Tarmo Leinatamme suhtekolmnurk

Kuidas sündisid Kroonika lood? Seda küsimust esitati mulle peatoimetajaks oleku ajal kõige sagemini. Kuidas te kõike teate? Kust pinget pakkuvaid teemasid leiate? Kas inimesed ise annavad teada, kui neil midagi juhtus? Või on see hoopis ajakirjanike professionaalsus?

Oli nii seda, teist kui ka kolmandat. Enamasti oli heade teemade taga ikka ajakirjanike hea nina erutavate teemade leidmisel ja nende lahtikirjutamisel.

Mõnikord tuli ette ka lugusid, mille trükkiaitamisel oli oma sõna suurel juhusel. Nii näiteks saatis kunagine keskkonnaminister Heiki Kranich aastal 2000 Kroonika toimetusele kirja, kus teatas, et on otsustanud lõpetada 15 aastat kestnud abielu talle kolm last sünnitanud kaasa Valliga ja asunud uude koosellu oma nõuniku Kristel Meieriga. Kranich põhjendas oma julget sammu ise esimesena kiri saata Õhtulehes ilmunud uudisega, mis teda oli sügavalt kurvastanud. Seal ilmunud loos väideti, et Kranich on jätnud abikaasa kolme lapsega saatuse hooleks ning eelistab aega veeta hoopis oma veetleva nõuniku seltsis. "Kui ma nägin selle uudise tagajärgi - mõlemat naist nutmas -, tundsin häbi," kirjutas Kranich. "Ma olen kogu elu üritanud olla vähemasti iseenda vastu aus. Omateada pole ma kellelegi näkku valetanud. Jah, ma olen jätnud tõtt rääkimata ning tean, et see õrn piir valetamise ja tõerääkimise vahel on liigagi tihti olnud palju lähemal kui käeulatuses. Aga ma pole kunagi pidanud häbenema iseenda ees."

Kranich kirjutas veel: "Pärast 15 aastat kooselu tunnistasime abikaasaga teineteisele, et jah, see on läbi. Kuigi oleme püüdnud seda suhet lappida, jõudsime ühel hetkel selgusele, et sellest ei tule midagi välja - mõnikord väsivad ära ka kõige ilusamad asjad. Ma ei heida oma naisele midagi ette ning tema mulle ka mitte."

Kirja lõpus ütles Kranich, et tahab meid kui seltskonnaajakirja toimetust teavitada ise oma elumuutusest, mitte jääda ootama õelaid kuulujutte ja uudise peale välja ilmuvaid "heasoovijaid".

Ministri avameelsele kirjale järgnes pihtimuslugu kolmel ajakirjaleheküljel, kus Kristel Meieril oli sõnatu pildil olija roll. Rääkis ainult Kranich ja rääkis ministri kohta üllatavalt avameelselt ning emotsionaalselt, kedagi solvamata ega süüdistamata. See oli Kroonika ajaloos esimene - ja minu mäletamist mööda ka viimane - juhtum, kui kõrges ametis olev poliitik teavitas meid ise oma abielulahutusest.

Romanss Israelis

Aga oli ka teistsuguseid juhuseid. Näiteks sõitis Kroonika esindus 1999. a. juunis Israelis peetud Eurovisiooni lauluvõistlusele reportaa?¾i tegema, ent sattus muu hulgas reisile teineteist leidma tulnud tuntud mehe ja naise lembeloo otsa. Juhuse poolt kättemängitud stoori erutas Kroonika lugejate meeli tervelt kolmes ajakirjanumbris. Keskseteks tegelasteks olid selles Eurovisiooni "kulddirigent" Tarmo Leinatamm ja geniaalne laulusõnade autor Kaari Sillamaa. Loe edasi

Osale arutelus

 • Ingrid Tähismaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirja tellimine