Saame tuttavaks - Maris Raju

Maris Raju töötab Tallinna Farmaatsiatehase AS-is sekretärina. Oma ametis peab ta kõige huvitavamaks just seda, et töö on vaheldusrikas ning iga uus päev toob erinevaid situatsioone ja ülesandeid. Ja nii ei olnudki enam kõige üllatavam, kui näiteks pärast skandaalseid aprillirahutusi tuli töötelefonile kõne Venamaal elavalt proualt, kes torutõstja esimese hooga läbi sõimas ja siis nõudlikult uuris, et mis teil seal Eestis õige toimub. Marise sõnul tuleb taolisi poolkoomilisi situatsioone ikka ette, keerulisest situatsioonist aitab huumor viisakalt välja tulla.

Miks valisid just selle eriala ja praeguse ameti? Millal tekkis äratundmine, et tahad just seda tööd teha?

Eriala valik ei olnud teadlik, nagu ka paljudel teistel keskkooli lõpetajatel. Sain Kergetööstustehnikumi juhiabi erialale sisse ning asusingi seda õppima ja siis peale koolilõpetamist läksin kohe tööle.

Kui kaua oled oma praegust tööd teinud ja kuidas praeguse tööandjani jõudsid?

Praegust tööd olen teinud 4 aastat, oma praeguse tööandjani jõudsin tänu internetis olnud kuulutusele.

Kas mäletad oma esimest tööpäeva praeguses ametis? Millised emotsioonid sind valdasid?

Mäletan esimest tööpäeva - tööhulk tundus meeletu ja ma mõtlesin pidevalt, et kuidas ma kõik tehtud jõuan. Inimeste nimed ja see, kellena nad töötavad, ei tahtnud kuidagi meelde jääda. Pärast tuli muidugi välja, et töökoormus on täitsa paras ja aja möödudes saavad kõik asjad lihtsalt kiiremini tehtud.

Milline näeb välja sinu igapäevatöö? Mida täpsemalt teed?

Igapäevatöös tuleb ette erinevaid ülesandeid, põhilised ja igapäevasemad neist on telefonisuhtlus, e-mailid ja tavaline post, kirjade ülevaatus ja registreerimine ning igasugused jooksvad ülesanded. Tegelen ka ürituste korraldamisega, koosolekute protokollimisega - väga tüüpilised sekretäri tööülesanded.

Kuidas töö jaoks vajalikku energiat ammutad?

Tüüpilised vastused kindlasti, kuid eks need peamised energiaallikad on siiski päike, liikumine ja uni.

Mis sulle oma ameti juures kõige enam meeldib? Ja on ehk mõni tööülesanne, mis on vastumeelt ja mida parema meelega ei teeks?

Kõige enam meeldib siiski see, et töö on suhteliselt vaheldusrikas. Erinevaid ülesandeid ja situatsioone tuleb ette iga päev. Täiesti vastumeelne see küll ei ole, kuid sekretäritöö puhul pean kõige ebameeldivamaks suurt igapäevast suhtlemist. Praegusel töökohal on see tööosa suhteliselt minimaalne.

Oled sa leidnud oma töös mõne põneva nipi, mida soovid ka teistega jagada?

Sekretäritööks kasulikum nipp on vist see, et tuleb osata paljusid asju ise ette näha ja paljudest asjadest ilma ütlematagi aru saada.

Millised on esemed või asjad, milleta sa oma tööd ette ei kujutaks?

Kontoritöös on kindlasti vajalikud tänapäevased tehnilised vahendid, ilma nendeta ei kujuta vist ükski kontoritöötaja oma tööd enam ettegi, kuid sama oluline on sõbralik ja rahulik õhkkond tööl.

Kas sul on ehk mõni lõbus seik või "ämber" oma tööst rääkida?

ühtegi ämbrit ei ole, aga humoorikaid seiku tuleb ikka ette. Näiteks pärast aprillikuu rahutusi helistas mu töötelefonile üks täiesti võõras proua Venemaalt ja kukkus minuga riidlema ja aru pärima, et mida me siin Eestis õige mõtleme. Kui uurisin, et miks ta just sellel numbril helistas, siis ta ütles, et ta ei tea Eestis teisi telefoninumbreid. Lõpuks pidin ikkagi kõne ise ära lõpetama, sest proua toon muutus järjest valjemaks ning sõnadevool ei paistnud ka üldsegi katkevat.

Mida oma töös kõige raskemaks pead?

Pean kõige raskemaks seda, et väga tihti tuleb keskenduda mitmele asjale korraga.

Milline on hea ülemus?

Hea ülemus on kindlameelne ja realistlik.

Kui sa ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis mis oleks see teine variant, mida teha sooviksid ja miks?

Eks erinevatel aegadel on erinevaid mõtteid peast läbi käinud, kõige tihedamini vast personalitööle keskendumine tulevikus.

Millist ametit kohe kindlasti pidada ei sooviks?

Lähtudes enda oskustest, siis see töö, mida ma kindlasti ei teeks, oleks arvatavasti müügitöö - ma lihtsalt ei oleks selles hea.

Kellena näed end 10 aasta pärast?

Ei ole nii pikalt midagi ette planeerinud. Loodetavasti on selleks ajaks alustatud ja lõpetatud magistriõpe. Kus või kellena ma aga 10 aasta pärast töötan, seda näitab ainult aeg.

Millega oma vaba aega sisustada armastad?

Vaba aeg saab veedetud perekonna ja sõprade seltsis väga erinevaid asju tehes - meeldib käia nii kinos kui teatris, jalutamas, ujumas või rulluisutamas, lugeda raamatuid. Kui võimalust on, siis reisin hea meelega, ka Eestis loomulikult.

Mida põnevat või kasulikku oled enda jaoks leidnud sekretar.ee portaalist ja milliseid teemasid sooviksid seal tulevikus rohkem näha?

Sekretar.ee portaalist leiab kindlasti iga sekretär oma tööks vajalikku informatsiooni. Huvitav on lugeda erinevaid artikleid tööd puudutavate küsimuste kohta. Leiab kindlasti ka praktilist abi, näiteks dokumentide näidised, ka kaartide kirjutamisel on sealt hea ja lihtne leida sobiv salm või aforism.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara