Savisaarte flirt Kroonikaga

Edgar Savisaar on üks väheseid Eesti poliitikuid, kes on aru saanud meelelahutusajakirjanduse olulisest rollist ühe poliitiku elus. Koos abikaasa Viljaga andsid nad Kroonikale kümneid lugusid, poseerisid esikaantel, lubasid pulma ja maakoju. Sest vaid nii - meelelahutusmeediaga flirtides - saab poliitik näidata valijale oma inimlikku palet, rääkida rahvaga rahvale mõistetavas keeles. Ja kindlustada sellega igaveseks koha oma valija südames.

Olen alati imestanud neid poliitikuid, kes ei oska ajakirjandust enda huvides ära kasutada.

Kes on nende meedianõunikud ja nõuandjad, miks nad tahavad olla poliitikas, kui nad ei oska ja ei suuda valijaga suhelda? Ere näide siinkohal on Res Publica kamp. Kuulsin nende partei põhimõtete hulgas olevat lauset, et nad ei suhtle Kroonika ja nn kollase ajakirjandusega. Sest tahavad olla tõsiseltvõetavad ja Kroonikas olek muutvat nad otsemaid toladeks.

Ma ei tea rahvakaugemaid poliitikuid kui Juhan Parts (tõsi, kass Miisu muutis Partsi imagot palju sõbralikumaks), Urmas Reinsalu ja Taavi Veskimägi. Mida me neist teame? Miks peaksime neid usaldama? Miks annaksin oma hääle mehele, kelle kohta ma ei tea sedagi, kas ta on abielus ja kas tema peres on lapsi?

Intervjuu kui tehing

Edgar Savisaar seevastu on rahvamees. Edgar teab täpselt, millal ajakirjanik külla kutsuda ja kuidas intervjuu anda. Näiteks, kui on vaja tõsise ajakirjanduse poolt liialt negatiivseks keeratud imagot taas soojemaks ja positiivsemaks saada. Kui on tulemas valimised. Kui antakse võimalust näidata oma elustiili või rääkida elupõhimõtetest, ilma et küsitaks korruptsiooni kohta linnavalitsuses või Keskerakonna hämarate tehingute tagamaid.

Ja mis sai Kroonikal selle vastu olla, et Eesti üks mõjukamaid poliitikuid - Vana Ninasarvik ise annab Kroonikale intervjuu. See tõstis palju ka Kroonika tõsiseltvõetavust ja mainet - mitte ainult missid ja missikesed, staarid ja staarikesed ei olnud ajakirja pärusmaa, vaid meie olemasoluga arvestasid ka ühiskonna tõelised otsustajad. Seega - tehingud tipp-poliitiku ja ajakirja vahel olid alati mõlemale poolele kasulikud.

üks paremini müünud ajakirjanumbreid ilmus Kroonika esimese ilmumisaasta sügisel -23. oktoobril 1996. Kaant kaunistas pulmamajja siirduv abielupaar Vilja ja Edgar Savisaar. Kaanelause oli: Aasta konspiratiivseim pulm. Oli kohalike valimiste eelõhtu, lindiskandaal oli vaibunud, ja pulma pidamise aeg seega erakordselt täpselt ajastatud.

Harras sündmus, et üks erakonna esimees palub oma pikaaegse elukaaslase ja lapse ema kätt, muudab härdaks iga truu valija südame. Rahvale muudeti sündmus allaneelatavaks ka tõigaga, et pulma püüti läbi viia meedia eest salastatult. Loe edasi

Osale arutelus

 • Ingrid Tähismaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara