Kui majandus jahtub, vaata üle oma rahaasjad

Ära raiska raha ebavajalike asjade ostmise peale. Hoia oma tuludel ja kuludel silma peal. Selleks tasub koostada igakuine pere-eelarve ja panna kõik sissetulekud ning väljaminekud kirja.

Nii näed, millele kulutad liiga palju ja mille arvelt võiks raha kokku hoida. Seejuures ära oma elu aga ka ebamugavaks tee.

Pere-eelarve koostamise kohta loe lisaks siit.

Laenamist kaalu igakülgselt!

Kaalu hoolikalt laenamise plusse ja miinuseid. Võib-olla saaksid hoopis natuke aega oodata ja vajaliku summa koguda. Mõtle hoolega, kas tasub näiteks laenuraha eest perega soojale maale puhkusereisile sõita. Pane parem iga kuu kindel summa kõrvale ja reisi järgmisel aastal. Nii läheb see sulle kokkuvõttes vähem maksma, sest säästad laenuintresside arvelt. Lisaks saad puhkust täiel rinnal nautida, sest ei pea muretsema, kuidas laenu pärast tagasi maksad.Kas su krediitkaardi võlad on tagasi makstud? Kui pole, katsu need tasuda võimalikult kiiresti.Kui oled laenu võtnud, vaata üle oma laenu tingimused. Ehk oleks võimalik intressi vähendada? Räägi läbi oma pangaga ja uuri ka teiste pankade tingimusi.

Loe lähemalt krediitkaartidest ja laenudest.

ükskõik kui vähe ka säästad, aga säästa!

Oled ehk harjunud regulaarselt pisut raha kõrvale panema. Nüüd on varasemast olulisem seda korrapäraselt teha, et olla valmis ka ootamatuteks olukordadeks, näiteks töökoha kaotuseks. Hea oleks kui oled suuteline tagavaraks koguma vähemalt kolme kuupalga suuruse summa. Sobiva hoiuse leidmiseks loe lähemalt

hoiustest

ja

säästmisest

.

Kui kogu sissetulek kipub märkamatult ära kuluma, mõtle võimalusele teha igakuine otsekorraldus teisele arvele, kust sa nii lihtsalt raha kätte ei saa.

Pane oma raha tööle!

Pangad pakuvad erinevaid hoiuseid ja investeerimistooteid. Uuri, kuidas saaksid oma säästudelt ja investeeringutelt suuremat tulu teenida. Võrdle erinevaid teenuseid ja nende tingimusi. Loe lisaks

Vaata üle oma laenulepingu põhitingimused

Erinevad pangad pakuvad eluasemelaene erinevate tingimuste ja intressimääradega. Kui oma pangas ei õnnestu lepingutingimusi soodsamaks kaubelda, aga teine pank pakub paremaid tingimusi, mõtle võimalusele oma laen sinna üle viia. Enne uuri aga väga hoolikalt, kas teine pakkumine ikka on soodsam ning mis vahetus sulle maksma läheks. Loe veel eluasemelaenudest.

Uusi lepinguid sõlmides võrdle tingimusi!

Panga- ja kindlustusteenuste pealt on võimalik ka raha kokku hoida, kui neid targalt valida. Võta pakkumised mitmelt teenusepakkujalt ja võrdle neid omavahel. Loe teenuste võrdlemisest.

Kasuta krediitkaarti vaid siis, kui muud moodi ei saa!

Parem jäta krediitkaart üldse koju, et ei tekiks ahvatlust sellega emotsionaalseid oste sooritada. Võta kaasa kindel summa sularaha või kasuta deebetkaarti. Kassas maksekaarti ulatada on väga lihtne, sularaha on psühholoogiliselt raskem ära anda.

Osale arutelus

  • Kirjutab minuraha.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara