Saame tuttavaks - Anna AmotÅ?ajeva.

Anna AmotÅ?ajeva on Playtech Estonia Oü särav ja rõõmsameelne sekretär.

Miks valisite just selle eriala ja praeguse ameti? Millal tekkis äratundmine, et tahate just seda tööd teha?

Valisin sekretäriameti, sest see töö meeldib mulle. Olen seda tööd juba ka varem teinud, tookord küll omaalgatusliku lisaülesandena ja oma vabast tahtest, tõlgiameti kõrvalt.

Praegu töötan sekretärina Tartus, Playtech Estonia Oü's. Vastava ameti põhitõed omandasin ärijuhtimise eriala õppides kunagises Fontese Erakoolis (nüüd Audentese Erakool) ning hiljem, sekretäritöö õppeaines, studeerides turismikorralduse erialal Tartu Kutsehariduskeskuses. Samuti olen osalenud mõningatel sekretäritöö koolitustel. Eriti tore sündmus oli selle aasta Sekretäride konverents.

Kui kaua olete oma praegust tööd teinud ja kuidas praeguse tööandjani jõudsite? Preagusel ametikohal saab varsti aasta täis. Playtechist rääkis mulle minu hea tuttav. Saatsin CV ning mind kutsuti vestlusele. Läbisin konkursi ja siin ma nüüd olen :)

Kas mäletate oma esimest tööpäeva praeguses ametis? Millised emotsioonid Teid valdasid?

Jah mäletan, emotsioonid olid laes! :) Vestlusele tulles, oli Playtechi ettevõte minu jaoks üsna võõras. Teadsin vaid, et ettevõtte tegevusalaks on

online

-mängude loomine, nende arendamine ja haldamine. Arvasin, et Playtechi moodustabki seesama Emajõe Ärikeskuse kaheksanda korruse üks pool. Siis selgitati, et see on vaid üks väike osake ettevõttest, et Playtech on üks hiiglaslik ettevõte, kus töötab ligikaudu 300 inimest ning et meie ettevõtte päralt on Emajõe Ärikeskuses rohkem kui seitse korrust. Veel selgus, et ettevõtte laiendamise tõttu luuakse meile Tartusse veel üks väiksem esindus ning seoses sellega võetakse tööle mitte üks sekretär, vaid lausa kaks. Lõpp-kokkuvõttes otsustati nii, et mina töötan sekretäri positsioonil Playtechi peakontoris ning meie väiksemas esinduses, hakkab tööle tubli sekretärineiu Kätlin.

Minu otseseks õpetajaks sai endine sekretär Egle, kes on väga tore inimene. Uude keskkonda ja ametisse aitasid mul sisse elada kõik kolleegid, kellega ma parasjagu kokku puutusin. Mind hämmastas see, et vaatamata suurele töötajaskonnale, hoitakse siin ettevõttes kokku, kõik kolleegid on abivalmid ja supertoredad.

Milline näeb välja Teie igapäevatöö? Mida täpsemalt teete?

Minu tööpäev algab hommikul kell üheksa. Tööle tulles haaran postkastist kaasa värsked ajalehed. Töölaua taha jõudes vaatan esmalt üle oma kalendermärkmiku päevaplaani. Seejärel asun täitma eelseisvaid ülesandeid ning tegelema kontori jooksvate küsimustega: arvutitöö, telefonikõned, dokumendimajandus, paljundustööd, külalised, kauba tellimine ja vastuvõtt, postiga seotud ülesanded jne. Iga tööpäev on teistest erinev, sest iga päev tuleb ette uusi lahendamist vajavaid olukordi. Oma igapäevatöös kasutan palju võõrkeeli: kõige enam kasutan vene ja inglise keelt, harva ka saksa keelt.

üritan õhtuks kõik päeva jooksul tekkinud küsimused lahendada. Selleks, et järgmisel päeval midagi üllatusena ei tuleks, viskan enne kontorist lahkumist veel kiire pilgu järgmise päeva ülesannete nimekirjale. Tööpäev lõppeb õhtul kell kuus.

Kuidas töö jaoks vajalikku energiat ammutate?

Töö jaoks ammutan vajalikku energiat oma vabast ajast, mil saan tegeleda kõigega, mis mulle meeldib: teen kodutöid, mulle meeldib midagi meisterdada (õmblen-koon-heegeldan), joonistan, vaatan telesaateid. Meeldib viibida looduses, värskes õhus. Käin üsna tihti oma mehega kalal :)  Energiat ammutan perest, headest inimestest ja rõõmsatest sündmustest. Usun, et kui ise oled tubli ja teed teistele head, siis peegeldub see hea energia sulle kõikjalt tagasi. Ja asi on seda väärt, sest elame ju üks kord!

Mis Teie oma ameti juures kõige enam meeldib? Ja on ehk mõni tööülesanne, mis on Teile vastumeelt ja mida Te parema meelega ei teeks?

Kõige enam meeldib minu töös see, et saan oma tööülesannete täitmisel kasutada palju loovust ja ise otsustada. Peaaegu kõikide ülesannete täitmisel olen enda jaoks välja töötanud oma süsteemi, kuidas asju paremini ja kergemini korraldada. Kõige magusam tööülesanne on kahtlemata kolleegidele sünnipäeva puhuks õnnitlusi ja kommi viia :)

Mida ma parema meelega ei teeks või mis on vastumeelt? Äkki see, kui on vaja mõnd töökaaslast noomida. Ma parema meelega kiidaks kõiki :)

Olete Te leidnud oma töös mõne põneva nipi, mida soovite ka teistega jagada? Pigem mitte nipp, vaid üks tõsiasi ja fakt - olla sõbralikum ja üksteisele rohkem naeratada. Naeratus teeb inimesed rõõmsamaks. Rõõmus inimene on tavaliselt edukam! Edukate töötajatega ettevõte jõuab kaugemale :)

Millised on esemed või asjad, milleta Te oma tööd ette ei kujutaks?

Oma tööd ei kujutaks ette, kui poleks: kirjutusvahendit, märkmepaberit, telefoni ja arvutitehnikat.

Kas Teil on ehk mõni lõbus seik või "ämber" oma tööst rääkida?

On ikka. üks lõbus olukord tuleb kohe meelde, mis paneb siiani muigama.

Nagu ma juba mainisin, on minu üheks tööülesandeks sünnipäevalaste õnnitlemine. Kuna sünnipäevalapsi on meil mitusada, siis kõikide töötajate näod täpselt meelde ei jää. Sel päeval, kui komme viisin, oli väga kiire ja ma ei jõudnud andmebaasist sünnipäevalapse nägu fotolt üle vaadata. Teadsin vaid, millisel korrusel ja mis laua taga ta istub. Kui kohale jõudsin, ümbritses töölauda suur sünnipäevaseltskond ning laua taga toolil ei istunud kedagi. Siis küsisin, et kes meil on sellise ees- ja perekonnanimega sünnipäevalaps. Siis kõlas selgelt "mina"? ning minu ette astus üks noormees, kes õnnitlused lahkesti vastu võttis. Korraks valitses täielik vaikus, seejärel vajus kogu korrus naerulagina alla. Tuli välja, et see ei olnudki õige sünnipäevalaps ning et see oli lihtsalt üks väike sünnipäevanali. Eks hetk hiljem sai ka õige sünnipäevalaps oma õnnitlused kätte. Ja ma ei pane neile seda sugugi pahaks. Vähemalt saime kõik palju naerda :)

Mida oma töös kõige raskemaks peate?

Olla mitmes kohas, täita mitut ülesannet ja võtta vastu mitu telefonikõnet korraga :)

Milline on Teie meelest hea ülemus?

Näiteks, meie otsene ülemus, on hea ülemus. Ta kuulab alati ära kõik meie mured ja teeb kõik temast oleneva, et meie tööd ja tegemised hästi sujuksid. Muretseb alati ka oma alluvate isikliku käekäigu ja tervise pärast. Ta on väga sõbralik, hea huumorisoonega ning väga taibukas. Ta on meie jaoks alati olemas.

Kui Te ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis mis oleks see teine variant, mida teha sooviksite ja miks? Ja millist ametit kohe kindlasti pidada ei sooviks?

Kui ma ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis õpiksin selgeks kas arvutigraafiku või sisedisaineri eriala ja otsiks tööd selles valdkonnas. Sest mulle meeldib kunstiline kujundamine ja disainerite loov töö.

Kellena näete end 10.aasta pärast?

Ei me ette tea.. kuid usun, et endiselt tubli sekretärina :)

Millega oma vaba aega sisustada armastate?

Meeldib luua alati midagi ainulaadset ja erilist. Pole vahet, kas see on seotud õmblemise, aiandusega või kamina ehitamisega, sest saan kõigega hakkama. Ja kui mõistusest tuleb puudu, küsin nõu targematelt ja saan ikkagi hakkama! See on mul juba loomuses :)

Mida põnevat või kasulikku olete enda jaoks leidnud sekretar.ee portaalist ja milliseid teemasid sooviksite seal tulevikus rohkem näha?

Külastan seda portaali üsna tihti - vahel töö-alastes küsimustes, vahel lihtsalt selleks, et tutvuda portaali uute teemade ja artiklitega. Kõige sagedamini piilun portaalist salmikesi sünnipäevadeks. Sekretäride konverentsil tõdesin, et üle kogu Eesti on nii palju toredaid sekretäre. Kõik nad kasutavad seda portaali kindlasti väga palju. Teemadest ei soovitaks ma juurde midagi, sest siin on piisavalt puudutatud nii üht kui teist vajalikku teemat.

Soovin Teie portaalile palju edu ja uusi mõtteid selle arendamiseks! :)

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara