Tore! Täna pole ühtegi koosolekut!

Hea koosolek tekitab uusi ideid ja innustab tööle. Hea koosolek on süstemaatilne ja planeeritud, selline kus asjad arutatakse konkreetselt läbi, lepitakse täpselt kokku mida keegi teeb järgmiseks korraks. Koosolek millel on eesmärk ja kus viibimine ei ole ajaraiskamine.

Halvemal juhul võtab koosolek palju energiat ja motivatsiooni tööd teha ning kõigele lisaks tööpäevast parema aja.

Koosolekute suurimad vead:

"¢ otsused tehakse juba enne koosolekut"¢ sõnavõtud muutuvad tihti pikkadeks loenguteks mis pikendab koosoleku kestvust"¢ ettekanded ei vii olukorda edasi"¢ osavõtjate vahel ei teki vastastikust "keemiat"

"¢ igaüks ajab oma asja, ei ole ühist eesmärki

Kui koosolekut viib läbi manipulaator kes naeratades tõdeb, et: "Mari ettepanek oli tõesti hea, aga"¦"?, siis on mõttetu rääkida vastastikusest mõjust. Koosolek ei ole sel juhul õige kohtumine vaid näidend, kus mängitakse, et kõik osalevad vestluses.

Või siis viib koosoleku läbi

terrorist

, kelle suu käib vahetpidamata rääkides nii asjast kui ka mitte asjast. Talle on tähtis vaid tema ise.

Ja kes ei teaks koosolekuid mille algusaeg nihkub vähemalt veerand tundi edasi kokkulepitud ajast. Tänu nendele, kes jäävad alati natuke hiljaks.

Eri kategooria on muidugi sellised koosolekuterroristid, kes hoiavad telefoni endaga, et siis telefoni helisedes saaks vastata "?sorry, ma ei saa praegu rääkida, olen koosolekul."? Telefoniga rääkimise lõpetanud ja koosoleku fookuse kaotanud keskendumishäirega inimene tõdeb, et "millest me siis rääkisimegi?"?

Alati on ka koosolekutel osalejateks niinimetud vaikijad, neid on olemas kahte sorti. Totaalne vaikija on tunduvalt toredam, sest tema vaikib ka kahe koosoleku vaheapealsel ajal. Koosolekuvaikija see-eest vaikib vaid koosolekul. Peale koosolekut oskab ta arvustada kui rumalad ja mõttetud olid sõnavõtud ja milliseid ideid tegelikult oleks pidanud arendama.

Koosolek ei ole pressikonverents

Koosoleku mõte on arutelu, uute ja paremate ideede koos välja mõtlemine. Kui  juhatus esitleb koosolekul juba otsustatud muutusi, siis seab see juhid halba valgusesse. Sel juhul on arutelu muutuste läbiviimisest praktiliselt mõttetu, pigem kulutatakse niiviisi vaid kõikide koosolekul osalejate aega. Lisaks nõrgendab see tööõhkkonda, kui kõik koosolekul osalejad tõdevad, et tegelikult on tegu vaid ühesuunalise kommunikatsiooniga.

Milline töökollektiiv, selline koosolek

Koosolek räägib palju milline on töökollektiiv ja selle juht. Hea koosolek on kui mistahes õnnestunud osa tööprotsessist. Koosolekule saabub motiveeritud inimesi, kes tahavad koos arendada kokkulepitud asja. Hea koosoleku selgroo määrab muidugi koosoleku juhataja, kes hoiab nööre oma käes, kuid austab ka teisi osalejaid. Halb koosolek on see, kus keegi muu peale juhataja sõna ei võta,  inimesed ei julge rääkida või tunnevad, et nende osalemine on mõttetu. Küsimus võib olla ka selles, et osalejad saabuvad kohale ettevalmistamata, kas ajapuudusest või lihtsalt lohakusest.

Kui juhataja, kes on koosoleku kokku kutsunud, alustab seda sõnadega: "?Millest me nüüd pidimegi rääkima?"?, siis võib rahulikult oma paberid ära panna, arvuti kinni ja lahkuda. Keegi ei ole viitsinud enne mõelda, mis koosolekul räägitakse, mis on selle eesmärgid ja milleks üldse kokku oli vaja saada.

Parim koosolek tundub vahel olema viimasel hetkel ärajäetud koosolek, sest kõik on tavaliselt ettevalmistused koosolekuks teinud, mis tähendab, et asjad on edasi liikunud eelmise koosolekuga võrreldes. Lisaks ei ole tööaeg kaotsi läinud.

Vahel muutuvad koosolekud vägisi võidurääkimiseks, kõik üritavad kõigist üle rääkida. Sellistel puhkudel tekib mõte, et ainus keel, mida peaks kasutama koosolekul, oleks viipekeel. Siis võiks küll kõik vabalt viibelda nii palju kui igaüks soovib.

Koosolekul kokkusaamine on vahel ainus viis hetkeks aeg maha võtta.Kui koosolekul ei jõuta mingi otsuseni on tavaline viis korraldada lisaks lõunakoosolek. Nii ei lähe aeg raisku, sest sööma peab ju nagunii. Koosolekul on siis vähemalt üks kindel eesmärk: saada kõht täis, et jaksaks edasi tööd teha.

On juhatajaid kellele meeldib hoopis "liikuv"? koosolek. Nendel koosolekutel kas käiakse või absurdsematel puhkudel isegi joostakse. See koosolekuvorm on pirukasöömisele muidugi täielik vastand. Lõunakoosolekud, kus tavaliselt ka süüakse, on tihtipeale mõttetud ja lausa kahjulikud, sest nende koosolekute tulemused hakkavad lõppude lõpuks välja paistma valedes kohtades: mitte tööturul vaid püksinumbris.

Esmaspäeva hommikune koosolek

Mingit mõistlikku põhjust nagu ei olegi, miks peetakse koosolekuid just esmaspäeva hommikuti. Hommik on koosolekuteks tavaliselt kõige parem aeg päevast, väljaarvatud muidugi need inimesed kes hommikuti end kuidagi "käima "ei saa. Võib-olla on esmaspäevahommikuse koosoleku traditsioon seepärast hea, et nii saab vähemalt ülevaate, kes uuel nädalal tööle on tulnud. :)

Osale arutelus

 • Helle Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara