Nipid säästvamaks tarbimiseks - III osa

Tehke ostunimekiri kaupade asukohast sõltuvalt.

Suured kaubanduskeskused on ajaviitjad juba oma suuruse tõttu. Kui asute kodus ostunimekirja koostama, siis reastage kaubad nende asukohale vastavalt. Kui te teate, et leivalett asub piimaleti kõrval, aga Å?ampooni leidmiseks peate minema üüratu poe teise otsa, siis milleks ennast vaevata - tehke kohe ajasäästlik nimekiri.

Ärge minge poodi, kui olete näljast nõrkemas, tunnete ennast kohutavalt õnnetuna või olete just saanud oodatust suurema preemia.

Rahulikuna poodi minnes väldite liigseid kulusid lohutus- ja preemiaostudele. Näiteks kui te kulutate oma oodatust kopsakama töötasu läbimõeldud otsusena mõnele kvaliteetkaubale, saate oma töö vilju kauem nautida.

Uskuge endasse. Teie ostuvalikud on teie elu. Te ei pea võrdlema enda ostukorvi sisu teiste omaga - nemadki on inimesed.

Kui olete enda jaoks paika pannud kriteeriumid, mille alusel te ostud sooritate, siis järgige neid. Teil pole põhjust oma läbimõeldud valikutes kahelda vaid seetõttu, et teised valivad muud moodi. Säästke, kui olete nii otsustanud!

Reklaam on kallis ja ohtralt reklaamitava toote hinnalisa maksame me ise kinni.

Sageli reklaamitakse ohtralt ja valimatult just neid kaupu, mis ilma lausreklaamita seisma jääksid. Mõelge sellele! Mida ägedam kampaania, seda enam kaalutlege enne ostmist.

Uurige ka madalamaid ja kõrgemaid riiuleid.

Ebapopulaarsemate riiulite pealt võite leida vägagi hea hinna ja kvaliteedi suhtega kaupa. Vale riiul ei tähenda koheselt halba kaupa.

Uurige pakendite täidetust.

Küllap on igaüks mõnikord avastanud, et suures karbis pole sisu ollagi - hommikuhelbeid on sageli vaid poole karbi jagu ning ühesuurustel jogurtitopsidel võib märgatav kaaluerinevus olla. Valides toote, mis on õige suurusega pakendis, säästate te ka keskkonda, sest jätate üleliigse pakendi raiskamata.

Märgake toidukaupade tüki- ja kilohinda.

Kilohindade võrdlemine on lihtsaim viis toote tegeliku hinnaklassi määramiseks.

Lugege lisaks:

Nipid säästvamaks tarbimiseks - I osa

Nipid säästvamaks tarbimiseks - II osa

Osale arutelus

  • Katrin Lipp

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ADVOKAADIBÜROO RASK otsib SEKRETÄRI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. juuni 2018

Teabevara