Eesmärgist ehk ära vaata oma kella

Ära vaata oma kella. Nüüd joonista oma kell nii detailselt kui oskad paberile. Kas tal on numbrinäit või seierid, kas ta näitab kuupäeva, kus asub valmistajanimi, kui suur kell on jne? Valmis?

Nüüd võrdle joonistust ja päris kella. Täpselt sama? Võib-olla. Kahtlustan aga, et enamikel meist on joonistuse ja päris kella erinevus tuntav. "Süüdi"? on RAS ehk meie peades tegutsev retikulaarne aktiveeriv süsteem.

Vaatame kella mitmeid kordi päevas ja sadu kordi aastas, ent ei suuda seda ikkagi adekvaatselt joonistada. Sest meie eesmärk kella vaadates on reeglina üks - kui palju kell on? Peades töötav RAS teeb tööd ja välistab muu eesmärki silmas pidades ebatarviliku informatsiooni.

See RAS on ka põhjus, miks eesmärkide peale tasub aega kulutada, neid üles kirjutada. Olles eesmärgi sõnastanud, hakkad nägema lahendusi, teid eesmärgini.

Jutt eesmärkide seadmise vajalikkusest kõlab vahest nagu esoteerikasse kaldunud hälvikute endaõigustus. Seda räägitakse kõikjal. Ja ikkagi, inimene tahab, jumal (saatus vms) teeb, parafraseerides üht vanasõna. Me võime ju eesmärgi üles kirjutada, aga"¦

1950ndatel aastatel tehti Yale ülikoolis küsitlus 1500 üliõpilase seas, küsides neilt hulga küsimusi, ent kaks viimast olid: "kas teil on ambitsiooni, eesmärki elus?"? ja "kas te olete selle kirja pannud?"?. 25 aastat hiljem võeti küsitlus ette ja uuriti, mis vastanutest on saanud. Küsitluses oli 75% inimestest oli eesmärk elus olemas olnud. Ent vaid 3,3% olid selle endale kirja pannud.

25 aastat hiljem aga selgus tähelepanuväärne tõsiasi: need 3,3% vastanutest olid kordades edukamad oma elus, kui ülejäänud 97%. Ja ainuke erinevus nende vahel oli - ühed olid eesmärgid kirja pannud ja teised mitte. ühtedel asus RAS eesmärgi nimel tööle. Teistel mitte.

Mulle tundub ka, et sellesama inimese peas oleva RASi töö peale toetuvad viimasel ajal laineid löönud Secret (Saladus) raamatud ja film ning muud universumi seaduseks nimetatud "salajased"? eduvalemid. Sest nad kõik algavad ühest punktist - tea, mida sa tahad. Ja pane see kirja.

Loomulikult on heal eesmärgil mitmeid omadusi - mõõdetav, põnev, pingutust nõudev jne. Ent esmane eeldus on ikka see, et ta on olemas ja kirjas.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara