Tänasest tõusevad notaritasud mitmekordseks

Tänasest tuleb notari teenuste eest mitu korda rohkem maksta kui varem, kirjutab Tarbija24.

?«8. juunil jõustub notariaadiseaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seadus, mille üheks osaks on notari tasu seaduse muudatused, millega muudetakse fikseeritud suurusega notari tasusid keskmiselt 150- 250 krooni võrra. Muudatuse juures tasuks silmas pidada, et ei muutu need tasud, mille suurus sõltub tehinguväärtusest ehk enamikku notariaalselt vormistavate lepingute tasusid muudatus ei puuduta,?» märkis Notarite Koja tegevdirektor Eve Strang.

Notari tasude muutmise vajadus tulenes naise sõnutsi esmalt sellest, et enamik muudetud tasudest olid ajale jalgu jäänud. ?«Näiteks kehtisid mitmed tasud suuruses 10-50 krooni juba umbes 15 aastat - osa 1996. ning osa isegi 1993. aastast. Seepärast ei olnud nende tasude arvelt enam kuidagi võimalik kvaliteetset õigusalast teenust osutada ega katta isegi nende toimingute tegemiseks vajalikke kulutusi,?» kurtis Strang.

Näitena tõi Strang allkirja õigsuse kinnitamise tasu 10 krooni, mille vormistamiseks tehtavad kulud olid audiitorfirma hinnangul 2008. aastal umbes 200 krooni.

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine