VAT Teatris esietendub "Varblase Priidu"?

Laupäeval, 6. detsembril kl 18 esietendub Rahvusraamatukogu teatrisaalis VAT Teatri uus lastelugu "Varblase Priidu"?.

 

Saksa autori Rudolf Herfurtneri kirjutatud armas lugu lastele jutustab väikesest varblasest, kes üritab kotka moodi lennata, kuid kukub keldriauku, kus elavad kolm rotti. Sellest juhtumist saab alguse näiliselt täiesti võimatu sõprus - ühe suursuguse nimega varblase ja kolme kavala roti vahel. 

Imelise loo hoidmisest ja armastusest lavastas Mart Kampus ning seda aitavad jutustada noored näitlejad Elina Pähklimägi ning sügisel VAT Teatri trupiga liitunud Meelis Põdersoo. ühtlasi on lavastus ka VATi selle aasta jõululugu.

"Varblase Priidu"? on saksa keelest tõlkinud Maarja Jakobson, kunstnikutöö tegid Liina Keevallik ja Mari-Ann Mardo.

"Varblase Priidu" autor on Rudolf Ferfurtner, kes sündis Saksamaal Wasserburgis 1947. aastal. Pärast germanistika-, romanistika- ja teatriteaduseõpinguid Münchenis töötas ta alates 1971. aastast Müncheni Päevalehe juures.

Rudolf Herfurtner on üks tuntuimatest laste- ja noortekirjanikest Saksamaal. Tema näidend "Geheime Freunde" (1986) on edukaim lastetükk, mis saksa lasteteatris on kunagi kirjutatud. Herfurtner elab vabakutselise kirjanikuna Münchenis.

 

 

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara