VAT Teatri hooaja lõpp rahvusvahelisel lainel

VAT Teatri 22. hooaja lõpu märksõnaks on "Euroopa"?: maikuu kahe esimese nädala jooksul osaleb teater Ungaris Eesti kultuuripäevadel ja Vilniuses rahvusvahelisel ASSITEJ festivalil "COOL"?. Juuni alguses antakse start Euroopa Liidu rahastatava 4aastase projekti Platform 11+ tööle, kus VAT Teater Eesti-poolse partnerteatrina kaasa lööb.

7. mail täitub VAT Teatri üks suuri soove, mängida ungari kirjaniku Ferenc Molnari noorteromaani "Pal-tänava poisid" põhjal valminud samanimelist lavastust Ungari publiku ees. Laste- ja noortekirjanduse klassikavaramusse kuuluva romaani dramatiseering jõudis VAT Teatris lavastaja Aare Toikka käe all publiku ette 2004. aastal ning sellest on kujunenud üks meie menukamaid noortelavastusi, mida mängime täissaalidele senini. "Pal-tänava poisid" etendub Budapestis Merlini teatris Eesti kultuuripäevade raames 7. mail kell 19.

ASSITEJ rahvusvaheline laste- ja noorteteatrite festival "COOL" toimub sel kevadel Vilniuses. VAT Teater võtab festivalist osa lavastusega "Misantroop", mida mängitakse 13. mail kell 15 Vilniuse Rahvusteatri väikeses saalis. 

üle-Euroopaline kunstiprojekt noortele

Projektis Platform 11+, mis valiti paljude taotlejate seast Euroopa Liidu programmi "Kultuur 2007" selle aasta toetusrahade saajate hulka, osaleb koos VAT Teatriga 12 teatrit 11st riigist. Kõiki osalejaid ühendab professionaalsus ja huvi pakkuda 11-15aastaste noorte sihtrühmale uusi võimalusi kultuurielus osalemiseks.

"Sel vanuserühmal on kogu Euroopas väga vähe võimalusi kultuurist osa saada, kuigi just selles eas võib kunstiga tegelemine panna aluse väärtushinnangute, isiksuse ja maailmavaate kujunemisele. Platform11+ üritab täita seda lünka, püüdes saavutada kestva mõju ning luues partnerite vahel maksimaalse sünergia,"? sõnas projekti algataja Dirk Neldner.

üks olulisemaid Platform 11+ eesmärke on luua ja lavastada noortele uusi näitemänge, kaasates tööprotsessi nii professionaale kui noori endid. Kui esimesel hooajal kirjutavad partnerteatrite poolt kaasatud dramaturgid oma maalt kogutud ideede põhjal 11 erinevat uut näidendit, siis järgmisel aastal kirjutavad erinevate maade näitekirjanikud oma lood kahepeale. Projekti viimasel hooajal valmib kogutud materjalist aga üks suur, kogu Euroopa noori puudutav lugu. Eesti poolt osaleb projektis noor dramaturg Marion Jõepera. 

Lisaks näiteloomingule valmib projekti kaasatud kunstnike käe all ka hulk teisi kunstiliike esindavaid teoseid - skulptuure, videoinstallatsioone, maale jpm. 

Projekti eestvedajate sõnul soovib Platform 11+ pärast nelja-aastast tööd esitleda mitmekihilist (auto)portreed Euroopa uuest põlvkonnast, kelle olemasolu 21. sajandi alguses kajastatakse enam kui paarikümnes näidendis, 50s distsipliinidevahelises kaaslavastuses ja teatriürituses, 40s kunsti- ja uue meedia teoses ning üle-Euroopalises andmebaasis, mis sisaldab sihtrühmale mõeldud uusi näidendeid.

2010. aasta oktoobris toimub Platform 11+ kogunemine Tallinnas, selles osaleb enam kui sada noort kogu Euroopast.

Euroopa Liit rahastab Platform 11+ nelja aasta jooksul 2 miljoni euroga, projekti kogu eelarve on 4,1 miljonit eurot. Kunstivõrgustiku juhtorganisatsioon on Norrast Drammenist pärit Brageteatret ning pilootprojektina jätkatakse Argentiina ASSITEJ eestvedamisel Platform 11+ tööd mitmes Lõuna-Ameerika riigis.

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara