Heast tüdrukust ei saa ülemust

Ameerika psühholoog Lois P. Frankel räägib oma karjääriteatmikus, mis on need 101 viga, mis võivad purustada HEA tüdruku karjääri. Siin 10 neist:

1. Rügamine

"Naistel tuleb teha topelttööd, et neid peetaks poolenistigi meestega võrdseteks"?.Igavene jama! üks ärielu saladustest on see, et inimesi palgatakse ja edutatakse sellepärast, et nad on usinad. Nad löövad läbi, kuna otsuse tegija tunneb nende iseloomu ja usaldab neid.

Juhis: Raiska aega ja sea tööajale kindlad piirid!

2. Koonerdamine firma rahaga

Isegi need naised, kes oma rahaga laristavad, kipuvad koonerdama firma rahadega. Nad on valmis taluma mõnevõrra ebamugavusi, peaasi, et ei raiskaks firma raha. Mehed tavaliselt niimoodi ei koonerda.

Juhis: Kui su tööjuhendis just ei ole kirjas teisiti, siis ära kunagi küsi luba raha kulutamiseks. Küll sulle märku antakse, kui su kulutused liiale lähevad.

3. Idiootide kaitsmine

Naiste ja idiootide vahel on kahjuks tugev side. Me otsekohe nagu tõmbame puupäid enda poole, kuna suudame neid kauem välja kannatada kui mehed. Kõige tipuks võtame oma kaela nende eksimused ja õigustame nende käitumist.

Juhis: Usalda oma vaistu ja hoia idiootidest eemale.

4. Vajadus olla tunnutatud

Meis kõigis on peidus väike plika, kes tahab kõigile meeldida. Vajadus olla tunnustatud keelab sul ikkagi võtmast riske, mille õnnestumise korral võidaksid lugupidamist. Karjääriredelil liiguvad aga kiiremini edasi need, kes on nii tunnustatud kui ka lugupeetud.

Juhis: Käitu enesetunde järgi. Kui sa ikka ei taha midagi teha, siis mõtle, kas sellet tuleb palju ebameeldivusi või kas keegi saab väga vihaseks

5. Tõe rääkimine

Naised räägivad lahkesti tõtt, kuigi on olukordi, kus kõike ei peakski rääkima. Kui projekt ebaõnnestub, siis naised tunnevad ennast süüdi ja räägivad alati, et mida kõike nad oleks võinud teisiti teha. Mehed ei tee kunagi nii, nad ütlevad nagu asjad on ja püüavad kõrvale hiilida vastutuse enda peale võtmisest.

Juhis: Ära eita ja ära tunnista - võta lihtsalt teadmiseks. Igale negatiivsele uudisele lisa alati kohe teine, positiivne uudis.

6. Juhtivatel kohtadel töötavate meeste võtmine isakujuna

Ära kunagi käitu meessoost juhtide juuresolekul nagu väike plika. Siis nad kohtlevadki sind väikese tüdrukuna.

Juhis: Juhtidesse tuleb osata suhtuda sõltumatult ja objektiivselt.

7. Tagasihoidlikkus

Kui inimesed ise ei märka sinu saavutusi ja kordaminekuid, siis tuleb ise nende tähelepanu sellele juhtida.

Juhis: Kui sinu tehtud tööd kiidetakse, siis vaata kiitjale silma ja täna teda. Ära alahinda oma tehtud tööd.

8. Tähenduseta naeratus

Tüdrukutele õpeatatakse juba maast madalast naeratama ja üleliigne naeratamine jätkub ka täiskasvanuna. Kui mees ei naerata, siis teda võetakse tõsiselt. Kui naine ei naerata, siis temalt küsitakse tihti, et mis viga? Siis polegi imestada, et naised, enesele teadmata, naeratavad vahel vales olukorras.

Juhis: Pööra sellele kindlasti tähelepanu, millal naeratad.

9. Silmside vältimine

Kui naine väldib silmsidet, annab see märku sellest, et ta tunneb ennast ebamugavalt. Otsene silmside räägib enesekindlusest ja avameelsusest.

Juhis: Vaata kasvõi filmidest, kui enesekindlalt naistegelased kasutavad silmsidet sõnumi edastamiseks.

10. Nutmine

Enamus naisi teab, et töökohal pole viisakas nutta, kuid alati ei saa pisaraid tagasi hoida.Kuid äkki nutad sa olukorras, kus sul tuleks pigem solvuda?

Juhis: Ära vähemalt viha väljenda pisaratega. Kui nutt tikub ligi, siis mõtle järele, et mis seda põhjustab.

Osale arutelus

 • Liisa Näripea

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine