5 asja, mida tuleb televiisori vaatamise juures silmas pidada

Kõrge eraldusvõimega digitaal TV on lisakonverteri paigaldamisega vaadatav ka teie vanast televiisorist. Aga te võite ka võimaluse korral mõelda, kas poleks õige aeg uue lamepaneeli televiisori soetamiseks, sest "varjatud" kuludena käib televiisoritega, nagu ka videoaparatuuriga, arvutitega, juhtmeteta telefonidega, akude laadijatega, digitaalfoto ramidega, kaasas elektrikulu.

Seadmed on erineva energiatõhususega ja seda tuleb seadmete soetamise juures jälgida. Aga nüüd alljärgnevad nõuanded:

1. Väiksem TV = väiksem elektrikulu. Näiteks 50 tolline LCD TV kulutab kaks kuni kolm korda rohkem elektrit kui analoogne 25 tolline mudel. Kaaluge, kas oleks mõtekas valida 50 tollise asemel 40 tolline või 32 tollise asemel 27 tollise ekraaniga TV?

2. LCD teler on parem ja LED on parim. Plasma ekraaniga teler tarbib LCD-ga võrreldes umbes 50 % rohkem energiat ja vana teler neelab umbes kolmekordse LCD energiakoguse. Enamus televiisoreid on tehases häälestatud märgatavalt kõrgema kirkuse peale kui seda kodustes oludes vaja on. Kasutage televiisori menüüs olevat võimalust kirkuse vähendamiseks ja ka elektritarve väheneb.

3. Väljalülitamise nupp ei tähenda veel väljalülitamist. Teler on siis kasutusvalmiduse olekus ja näiteks 27 tollise ekraaniga LCD teleri elektritarve on 1 kuni 3 W. Analoogse töötava teleri elektritarve on 8 kuni 15 W.

4. Installeerige oma seadmed mugava väljalülitamise võimalusega. Erinevate seadmete olemasolul on vaja jälgida nende erineva lülitusaegade võimaluse vajadust. Teleri sisselülimisel võtab soojenemine küll mõne sekundi, kuid see on väike kulu.

5. Teleri jms soetamisel jälgige seadme energiatarbe etiketti. Müügil on märgatavalt erineva energiatarbega seadmeid.

Artikli originaal

Osale arutelus

 • Kirjutab bioneer.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara