Saame tuttavaks - Nele Lippur

Nele Lippur töötab valgusteid, valgustitarvikuid ja metallitooteid tootvas ning vahendavas ettevõttes Rinaldo Lighting Oü-s müügiassistendina.

Miks valisite just selle eriala ja praeguse ameti? Millal tekkis äratundmine, et tahate just seda tööd teha?

Olen terve oma elu töötanud ametikohtadel, mis sisaldavad endas inimestega suhtlemist, nende abistamist. Olen kogu aeg teadnud, et peaksin sellel liinil jätkama, assistendi amet on lihtsalt selle loomulik jätk.

Töö kõrvalt püüan lõpetada ka Mainori Kõrgkoolis õpitavat teenindusjuhi eriala. Assistendi amet sisaldab endas üsna mitmel moel hetkel omandatavat eriala.

Kui kaua olete oma praegust tööd teinud ja kuidas praeguse tööandjani jõudsite?

Assistendi ametit olen praeguseks pidanud juba paar aastat, kuid oma praeguse tööandjani jõudsin natuke rohkem kui pool aastat tagasi läbi tööotsingu portaali. Seega liigitan ennast veel suhteliselt "rohelise"? töötaja kategooriasse.

Kas mäletate oma esimest tööpäeva praeguses ametis? Millised emotsioonid Teid valdasid?

Imekombel mäletan. Imekombel sellepärast, et oma esimesel tööpäeval oli mind tabanud üks suur ja kole külmetushaigus. Olin nagu E. Vilde näidendist "Vigased pruudid"? välja astunud - ühest kõrvast kurt tänu kõrvapõletikule ja asjadest arusaamine võttis ka ikka oma aja. Seega valdasid mind suhteliselt segased emotsioonid: ühest küljest tahtsin hirmus asjalik ja tubli välja paista, teisest küljest töötas aga kogu keha ja mõistus sellele soovile vastu. Õnneks olid inimesed kannatlikud ja viisakad.

Milline näeb välja Teie igapäevatöö? Mida täpsemalt teete?

Igapäevaselt tegelen sellega, et ettevõttes töö sujuks ja kõik oleksid rahul. See hõlmab endas igast asjast natuke: silma tuleb peal hoida laol, tegelen paberihaldusega, suhtlen tootmisega. ühtlasi tuleb klientidele hinnapakkumisi teha ning nii välismaiste kui kodumaiste tarnijatega suhelda, et kõik vajalik ikka õigel ajal kohal oleks. Põhjusel, et kollektiiv on üsna pisike, on erinevaid tegemisi mitmeid.

Kuidas töö jaoks vajalikku energiat ammutate?

Eks ma armastan palju magada. Ja kui on ilus ilm, siis peab õues olema, värsket õhku hingama ja päikesel enda peale paista laskma. Nädalavahetuseti koeraga metsade ja põldude vahel on ka hea mütata, see on heaks laadijaks.

Mis Teile oma ameti juures kõige enam meeldib? Ja on ehk mõni tööülesanne, mis on Teile vastumeelt ja mida Te parema meelega ei teeks?

Meeldib see, et minu töö sisaldab erinevaid ülesandeid ja ma ei pea ajama mingit kindlat joont ning päevast-päeva ühte ja sama liigutust tegema.

Mis puudutab aga ebameeldivaid ülesandeid, siis üldiselt tööülesannete suhtes ma valiv ei ole. Kõike tuleb teha ja rõõm on see, kui on, mida teha. Kõige raskem oleks niisamuti tööl oma aja ära tiksumine.

Olete Te leidnud oma töös mõne põneva nipi, mida soovite ka teistega jagada?

üsna vanamoeline nipp on mul: Post it?´ id. Kõik, mis vaja teha või meeles pidada, kirjutan paberikesele ja kleebin nina ette lauale. Kui miskit tehtud, saab paberi jälle ära visata. Kui õhtuks on kõik paberid kadunud, siis järelikult oli edukas päev. Nii saab hästi mõõta oma produktiivsust.

Millised on esemed või asjad, milleta Te oma tööd ette ei kujutaks?

Ikka need vanad head väikesed ja kollased paberilehekesed ja pliiats! Ja loomulikult arvuti, mis sisaldab endas mailindust ja kõike muud olulist infot ja programme. Loomulikult ei kujutaks ette oma tööd ilma kolleegide ja teiste inimesteta, kellega tööalaselt kokku puutun. Kurb oleks hommikul tööle tulla, kui kedagi peale arvuti ees ei oleks.

Milline on Teie jaoks kõige suurem väljakutse oma töös?

Kõige suurem väljakutse veel kestab. Nimelt ei ole ei tööalaselt ega ka eraelus varasemalt kunagi pidanud kokku puutuma väga tehniliste või elektrit puudutavate küsimustega. Kõige lähem kokkupuude sellega oli siiamaani kodus tavalist lambipirni vahetades või elektrikorke sisse lükates. Valgustite ja elektrimaailm on aga suur, lai ja väga spetsiifiline. Seal end koduselt tundma hakkamine võtab veel pisut aega. Aga olen lootusrikas.

Kas Teil on ehk mõni lõbus seik või "ämber" oma tööst rääkida?

Õnneks või kahjuks mingeid pikantseid seiku kohe ei meenu. Sama saab veel õnneks öelda ka suuremate "ämbrite" kohta. Eks pisemaid ikka tuleb vahel ette.

Mida oma töös kõige raskemaks peate?

Kõige raskemaks pean tööl käimise juures varahommikusi tõusmisi. See on minu jaoks vist ületamatu raskus, millega terve elu tuleb võidelda. Ei harju kuidagi ära, kuigi tööpäeva algusaeg on täiesti normaalne Eesti keskmine.

Milline on Teie meelest hea ülemus?

Arvan, et mul on vedanud ning saan siinkohal kirjeldada oma praegust ülemust. Ehk siis inimlik ning teisi inimesi austav, pädev oma erialal ja töös, konkreetne, mõistev ja õiglane. ülemus peab tekitama inimestes austust. Minu ülemusel on see õnnestunud.

Kui Te ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis mis oleks see teine variant, mida teha sooviksite ja miks?

Tõenäoliselt midagi loomingulist. Armastan kunsti ja sooviksin kunagi selles vallas töötada.

Vahel aga mõtlen, et koliks õige maale, loeks paar tarka raamatut põllumajandusest ning hakkaks põliseks põllumeheks.

Millist ametit kohe kindlasti pidada ei sooviks?

Tegelikult on see selline kahe otsaga küsimus. Mingid ametid või tööd paistavad peale vaadates ju hoopis teistsugusena, kui nad tegelikult on. Seega ei saaks kategooriliselt välistada ühtegi tööd või teisipidi ülistada mõnda ametit enne, kui pole seda katsetanud. Paistab ju assistendi töögi asjast kaugetele inimestele lusti ja lillepeona - võta aga telefoni vastu ja naerata inimestele, sisuliselt piisab ilusaks olemisest - erilisi andeid pole vaja. Aga kas tegelikult ikka on nii? Teiseks oleneb ka olukorrast ja hetkesituatsioonist. Ameti valiku tingib paljuski ka situatsioon.

Kellena näete end 10. aasta pärast?

Kindlasti olen ma siis palju targem, ilusam ja osavam:) Rohkem ei tahaks nii pikalt ette ennustada.

Millega oma vaba aega sisustada armastate?

Põhjusel, et käin õhtuti ülikoolis, on vaba aega suhteliselt vähe. Kasutan oma vaba aega kas maatalus asjatades või sõpradega mõnusasti koos istudes ja maailma asju lahates. ühtlasi armastan ka mööda Eestit ringi sõita ja kauneid kohti ja mõisasid avastada.

Mida põnevat või kasulikku olete enda jaoks leidnud sekretar.ee portaalist ja milliseid teemasid sooviksite seal tulevikus rohkem näha?

Sekretar.ee -st on võimalik leida nii mõndagi kasulikku. Koolituspakkumisi, kasulikke linke ja vahel kui mõistus eesti keele kohapealt täiesti kokku jookseb, siis saab abi ka spellerist.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara