Meedikud mures apteegist ostetava puugivaktsiini pärast

Li?­saks vakt?­si?­nee?­ri?­mis?­ka?­bi?­ne?­ti?­le Me?­ri?­met?­sa nak?­kus?­kes?­ku?­ses pa?­ku?­vad vakt?­si?­nee?­ri?­mis?­t ka pe?­rears?­ti?­kes?­ku?­sed, kuid ars?­tid, kel?­lel vakt?­sii?­ni tel?­li?­tud ei ole, saa?­da?­vad pat?­sien?­did tihti ret?­sep?­ti?­ga ap?­tee?­ki, kirjutas Eesti Päevaleht.

Mit?­med pe?­rears?­tid aga ret?­sep?­ti?­de väl?­ja?­kir?­ju?­ta?­mist õigeks ei pea, sest Ees?­ti pe?­rears?­ti?­de lii?­du ju?­ha?­tu?­se liik?­me Dia?­na In?­ge?­rai?­ne?­ni sõnul on ole?­mas oht, et pat?­sient os?­tab ap?­tee?­gist vakt?­sii?­ni, kuid unus?­tab sel?­le näi?­teks käe?­kot?­ti seis?­ma ning soo?­jas ol?­nud vakt?­siin ei ole nak?­ku?­se vas?­tu võit?­le?­mi?­sel tõhus.

"Meie ei vakt?­si?­nee?­ri, kui kee?­gi tu?­leb, vakt?­siin nä?­pus,"? kin?­ni?­tas ka Tal?­lin?­na las?­te?­po?­lik?­lii?­ni?­ku ülemõe ülle Pu?­kk, kelle sõnul osu?­ta?­tak?­se po?­lik?­lii?­ni?­kus küll vakt?­si?­nee?­ri?­mis?­tee?­nust, aga eranditult po?­lik?­lii?­ni?­kus?­se va?­ru?­tud vakt?­sii?­niga, sest siis on kin?­del, et se?­da on hoi?­tud õigesti.

Lii?­va?­laia ap?­tee?­gi ju?­ha?­ta?­ja He?­le?­ne Ju?­han?­so?­ni sõnul võib ret?­sep?­ti?­ga ost?­mi?­se põhju?­seks ol?­la ka see, et vakt?­sii?­ni hind lan?­ges um?­bes pool aas?­tat ta?­ga?­si mit?­mekümne kroo?­ni võrra ja nüüd saab sel?­le kät?­te 355 või vä?­he?­ma kroo?­ni?­ga samas, kui näiteks Lää?­ne-Tal?­lin?­na Kesk?­haig?­la nak?­kus?­kes?­ku?­ses mak?­sab süst täis?­kas?­va?­nu?­le 425 ja lap?­se?­le 350 kroo?­ni.

"Vakt?­sii?­ni?­le ret?­sep?­ti kir?­ju?­ta?­des peaks kind?­las?­ti pat?­sien?­di?­le ütle?­ma, et ta os?­taks ra?­vi?­mi väl?­ja va?­he?­tult en?­ne vakt?­si?­nee?­ri?­ma mi?­ne?­kut, ja sel?­gi?­ta?­ma, miks see olu?­li?­ne on,"? ütles Ravimiameti ravimite osakonna juhataja Katrin Kiisk ja li?­sas, et ala?­ti on võima?­lik pat?­sient ot?­se vakt?­si?­nee?­ri?­mis?­ka?­bi?­net?­ti suu?­na?­ta.

Osale arutelus

 • Meditsiiniuudised

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine