Meedikud mures apteegist ostetava puugivaktsiini pärast

Li?­saks vakt?­si?­nee?­ri?­mis?­ka?­bi?­ne?­ti?­le Me?­ri?­met?­sa nak?­kus?­kes?­ku?­ses pa?­ku?­vad vakt?­si?­nee?­ri?­mis?­t ka pe?­rears?­ti?­kes?­ku?­sed, kuid ars?­tid, kel?­lel vakt?­sii?­ni tel?­li?­tud ei ole, saa?­da?­vad pat?­sien?­did tihti ret?­sep?­ti?­ga ap?­tee?­ki, kirjutas Eesti Päevaleht.

Mit?­med pe?­rears?­tid aga ret?­sep?­ti?­de väl?­ja?­kir?­ju?­ta?­mist õigeks ei pea, sest Ees?­ti pe?­rears?­ti?­de lii?­du ju?­ha?­tu?­se liik?­me Dia?­na In?­ge?­rai?­ne?­ni sõnul on ole?­mas oht, et pat?­sient os?­tab ap?­tee?­gist vakt?­sii?­ni, kuid unus?­tab sel?­le näi?­teks käe?­kot?­ti seis?­ma ning soo?­jas ol?­nud vakt?­siin ei ole nak?­ku?­se vas?­tu võit?­le?­mi?­sel tõhus.

"Meie ei vakt?­si?­nee?­ri, kui kee?­gi tu?­leb, vakt?­siin nä?­pus,"? kin?­ni?­tas ka Tal?­lin?­na las?­te?­po?­lik?­lii?­ni?­ku ülemõe ülle Pu?­kk, kelle sõnul osu?­ta?­tak?­se po?­lik?­lii?­ni?­kus küll vakt?­si?­nee?­ri?­mis?­tee?­nust, aga eranditult po?­lik?­lii?­ni?­kus?­se va?­ru?­tud vakt?­sii?­niga, sest siis on kin?­del, et se?­da on hoi?­tud õigesti.

Lii?­va?­laia ap?­tee?­gi ju?­ha?­ta?­ja He?­le?­ne Ju?­han?­so?­ni sõnul võib ret?­sep?­ti?­ga ost?­mi?­se põhju?­seks ol?­la ka see, et vakt?­sii?­ni hind lan?­ges um?­bes pool aas?­tat ta?­ga?­si mit?­mekümne kroo?­ni võrra ja nüüd saab sel?­le kät?­te 355 või vä?­he?­ma kroo?­ni?­ga samas, kui näiteks Lää?­ne-Tal?­lin?­na Kesk?­haig?­la nak?­kus?­kes?­ku?­ses mak?­sab süst täis?­kas?­va?­nu?­le 425 ja lap?­se?­le 350 kroo?­ni.

"Vakt?­sii?­ni?­le ret?­sep?­ti kir?­ju?­ta?­des peaks kind?­las?­ti pat?­sien?­di?­le ütle?­ma, et ta os?­taks ra?­vi?­mi väl?­ja va?­he?­tult en?­ne vakt?­si?­nee?­ri?­ma mi?­ne?­kut, ja sel?­gi?­ta?­ma, miks see olu?­li?­ne on,"? ütles Ravimiameti ravimite osakonna juhataja Katrin Kiisk ja li?­sas, et ala?­ti on võima?­lik pat?­sient ot?­se vakt?­si?­nee?­ri?­mis?­ka?­bi?­net?­ti suu?­na?­ta.

Osale arutelus

  • Meditsiiniuudised

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara