Algab advendiaeg

Pühapäeval algab advendiaeg.

 

A

dvent

tähendab saabumist, tulekut ja

 

kestab neljandast pühapäevast enne jõule kuni jõululaupäevani.Eestlased ei ole eriti adventi tähistanud,

 

see komme on hakanud juurduma alles 20. sajandi viimastel aastakümnetel.Nüüd algab senini ainult luuret teinud päkapikkudel tõsine tööaeg, ükski

 

suss

 

ei tohi ju ilma kommita jääda! Piparkoogid ootavad tegemist, kingitused ostmist või meistrdamist ja kodud kaunistamist.

Julgetele kodukaunistajatel üks väike vihje omanäolise jõulupärja või jõulukrooni meisterdamiseks:

Okastraat on maaelamistes üks tuntumaid materjale, millega loomi inimeste elamisest eemale hoida. Eluruumide kaunistamiseks ei ole seda eriti kasutatud. Sellest hoolimata võib okastraadist meisterdada põnevaid jõulukaunistusi nii tuppa kui õue. Okastraart jätab tavalise traadiga võrreldes "looduslikuma" mulje ja sellest meisterdatud "ehted" on põnev vaheldus kodukaunistamisel.

Okastraadist jõulupärja tegemise puhul on üks suuremaid takistusi ilmselt see, et seda ei pruugi poest enam leida. Kui mujalt mitte, siis unustatud karjamaalt või mõnelt metallikogumisplatsilt ehk ikka.

Enna kui hakkad okastraadiga möllama, varusta ennast kaitsevahenditega: pikad paksud kindad, pika varrega töövahendid ja ega kaitseprillidki paha teeks. Vaata, et su riided ei kardaks katkiminemist!

Okastraadist pärg sünnib, kui kerid paar meetrit traati mõne ümara asja ümber. Kui pärg ei taha hästi koos püsida, siis võid okastraadi tavalise traadi või nööriga kinnitada. Keeruta viimane ring traati ümber olemasoleva pärja. Ole eriti ettevaatlik, kui kasutad roostes okastraati, sest see on rabe ja või kergesti murduda.

Tee pärjale ka korralik konks, millega saad riputada. Vaata, et su pärg  ei jääks lastele ja koduloomadele näppu. Kui kinnitad pärja ukse külge, siis jälgi ka seda, et su pärg ust ei kriimustaks.

Võid oma pärga kasutada ilma kaunistusteta, mida roostesem traat sul on, seda kaunim, kes aga nii ka radikaalseid kaunistusi pelgab, võib erinevate jõuluehetega pärga ruumi jaoks sobivamaks tuunida.

 

 

 

Hästi sobivad siia igasugused helmed ja kristallid, südamed, paelad, isegi pitsid, nii lood teravaid kontraste pehme ja kõva materjali vahel.

 

 

 

Nii pimedal aastaajal on igasugune lisavalgus teretulnud, okastaat tulekindla materjaline on hea alus igasugustele küünaldele, võid erinevaid elektriküünlaid põimida ümber traadist pärja.

 

 

 

 

 

          

Enamasti riputatakse pärg seinale või uksele, kui aga akna ees või söögilaua kohal on ruumi, võid oma pärja ka kroonina lakke kinnitada.

    

Aga vaata hoolega, et see piisavalt tugevasti kinnitatud saaks ja söögilauast tõustes kellegi silmnägu kriimustama ei ulatuks .

Pildil olevate pärgade läbimõõt on umbes 45 cm.

Jõudu tööle!

Artikli originaal

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara