Maire Aunaste abieluvaevad

Telestaar Maire Aunaste andis Kroonikale tema ilmumisaja algusest saadik õige palju kirjutamisainet. Pärast lühikeseks jäänud randevuud Kroonika esimese peatoimetajana sai temast endast ajakirja stammkunde. Turvameeste poolt kaitstud abiellumine, kuusteist aastat noorem telesaatest leitud abikaasa, põgenemine Ameerikasse ja sealsed pinged ning valulik abielukriis. Kroonikal oli raskusi sammupidamisega, sest Maire elus juhtus palju sellist, mis uudiskünnist ületas.

Maire Aunastega ei õnnestunud mul toimetuse ruumides kohtuda. Tulin lapsepuhkuselt tagasi Kroonikasse ajakirjanikutööle siis, kui Aunastega oli tööleping juba lõpetatud ja tema asemel istus peatoimetaja kabinetis Maire-aegne tegevtoimetaja Einar Ellermaa.

Inimesed toimetuses olid aga endised ja legendid, mis toimetuse ruumides aeg-ajalt Aunaste tegemiste üle kõneks tulid, tundusid tragikoomilised. Kõige sagedamini meenutati hetki, mil ajakiri ei saanud õigeks ajaks valmis, trükikoda ootas nõudlikult, ent peatoimetaja istus oma kabinetis kinnise ukse taga ja nuttis lohutamatult. Kolm kuud pidasid Postimehe juhi Mart Kadastiku närvid vastu, siis rändas peatoimetaja tool tugevama närvikava ja parema organiseerimisvõimega Einari käsutusse.

Kohati ma mõistsin Mairet tema tollases mures väga hästi. Hakata juhina nullist tegema ajakirja, millesarnast Eestis pole varem olnud - see oli raske ja riskantne ülesanne. Täpselt tuli ära tabada nii lugejate maitse kui ka arvestada omanike tahet.

Maire Aunaste peatoimetajaks olek möödus nii vaikselt ja mittekuulsusrikkalt, et seda tagasihoidlikku fakti teadiski vaid peaasjalikult temaga koos alustanud toimetus. Kui hilisematel kohtumistel lugejatega ääri-veeri mainisin, et hoopis kuulus teletäht on kõmulise seltskonnaajakirja esimene juht, ei jõutud ära imestada, kuidas selline uudis küll kõrvust mööda on läinud.

Pulm nagu tsirkus

Maire Aunaste isik muutus aga atraktiivseks Kroonika staarina. Loe edasi

Osale arutelus

 • Ingrid Tähismaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine