Tänasest tõusevad notaritasud mitmekordseks

Tänasest tuleb notari teenuste eest mitu korda rohkem maksta kui varem, kirjutab Tarbija24.

?«8. juunil jõustub notariaadiseaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seadus, mille üheks osaks on notari tasu seaduse muudatused, millega muudetakse fikseeritud suurusega notari tasusid keskmiselt 150- 250 krooni võrra. Muudatuse juures tasuks silmas pidada, et ei muutu need tasud, mille suurus sõltub tehinguväärtusest ehk enamikku notariaalselt vormistavate lepingute tasusid muudatus ei puuduta,?» märkis Notarite Koja tegevdirektor Eve Strang.

Notari tasude muutmise vajadus tulenes naise sõnutsi esmalt sellest, et enamik muudetud tasudest olid ajale jalgu jäänud. ?«Näiteks kehtisid mitmed tasud suuruses 10-50 krooni juba umbes 15 aastat - osa 1996. ning osa isegi 1993. aastast. Seepärast ei olnud nende tasude arvelt enam kuidagi võimalik kvaliteetset õigusalast teenust osutada ega katta isegi nende toimingute tegemiseks vajalikke kulutusi,?» kurtis Strang.

Näitena tõi Strang allkirja õigsuse kinnitamise tasu 10 krooni, mille vormistamiseks tehtavad kulud olid audiitorfirma hinnangul 2008. aastal umbes 200 krooni.

Osale arutelus

  • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ADVOKAADIBÜROO RASK otsib SEKRETÄRI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. juuni 2018

Teabevara