Karistusregistri andmete kontroll

Milles seisnevad toetuste taotlemisel nõutavad alljärgnevad lisadokumendid?

Noorsootööühing

LISA 8. Noorsootööühingu puhul kinnitus, et ühingu töötajatel ei esine noorsootöö seaduses sätestatud piiranguid ühingus töötamiseks

Avatud noortekeskus

LISA 8. Kinnitus, et noortekeskuse töötajatel ei esine noorsootöö seaduses sätestatud piiranguid noortekeskuses töötamiseks

Projektlaagrid

LISA 2. Kinnitus, et projektlaagri juhatajal ja kasvatajatel ei esine noorsootöö seaduse ?§ 15 lg-s 51 sätestatud piiranguid;

Nimetatud lisad on olulised alates 20.07.2007, mil jõustusid noorsootöö seaduse muudatused (Vaata https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12851236  ?§ 71, ?§ 15 lg 51). Muudatuste eesmärgiks on tagada, et isikud, kes on süüdi mõistetud lastevastases seksuaalse iseloomuga kuriteos, alaealise prostitutsiooniga või lapspornoga seotud kuriteos, ei pääseks töötama ametikohtadele, kus nad puutuvad vahetult kokku lastega (õpetaja, lasteaiakasvataja, ringijuht, lastelaagri kasvataja, lapsehoidja jne).

Lastega töötamise õiguse piiramine on oluline uute kuritegude ärahoidmise aspektist. Seetõttu täiendati lastega töötamist reguleerivaid eriseadusi tööandjate kohustusega kontrollida töölevõetava isiku karistusandmeid.

Kultuuriosakond kontrollib, et taotlejad vastaks seaduses ettenähtud tingimustele ning võib jätta toetuse andmata, kui taotleja ei ole täitnud seadusest tulenevat kohustust töötajate töölevõtmisel.

Kuidas toimub karistusregistri päringu esitamine?

Kontrolli õigus on tööandjal isiku tööle või teenistusse võtmisel (Vaata karistusregistri seaduse  ?§ 17 lg 1 p 11).

Kinnituse koostamiseks tuleb eelnevalt läbida järgnev protseduur:1.

a) Printida paberkandjale politsei kodulehelt füüsilise isiku järelpärimise vorm, täita see korrektselt (vaata punkti 2) ning saata karistusregistri aadressil:

KaristusregisterPolitseiametPärnu mnt 139

15060 Tallinn

b) Digiallkirjastatuna saata vormikohane päring karistusregistri e-mailile aadressil: karistusregister@pol.ee Füüsilise isiku järelpärimise vorm on kättesaadav politsei kodulehelt

Füüsilise isiku järelpärimise vormi täitmine (vaata ka lisatud näidisfaile):

* punktidesse 1-4 lisada isiku korrektsed andmed töölevõetava isiku kohta.

* p 5. Kas isikut on karistatud või talle on kohaldatud sundravi karistusseadustiku

?§ 133 lg 2 p 2, ?§ 141 lg 2 p 1, ?§ 142 lg 2 p 1, ?§ 143 lg 2 p 1, ?§ 1431 lg 2 p 1, ?§-des 144-146 või ?§-des 175-178 sätestatud kuriteo eest?

* p 51. Kas isikut on karistatud või talle on kohaldatud sundravi karistusseadustiku

?§ 133 lg 2 p 2, ?§ 141 lg 2 p 1, ?§ 142 lg 2 p 1, ?§ 143 lg 2 p 1, ?§ 1431 lg 2 p 1, ?§-des 144-146 või ?§-des 175-178 sätestatud kuriteo eest?

* p 6. Isiku töölevõtmisel seaduses sätestatud nõuetele vastavuse kontrollimiseks. Õiguslik alus: karistusregistri seaduse ?§ 17 lg 1 p 11

1) noorsootööasutuse töötaja või noorteühingu töötaja kontrollimisel: noorsootöö seaduse ?§ 71 (järelpärimise vormi näite leiad siit)

2) projektlaagri juhataja või kasvataja kontrollimisel: noorsootöö seaduse ?§ 15 lg 51 (järelpärimise vormi näite leiad siit)

3. Saades karistusregistrist päringu vastuse, et isikud ei ole karistatud nimetatud kuritegude eest, koostage kultuuriosakonnale vabas vormis kinnituskiri (näitena võite aluseks võtta vormi).

Vaata ka Riigi Teataja Karistusregistri seadust, vt ?§17 lg 11

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara