Maire Aunaste abieluvaevad

Telestaar Maire Aunaste andis Kroonikale tema ilmumisaja algusest saadik õige palju kirjutamisainet. Pärast lühikeseks jäänud randevuud Kroonika esimese peatoimetajana sai temast endast ajakirja stammkunde. Turvameeste poolt kaitstud abiellumine, kuusteist aastat noorem telesaatest leitud abikaasa, põgenemine Ameerikasse ja sealsed pinged ning valulik abielukriis. Kroonikal oli raskusi sammupidamisega, sest Maire elus juhtus palju sellist, mis uudiskünnist ületas.

Maire Aunastega ei õnnestunud mul toimetuse ruumides kohtuda. Tulin lapsepuhkuselt tagasi Kroonikasse ajakirjanikutööle siis, kui Aunastega oli tööleping juba lõpetatud ja tema asemel istus peatoimetaja kabinetis Maire-aegne tegevtoimetaja Einar Ellermaa.

Inimesed toimetuses olid aga endised ja legendid, mis toimetuse ruumides aeg-ajalt Aunaste tegemiste üle kõneks tulid, tundusid tragikoomilised. Kõige sagedamini meenutati hetki, mil ajakiri ei saanud õigeks ajaks valmis, trükikoda ootas nõudlikult, ent peatoimetaja istus oma kabinetis kinnise ukse taga ja nuttis lohutamatult. Kolm kuud pidasid Postimehe juhi Mart Kadastiku närvid vastu, siis rändas peatoimetaja tool tugevama närvikava ja parema organiseerimisvõimega Einari käsutusse.

Kohati ma mõistsin Mairet tema tollases mures väga hästi. Hakata juhina nullist tegema ajakirja, millesarnast Eestis pole varem olnud - see oli raske ja riskantne ülesanne. Täpselt tuli ära tabada nii lugejate maitse kui ka arvestada omanike tahet.

Maire Aunaste peatoimetajaks olek möödus nii vaikselt ja mittekuulsusrikkalt, et seda tagasihoidlikku fakti teadiski vaid peaasjalikult temaga koos alustanud toimetus. Kui hilisematel kohtumistel lugejatega ääri-veeri mainisin, et hoopis kuulus teletäht on kõmulise seltskonnaajakirja esimene juht, ei jõutud ära imestada, kuidas selline uudis küll kõrvust mööda on läinud.

Pulm nagu tsirkus

Maire Aunaste isik muutus aga atraktiivseks Kroonika staarina. Loe edasi

Osale arutelus

 • Ingrid Tähismaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara