Millal reisikindlustus katab kulud ja millal mitte?

Reisima minnes on mõistlik end ettetulevate riskide vastu kindlustada ning säilitada heaolu ja meelerahu. Reisikindlustus hüvitab reisil toimunud õnnetuste või haigestumise tõttu tekkinud kulud. Ka kulud seoses reisi ärajäämise, hilinemise või katkemisega ning pagasi hilinemise või kahjustumisega. Esmapilgul tundub kõik lihtne ja selge olevat, kuid kas tead täpselt, mille vastu ja mis summa ulatuses oled kindlustatud ja mis on olulised erandid, mille vastu kindlustus ei kehti?

Reisikindlustuse lepingu osaks võivad olla tervise-, reisitõrke- , pagasi- , õigusabi ja tsiviilvastutuskindlustus. Tervisekindlustus katab üldjuhul kulud kui reisi ajal ootamatult haigestutakse, ägeneb krooniline haigus, tekib hambapõletik, juhtub õnnetus, mille tagajärjeks on kehavigastus. Hüvitamisele ei kuulu näiteks plaaniline ravi, taastusravi kulud, alanud sünnituse tõttu tekkinud kulud. Kulud, mis on seotud vaktsineerimisega, psüühiliste või onkoloogiliste haiguste raviga jne. Hüvitamisele kuuluvad summad on kindlustusseltsiti erinevad. Näiteks ühe kindlustusseltsi tingimuste järgi võib hambaravi hüvituslimiit olla 1500 krooni, teise kindlustusseltsi tingimuste järgi aga 3000 krooni. ühe kindlustusseltsi tingimuste järgi statsionaarse haiglaravi hüvitatav pikkus võib olla 30 päeva, teise kindlustusseltsi tingimuste järgi aga 45 päeva.

Reisitõrkekindlustus ei hakka kohe kehtima. Lepingu jõustumise tähtajad on erinevad, leping võib jõustuda näiteks kaks kuni viis päeva pärast selle sõlmimist ja kindlustusmakse tasumist. Kindlustusaja alguseks võib olla märgitud ka konkreetne kellaaeg. üldjuhul ei loe kindlustusselts reisitõrkeks tiiburlaeva või Eestisisesel regulaarliinil sõitva laeva hilinemist või väljumatajäämist. Sel juhul kindlustusselts reisi ärajäämisega seotud kahju ei hüvita. Tavaliselt ei hüvita kindlustusselts ka kahju kui lennukile hilinetakse seetõttu, et ei arvestatud ümberistumiseks ettenähtud minimaalselt vajaliku ajaga. Kindlustusselts ei hüvita üldjuhul kahju kui reisile hilinetakse liiklusummiku tõttu, välja arvatud juhul, kui ummik on tekkinud liiklusõnnetuse tagajärjel.

Pagasikindlustuse puhul tuleb lugeda läbi välistused ehk millal kindlustusseltsil ei ole kohustust pagasi kahjustumise korral hüvitist maksta. Kindlustusselts võib keelduda hüvitise maksmisest näiteks siis, kui videokaamera, kohver või pass olid jäetud autosse ilma järelevalveta. üldjuhul on spordivarustuse, näiteks suusavarustuse hüvitamisele kehtestatud hüvituslimiit. Näiteks ühe kindlustusseltsi tingimuste järgi võib maksimaalne hüvituslimiit olla 2500, teise kindlustusseltsi tingimuste järgi aga 5000 krooni. Pagasikindlustus ei laiene tavaliselt lennukipiletitele, rahale, pangakaartidele, kunstiesemetele, antiikesemetele, toiduainetele, jookidele, klaasist või muust haprast materjalist esemetele, väärismetalle sisaldavatele esemetele, tööriistadele jm. Pagasi hilinemisel võib kindlustusselts hüvitada hädavajalike esmatarbekaupade ostmiseks tehtud kulused. ühel päeval tehtavate ostude kohta on ette nähtud hüvituslimiit. Samuti on kehtestatud ajaline piirang. Näiteks ühe kindlustusseltsi tingimuste järgi hakkab õigus hüvitisele kehtima peale 4-tunnilist pagasi hilinemist, teise kindlustusseltsi tingimuste järgi aga alles peale 12-tunnilist hilinemist.

Kindlustuslepingus võib olla märgitud omavastutus ehk miinimumsumma, millest väiksemaid kahjusid kindlustusselts ei hüvita ning mis tuleb kliendil endal kanda. Seega kokkuvõtteks: lepingu sõlmimisel ei tohi vaadata ainult kindlustusmakse suurust, vaid uurida eelkõige, millistel tingimustel kindlustuskaitset pakutakse.

Reisikindlustuse saab osta reisibüroost, kus on võimalik sõlmida leping ühe konkreetse kindlustusseltsiga ja valikuvõimalust ei ole. Kasutada võib kindlustusmaaklerite abi. Maakleri töö eesmärk on leida sinu kindlustushuvile ja nõudmistele kõige paremini vastav kindlustusleping erinevate kindlustusseltside pakkumiste hulgast. Alati on ka võimalus uurida erinevaid võimalusi ise ja osta poliis kas kindlustusseltsi kontorist või interneti teel.

Artikli originaal

Osale arutelus

 • Kirjutab minuraha.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara