Naisliikumine alustab teavitustööd: Elusana oled sa ilusam

Sel nädalal lansseerib naisliikumise MTü Naised Emakakaelavähi Vastu sotsiaalkampaania "Elusana oled sa ilusam". Kampaania kutsub naisi enam mõtlema oma tervisele ning informeerib võimalikest tagajärgedest kui seda ei tehta. Eelmisel nädalal teise tegevusaasta täitumist tähistanud naisliikumise teavitustegevuste fookuses on emakakaelavähk, mis on ennetatav ning varasel avastamisel ravitav.

Kampaania kaasab kanalina telemeediat ja internetti, aktiivselt osaletakse erinevatel üritustel. Teles linastuv klipp on üles ehitatud sotsiaalreklaamile omaselt mõjusalt, peaosas astub üles näitleja Taavi Eelmaa. 

Klipi tegevus toimub surnukuuris. Klipi leiate:
http://www.youtube.com/watch?v=-Ryib7WfVXg

 

Emakakaelavähk on esimene vähk, millel on teada kindel põhjustaja - HPV(Inimese Papilloomiviirus). See levib inimeselt inimesele. HPV-l on 100 tüüpi, kõik ei ole pahaloomulised. Näiteks on HPV viiruse poolt tekitatud ka soolatüükad.

 

Eestis avastatakse igal aastal ca 170 uut emakakaelavähi juhtumit ning ligikaudu 70 naist sureb selle tõttu aastas.

 

Emakakaelavähki on võimalik ennetada:

-
         
Tehes iga-aastaselt, peale suguelu alustamist, PAP või HPV testi

-
         
Osaledes sõeluuringus alates 30-ndast eluaastast

-
         
Vaktsineerimise osas pidades nõu arstiga

 

Emakakaelavähk on noorte (15- kuni 44-aastaste) naiste seas surma põhjustavate pahaloomuliste kasvajate hulgas Eestis ja Euroopas teisel kohal rinnavähi järel. Ligikaudu 33 500 naisel aastas Euroopas diagnoositakse emakaelavähk, ja 15 000 korral lõppeb see surmaga (40 iga päev, ligi 2 iga tund). Emakakaelavähil on ligi 10-aastane peiteaeg, mil on võimalik seda veel edukalt ravida.

 

Naisliikumine MTü "Naised emakakaelavähi vastu" sai alguse kaks aastat tagasi kümnekonna naise kooskäimisest ja teemakäsitlusest.

Kaheaastase tegevusaja jooksul on naised suhelnud kümnete tuhandete Eesti naistega, regulaarselt viinud läbi teadlikkust kajastavaid uuringuid, osalenud teavitustööd tehes kokku 60 erineval üritusel. Lisaks on koostatud infomaterjale ning laiema info jagamiseks loodud oma koduleht
www.emakas.ee.

 

Lisainformatsioon:

Gerly Kedelauk

Naisliikumise asutajaliige

+372 52 44 805

info@emakas.ee

www.emakas.ee

 

 

 

 

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara