8 ajaviidet, mis ei riku keskkonda

Suvi on puhkuste aeg ja inimesed otsivad endale erinevaid tööväliseid harrastusi. Selgub, et ka puhates võib loodust säästa ja ennast harida.

1. Hakake pilvevaatlejaks. Pilvevaatlemine on hobi, mida saab harrastada igal pool - linnas, maal, rongiga sõites, koeraga jalutades ja aias peesitades. Et teada, mida te vaatate lugege läbi Gavin Pretor-Pinney "Pilvevaatleja käsiraamat" või uurige piltiderikast pilvevaatlejate saiti, mille võite leida aadressilt: www.cloudappreciationsociety.org . Lisaks sellele, et pilved on ootamatult huvitavad, omandate te ka killukese tarkust ümbritseva looduse kohta. Pilvevaatlemine on kui õuesõpe, mis toob ellu põnevust.

2. Joonistage. Arvamus, et joonistada oskavad vaid kunstnikud on minu meelest vale. Lihtsalt mõni meist joonistab paremini kui teised. Isegi kui meie joonistused on lapsikud, on need meie looming. Miks mitte võtta kaasa paberiplokk (see ei pea olema suuremõõtmeline) ja pliiatsikarp ning minna parki joonistama. Ajal, kui suur osa meie kirjatöödest saavad teoks arvuti abil, ongi hea anda kätele veidi teistmoodi liikumist. Kes aga paberi- ja pliiatsikulu pärast muretseb, võib valida taaskasutatud paberist tehtud või säästvast metsandusest pärit toorainest kunstitooted.

3. Minge appi talutöödele. Kas teie oskate niita, rohida ja loomi sööta? Ei oska? Samas tahakite puhata aktiivselt tegutsedes, siis uurige, kas mõni talunik oleks nõus pakkuma teile talukeskset puhkust. Kui te ühtegi talunikku ei tunne, siis saate abi WWOOF liikumiselt, mis korraldab vabatahtlike tööd mahetaludes: http://www.wwoof.ee/

4. Minge jalgsimatkale. Kõigepealt uurige infot ja pange paika marsruut. Jalgsimatk on piisavalt aeglane, et te jõuaksite näha ka kaunist ümbruskonda. Pikema matka puhul ööbige kas soodsa hinnaga väiksemates turismitaludes või telgis. Telkimise puhul eelistage telkimiseks mõeldud platse. Matkates järgige looduses liikumise tavasid. Matkaradasid ja telkimiskohti leiab ka RMK kodulehelt.

5. Lugege raamatuid ja külastage raamatukogu. Kui majanduslanguses uute raamatute hinnad liiga kallid tunduvad, minge raamatukokku. Lugege raamatut ja nautige välja lülitatud telekat ja arvutit.

6. Minge marjule. Korjake marju ja nautige loodust - see on väga kosutav.

7. Minge talgutele. Loodustalgud on kogu maailmas üha suuremat populaarsust võitev viis puhkuse ja vabatahtliku töö ühendamiseks. Eestimaa Looduse Fondi (ELF) talgureis kestab tavaliselt 3-5, vahel kuni 10 päeva. Lugege lisa talgute kohta: http://www.talgud.ee .

8. Võtke aeg maha. Kui te ei taha otsast lõpuni täis planeeritud puhkust, siis pole seda ka vaja. Magage kaua, mängige lastega, helistage vanematele, nautige sõprade seltskonda või vastupidi üksindust.

Osale arutelus

 • Katrin Lipp

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirja tellimine