Tervisekaitse: seagripp on üldiselt kerge haigus

Seagripp on üldiselt kerge haigus, millest paranemine on kiire, kinnitas tervisekaitseinspektsiooni peadirektor Tiiu Aro.

?«Praeguse kogemuse järgi tundub küll, et uus viirus on oluliselt leebem linnugripist,?» ütles Aro Vikerraadiole. ?«Nakatumine on kergem, kuid haigus on ka kergem. Paranemine on kiire,?» vahendas Arst.ee Aro sõnu.

Maailmas on seagrippi nakatunud ligi 163 000 inimest, kellest 1000 on surnud. Eestis on seagrippi põdenud 35 inimest - neli viimast lisandus viimase nelja päeva jooksul.

Kokku on nakkushaiguste labor tervisekaitseinspektsiooni andmetel uurinud ligi 200 uue gripi kahtlusega proovi. Osa nakatunuid pole Eesti elanikud, vaid on olnud Eestist läbisõidul.

Kõikidele haigestunutele on määratud viirusevastane ravi. Need, kelle ravikuur on lõppenud, on tervenenud ilma tüsistusteta.

Maailmas tervikuna on kinnitatud üle 150 000 uue gripiviiruse A(H1N1) haigusjuhu, neist Euroopa Liidu ja EFTA riikides üle 19 tuhande. Surmajuhte oli reedese seisuga kokku registreeritud 868.

Gripisümptomiteks on palavik 38 kraadi või enam, millega kaasnevad köha, nohu, kurgu-, pea- või liiges- ja lihasvalu.

Osale arutelus

  • meditsiiniuudised.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara