Naisliikumine alustab teavitustööd: Elusana oled sa ilusam

Sel nädalal lansseerib naisliikumise MTü Naised Emakakaelavähi Vastu sotsiaalkampaania "Elusana oled sa ilusam". Kampaania kutsub naisi enam mõtlema oma tervisele ning informeerib võimalikest tagajärgedest kui seda ei tehta. Eelmisel nädalal teise tegevusaasta täitumist tähistanud naisliikumise teavitustegevuste fookuses on emakakaelavähk, mis on ennetatav ning varasel avastamisel ravitav.

Kampaania kaasab kanalina telemeediat ja internetti, aktiivselt osaletakse erinevatel üritustel. Teles linastuv klipp on üles ehitatud sotsiaalreklaamile omaselt mõjusalt, peaosas astub üles näitleja Taavi Eelmaa. 

Klipi tegevus toimub surnukuuris. Klipi leiate:
http://www.youtube.com/watch?v=-Ryib7WfVXg

 

Emakakaelavähk on esimene vähk, millel on teada kindel põhjustaja - HPV(Inimese Papilloomiviirus). See levib inimeselt inimesele. HPV-l on 100 tüüpi, kõik ei ole pahaloomulised. Näiteks on HPV viiruse poolt tekitatud ka soolatüükad.

 

Eestis avastatakse igal aastal ca 170 uut emakakaelavähi juhtumit ning ligikaudu 70 naist sureb selle tõttu aastas.

 

Emakakaelavähki on võimalik ennetada:

-
         
Tehes iga-aastaselt, peale suguelu alustamist, PAP või HPV testi

-
         
Osaledes sõeluuringus alates 30-ndast eluaastast

-
         
Vaktsineerimise osas pidades nõu arstiga

 

Emakakaelavähk on noorte (15- kuni 44-aastaste) naiste seas surma põhjustavate pahaloomuliste kasvajate hulgas Eestis ja Euroopas teisel kohal rinnavähi järel. Ligikaudu 33 500 naisel aastas Euroopas diagnoositakse emakaelavähk, ja 15 000 korral lõppeb see surmaga (40 iga päev, ligi 2 iga tund). Emakakaelavähil on ligi 10-aastane peiteaeg, mil on võimalik seda veel edukalt ravida.

 

Naisliikumine MTü "Naised emakakaelavähi vastu" sai alguse kaks aastat tagasi kümnekonna naise kooskäimisest ja teemakäsitlusest.

Kaheaastase tegevusaja jooksul on naised suhelnud kümnete tuhandete Eesti naistega, regulaarselt viinud läbi teadlikkust kajastavaid uuringuid, osalenud teavitustööd tehes kokku 60 erineval üritusel. Lisaks on koostatud infomaterjale ning laiema info jagamiseks loodud oma koduleht
www.emakas.ee.

 

Lisainformatsioon:

Gerly Kedelauk

Naisliikumise asutajaliige

+372 52 44 805

info@emakas.ee

www.emakas.ee

 

 

 

 

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine