see on jumala tõsi!

Millised on esemed või asjad, milleta Te oma tööd ette ei kujutaks?

Loomulikult ilma kommunikatsioonivahenditeta.:)

Milline on Teie jaoks kõige suurem väljakutse oma töös?

Iga asi on tegelikult minu töös väljakutse. Proovin teha kõike asju hästi ja paremini.

Kas Teil on ehk mõni lõbus seik oma tööst rääkida?

Me oleme hulgikaubandusfirma ning tegeleme ka MP3-de hulgimüügiga. Ning igas pakendis on olemas USB juhe, millega MP3-e laadida saab. Kuid nagu nende juhtmetega ikka - need kaovad või lihtsalt väsivad ära. Ning kui kliendid hakkavad turul juhet otsima ja nad ei leia, siis alati pöörduvad nad meie poole - et kust saaks ja kas meil on. Loomulikult juhatan nad siis meie kontorisse. Ja tavaliselt on nad samal päeval juba meie ukse taga - nägu morn sellest väikese juhtme otsimisest ja aja kulutamisest. Kliendid tahavad ikka teada, et KUI PALJU SEE KA MAKSAB? Vastuseks saavad nad, et see on Teile kingitus. Siis on väga tore ja armas vaadata, kuidas inimesed nii väiksest asjast nii palju rõõmu tunnevad. Uskumatu, aga tänapäeval saab veel midagi ka TASUTA! Ning alati ma enda ette naeran, kui inimesed lahkuvad siit nii hea tujuga.:) Lahe!

Mida oma töös kõige raskemaks peate?

Arvan, et minu töös ongi kõige raskem see, kui tuleb tegeleda raske ja konfliktse kliendiga. Sekretär, kui firma visiitkaart, peab alati jätma firmast väga hea mulje, ka raskele kliendile. See on mõnikord väga keerukas. Päris raskeks võib pidada ka seda, kui peab terve päev ainult arvuti taga istuma - see väsitab silmi ja väsitab keha! Kuid sellele on heaks leevenduseks õhtune sörkjooks metsas.

Milline on Teie meelest hea ülemus?

Heaks ülemuseks võiksin ma nimetada oma ülemust! Tal on piisavalt huumorimeelt, ta hoolib oma firmast ja töötajatest, ta läheneb igale töötajale ja kliendile personaalselt.

Kui Te ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis mis oleks see teine variant, mida teha sooviksite?

Kindlasti midagi müügiga seoses! Tore oleks töö, kus on palju liikumist, mitte koguaeg ainult arvuti taga istumist.

Millist ametit kohe kindlasti pidada ei sooviks?

Tervist kahjustavat tööd ei tahaks teha! Töötada siis näiteks külmades tingimustes või kemikaalidega.

Millega oma vaba aega sisustada armastate?

Nagu ma juba ennem ära mainisin, siis ilma spordita enam elada ei saa. Justkui rusikas silmaauku on pärast pikka tööpäeva arvuti taga turgutada oma keha ja vaimu metsajooksuga.

Ka meeldib mulle väga kokata. Ja muidugi mu suurim kirg on reismine - ilma selleta ei saa. Vähemalt 2 korda aastas peab Eestist väljas käima - Eestis on päikest, kui kõige suuremat energiaallikat, niivõrd vähe ja oma energiat käingi mujalt saamas.

Mida põnevat või kasulikku olete enda jaoks leidnud sekretar.ee portaalist ja milliseid teemasid sooviksite seal tulevikus rohkem näha?

Sekretar.ee on super koht, kust saab leida tähtpäevadeks luuletusi!:) Ja kui jään mõne dokumendi koostamisega jänni, siis sealt saab alati otsida lisainformatsiooni.

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara