Millest räägib sinu online CV?

Iga tööotsija koostab oma CV äärmise hoole ja tähelepanelikkusega. Samas on igal aktiivsel internetikasutajal veel üks resümee, mille ta on koostanud ja mida uuendab iga päev enesele teadmata - aktiivset online-elu elavad inimesed jätavad veebi oma virtuaalse jälje.

Foorumipostitus, kommentaar, blogi, fotod - iga liigutus, mida me teeme erinevates sotsiaalsetes võrgustikes, jätab jälje ja muutub osaks meie online-CV-st.

Isegi need postitused ja leheküljed, mis juba ammu on kustutatud, võivad mõne oskusliku kasutaja käes saada avalikuks. Ka sinu kirjavahetus ja messenger"™i ajalugu võib kurjamite käes leida kasutuse valedel eesmärkidel.

 

Kui juhtute vaatama teismeliste postitusi Rate-taolistes sotsiaalsetes võrgustikes, siis mõelge hetkeks, mida võiks nendest postitustest arvata tulevane tööandja? Kõik need pidude pildid ja enesetutvustused. Praegused noored elavad väga avalikku elu ja neil ei ole ilmselt ettekujutust sellest, et tulevane tööandja võib nende minevikus tuhnida ja üht-teist mittesoovitavat teada saada.Isegi need, kel peaks juba arusaamine olema, et veebis pole keegi anonüümne, käituvad aeg-ajalt vastutustundetult. Kõik, mis rõõmustab su

online

-sõpra, ei pruugi meeldida su personalijuhile, kellega oled ülehomme kabinetis silm silma vastas arenguvestlust pidamas.

Loomulikult ei muretse ma pidevalt tulevase töökoha ja töölesaamise pärast, aga oma online-reputatsiooni pärast küll. Tont teab, mis võib tulevikus oluliseks saada ja suhteid mõjutada. Tobe ka, kui mõni minevikus tehtud taktitus tulevikus mu ideaalseid väljavaateid segama võiks hakata. Mõtle hetkeks, mida sa iga päev veebi kaudu räägid, kas kirud oma ülemust, klatÅ?id töökaaslasi, pihid mõnest maksupettusest või eksamil mahakirjutamisest. Me kõik teame, et neil teemadel vesteldakse internetis pidevalt.

Olen ise teinud mõned olulised otsused lähtuvalt sellest, mida kuulnud-näinud-lugenud veebis sotsiaalsetes võrgustikes. Ma ei usalda koolitajat, kes esitab foorumites küsimusi, mida iga kogenud koolitaja peaks nii või teisiti teadma ja ma ei võta IT-partneriks firmat, kelle töötaja kirub jututoas kliente või kaebab ületunnitöö pärast.

Kui meil juba on virtuaalne elu, siis on seda tööalasest virtuaalsest elust üsna raske lahus hoida. Me peaks meeles pidama, et iga liigutust, mida me veebis teeme, vaatab keegi ja hindab. Võid ju arvata, et sind ei huvita, mida teised sust mõtlevad, kuid see võib su tulevikku mõjutada ka 10 või 20 aasta pärast. Nii et mõtle kord või paar, enne kui veebis midagi kirjutad.

Osale arutelus

 • Helle Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine