Maire Aunaste abieluvaevad

Telestaar Maire Aunaste andis Kroonikale tema ilmumisaja algusest saadik õige palju kirjutamisainet. Pärast lühikeseks jäänud randevuud Kroonika esimese peatoimetajana sai temast endast ajakirja stammkunde. Turvameeste poolt kaitstud abiellumine, kuusteist aastat noorem telesaatest leitud abikaasa, põgenemine Ameerikasse ja sealsed pinged ning valulik abielukriis. Kroonikal oli raskusi sammupidamisega, sest Maire elus juhtus palju sellist, mis uudiskünnist ületas.

Maire Aunastega ei õnnestunud mul toimetuse ruumides kohtuda. Tulin lapsepuhkuselt tagasi Kroonikasse ajakirjanikutööle siis, kui Aunastega oli tööleping juba lõpetatud ja tema asemel istus peatoimetaja kabinetis Maire-aegne tegevtoimetaja Einar Ellermaa.

Inimesed toimetuses olid aga endised ja legendid, mis toimetuse ruumides aeg-ajalt Aunaste tegemiste üle kõneks tulid, tundusid tragikoomilised. Kõige sagedamini meenutati hetki, mil ajakiri ei saanud õigeks ajaks valmis, trükikoda ootas nõudlikult, ent peatoimetaja istus oma kabinetis kinnise ukse taga ja nuttis lohutamatult. Kolm kuud pidasid Postimehe juhi Mart Kadastiku närvid vastu, siis rändas peatoimetaja tool tugevama närvikava ja parema organiseerimisvõimega Einari käsutusse.

Kohati ma mõistsin Mairet tema tollases mures väga hästi. Hakata juhina nullist tegema ajakirja, millesarnast Eestis pole varem olnud - see oli raske ja riskantne ülesanne. Täpselt tuli ära tabada nii lugejate maitse kui ka arvestada omanike tahet.

Maire Aunaste peatoimetajaks olek möödus nii vaikselt ja mittekuulsusrikkalt, et seda tagasihoidlikku fakti teadiski vaid peaasjalikult temaga koos alustanud toimetus. Kui hilisematel kohtumistel lugejatega ääri-veeri mainisin, et hoopis kuulus teletäht on kõmulise seltskonnaajakirja esimene juht, ei jõutud ära imestada, kuidas selline uudis küll kõrvust mööda on läinud.

Pulm nagu tsirkus

Maire Aunaste isik muutus aga atraktiivseks Kroonika staarina. Loe edasi

Osale arutelus

 • Ingrid Tähismaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara