Saame tuttavaks - Terje Rumme

Terje Rumme on sekretäritööd teinud oma elu jooksul vaid ühe kuu, kuid see-eest on tema haridustee ja erialavalikud üsna kirevad olnud. Praegu õpib Terje Mainori Kõrgkoolis personalijuhtimist ning on otsustanud töökarjääri hetkel kõrvale jätta ja parima eesmärgi saavutamiseks ainult õpingutele pühenduda.

Rääkige palun oma haridusteest, erialavalikust ja töökogemustest. Miks olete just sellised valikud oma elus teinud?

Haridustee on olnud kirev. Kuna ema oli Maratis õmbleja, siis olen õmmelnud alates 5ndast eluaastast. Otsustasin minna peale põhikooli Räpina aianduskooli õmblemist õppima. See siiski ei sobinud. Jäin kaheks aastaks emapuhkusele, pärast seda läksin tööle teenindajana. Töötasin sellel alal neli aastat.Teise lapsega kodus olles otsustasin oma haridusteed jätkata, õpin praegu Mainori Kõrgkoolis personalijuhtimist. Esimesel "mainoriaastal" proovisin kätt kuu aega sekretärina, kuid peab tunnistama, et töö segas õppimist ja õppimine segas tööd.

Vahepeal töötasin ka kliendihaldurina, kuid sellest sügisest olen ainult üliõpilane. Kuna on viimane aasta Mainoris, siis leian, et ongi õigem hetkel pühenduda õpingutele.

Mis sekretäritöö puhul kõige rohkem köitis ja kas miski pani tundma, et see ei ole päris Teie ala?Sekretäritöö oli väga huvitav, juba see ettevõte sobis mulle. Ma armastan   inimestega suhelda, sekretärina oli seda meeldivalt palju. Kuna mulle väga meeldib ehitus- ja remonditöö, siis ettevõtte tegevusala ja minu tööülesanded olid mulle vastuvõetavad ning ma täitsin oma ülesandeid rõõmuga. Ei tundnud kordagi, et see pole minu ala. Igal hommikul läksin rõõmuga tööle.

Millised on Teie tulevikuplaanid ja tööalased eesmärgid?

Tulevikus tahan end näha personalijuhina teenindusfääris, et anda panus teeninduse paremaks muutmisele ja muutumisele.

Millega Teile vabal ajal tegeleda meeldib?

Vaba aja veedan perega. Meeldib tegeleda kõiksugu remonditöödega. Hetkel on käsil kodu uuendamine. Ma usun, et olen oma mehele paljuski abiks :) vahel jõu, vahel nõuga. Ka aias on palju tegemist. Aega lemmiktegevuste jaoks tuleb võtta, kuid ei tohi ära unustada põhitegevust, mis minu jaoks on õppimine.

Milline näeb välja Teie "unistuste päev"? On see reaalne?

See on kindlasti suvel. Hilja ärkamine, siis õue, lastega liivakasti või kiikuma. Meeldib kui käed on mullased. Midagi istutada"¦ Mu unistuste päev lõppeks kindlasti kuuma kümblustünniga.

Kumma jalaga hommikuti tavaliselt voodist välja astute? Kas kõik hommikud tunduvad ühtemoodi ilusad?Peamiselt parema jalaga. Kõik hommikud ei ole kindlasti ühtemoodi ilusad, aga nad ei ole ka koledad. Hommikuti on meil tavaliselt kiire, kooli ja lasteaeda ning pole aega mõtelda selle üle, kas oli see nüüd ilus või kole hommik. Peaasi, et päev loetakse õhtul kordaläinuks.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine