Sina suudad rohkem... juba täna!

 

II osa kaheosalisest artiklist

I osa

Nii...sõbrad. Meie tahtejõuproov, kus koos ja ühehäälselt hüüdsime välja, et oleme

AJARAISKAJAD

, on nädalajagu seljataha jäänud. Vaatame üle millega seni hakkama olete saanud? Antud kohal on paslik meenutada loogikat, mis Pareto Printsiibi läbi meil juba eelmises kolumnis kaudselt kajastamist leidis.

Nimelt, tõuseb meie efektiivsus automaatselt ebaefektiivsete (st mittetootlike) tegevuste eemaldamisega oma tööpäevast. Sellest lihtsast meenutusest oli eelmisel nädalal abi minulegi. Ma tegin midagi kujuteldamatut, midagi täiesti ebaloogilist...ning eemaldasin oma sülearvutist suhtluskeskonnad "msn messenger" ja "skype." Ehmatasite? Peate mind hullumeelseks?!

See on võimalik ning ma soovitan seda kasvõi ajutiselt, nö. sportlikust huvist, efektiivsuse suurendamise abinõuna kasutusele võtta. Te ei kaota midagi. Tegemist on vabavaraliste programmidega, mille hilisem taaslaadimine arvutisse võtab internetist ühekordselt aega vaid 4 min. Teie reaalvõidu toon aga alljärgnevalt ära ühe tööpäeva näitel skemaatiliselt:

Sellist praktilist töömalli meeldib mulle osalejate reaktsiooni jälgimiseks koolitustel joonistada ikka ja jälle. Lihtsad põhitõed on elus sageli need, mis meile uudsed ja jahmatavad tunduvad.

Kui "C" on ühe tööpäeva pikkus (nt 8 tundi), siis "A" on 0% tööd (st. tulemusega tööd) selles tööpäevas ja "B" on 100% tööd - tulemusega tööd selles päevas. Langemised tootlikkuse tipust on reeglina kõik tingitud erinevatest ajaraiskajatest (mainisime neid eelmises artiklis), eeldades, et töötaja on muul moel hästi instrueeritud ja kompetentne. Kujutage nüüd sellist tööpäeva enda peal ette. Me saame asjad käima, suudame kontsentreeruda ja siis tuleb see tuttav helisignaal arvutis ning midagi lööb ekraani alaosas helendavalt vilkuma...ahhaa, näed siis...Annika küsib minult messengeris, et mida ma teen...Loomulikult katkestan oma jooksva tegevuse - TÖÖ ja hakkan sõbrannaga muljetama. Teen seda vähem või rohkem, aga mittevastamine oleks ju ebaviisakas?!. Peale suhtlust on minul aga punktist "A" enese "taaskäivitamiseks" vaja kordi rohkem energiat ja aega kui oleks punktis "B" olnud jätkamine ilma katkestajateta. Piltlikult öeldes teeme tootlikult ja tempokalt (mitte segamini ajada rutakusega) tööd - nii, et selg märg. Sisse tungivad ajaraiskajad, me jahtume maha. Tuul käib seljast läbi...oleme haiged - paranemine on aga aeganõudev ja vaevaline protsess ehk meie käsitluses hukatud tööaeg.

MIDA VÄHEM ON TÖÖPROTSESSI KATKESTAJAID, SEDA ENAM SUUDAME TEHA TULEMUST TOOTVAT TÖÖD! Lühidalt öeldes, jõuame tööpäeva jooksul rohkem teha ning me saame seda ülimalt positiivset ja soovitud muudatust rakendada juba täna!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Peab tegema" nimekiri ehk "to do list" - mäletad veel?! Kirjeldasite oma ülesanded ja eesmärgid etappideks lahti. Nimekiri tuli pikk? Määratlege enda jaoks peas (või paberil) neli ülesande sooritamise kategooriat:

"¢ Mitte eriti tähtis ülesanne"¢ Väga tähtis ülesanne"¢ Mitte eriti kiireloomuline ülesanne

"¢ Väga kiireloomuline ülesanne

Abinõu: Esmajärjekorras lahenda ülesanded, mis on nii kiireloomulised kui tähtsad üheaegselt. Teises järjekorras keskendu kiireloomuliste ülesannete sooritamisele ja seejärjel pühendu tähtsatele ülesannetele. üheaegselt mitte tähtsate ja mitte kiireloomuliste ülesannetega ära ennast koormagi (need on reeglina asendutegevused, mida meil on lihtne teha, kuid mis eriliselt tööle lisaväärtust ja/või tulemust ei paku).

Seletuskiri Oü pakub ajajuhtimise ja efektiivsuse tõstmise koolitusi hinnates eelnevalt Teie organisatsiooni eripära ja vajadusi: www.seletuskiri.ee; marko@seletuskiri.ee

Osale arutelus

 • Marko Torm

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara