Naisliikumine alustab teavitustööd: Elusana oled sa ilusam

Sel nädalal lansseerib naisliikumise MTü Naised Emakakaelavähi Vastu sotsiaalkampaania "Elusana oled sa ilusam". Kampaania kutsub naisi enam mõtlema oma tervisele ning informeerib võimalikest tagajärgedest kui seda ei tehta. Eelmisel nädalal teise tegevusaasta täitumist tähistanud naisliikumise teavitustegevuste fookuses on emakakaelavähk, mis on ennetatav ning varasel avastamisel ravitav.

Kampaania kaasab kanalina telemeediat ja internetti, aktiivselt osaletakse erinevatel üritustel. Teles linastuv klipp on üles ehitatud sotsiaalreklaamile omaselt mõjusalt, peaosas astub üles näitleja Taavi Eelmaa. 

Klipi tegevus toimub surnukuuris. Klipi leiate:
http://www.youtube.com/watch?v=-Ryib7WfVXg

 

Emakakaelavähk on esimene vähk, millel on teada kindel põhjustaja - HPV(Inimese Papilloomiviirus). See levib inimeselt inimesele. HPV-l on 100 tüüpi, kõik ei ole pahaloomulised. Näiteks on HPV viiruse poolt tekitatud ka soolatüükad.

 

Eestis avastatakse igal aastal ca 170 uut emakakaelavähi juhtumit ning ligikaudu 70 naist sureb selle tõttu aastas.

 

Emakakaelavähki on võimalik ennetada:

-
         
Tehes iga-aastaselt, peale suguelu alustamist, PAP või HPV testi

-
         
Osaledes sõeluuringus alates 30-ndast eluaastast

-
         
Vaktsineerimise osas pidades nõu arstiga

 

Emakakaelavähk on noorte (15- kuni 44-aastaste) naiste seas surma põhjustavate pahaloomuliste kasvajate hulgas Eestis ja Euroopas teisel kohal rinnavähi järel. Ligikaudu 33 500 naisel aastas Euroopas diagnoositakse emakaelavähk, ja 15 000 korral lõppeb see surmaga (40 iga päev, ligi 2 iga tund). Emakakaelavähil on ligi 10-aastane peiteaeg, mil on võimalik seda veel edukalt ravida.

 

Naisliikumine MTü "Naised emakakaelavähi vastu" sai alguse kaks aastat tagasi kümnekonna naise kooskäimisest ja teemakäsitlusest.

Kaheaastase tegevusaja jooksul on naised suhelnud kümnete tuhandete Eesti naistega, regulaarselt viinud läbi teadlikkust kajastavaid uuringuid, osalenud teavitustööd tehes kokku 60 erineval üritusel. Lisaks on koostatud infomaterjale ning laiema info jagamiseks loodud oma koduleht
www.emakas.ee.

 

Lisainformatsioon:

Gerly Kedelauk

Naisliikumise asutajaliige

+372 52 44 805

info@emakas.ee

www.emakas.ee

 

 

 

 

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara