Suvine lisatöö

Sattusid kriisi hammasrataste vahele? Oled ajutiselt plindris? Kaotasid töö? Saadeti palgata puhkusele teadmata ajaks? Mis sest kriisist ikka kiruda. Venelased ütlevad: kui saatus kingib sulle sidruni, siis tee sellest limonaad.

Suvi - ärielus vaikne periood, keegi ei alusta uusi projekte, bürood on tühjad, tuttavad on reisimas. Kui rahalised probleemid sunnivad, siis võid ennast pakkuda suveks asendajaks, ükskõik kelle asemele, kes on suveks kontorist lahkunud.

Kui aga sattusid oleme nende hulgas, kellele ulatati lõpparve, siis kaalu hetkeks ka sellist varianti, et vahest on nüüd sobivaim aeg teha oma elus kannapööre; võib-olla on see võimalus alustada uut elu ja realiseerida lõpuks oma andeid ja pikaajalisi unistusi?

Ei ole erilisi andeid? Siis mõtle sellistele lisatöö võimalustele , mis ei nõua eriharidust või spetsiifilisi oskusi. See sobib hästi kui oled lihtsalt väsinud oma põhitöö tegemisest, tunned vajadust end laadida või otsid lahendust keerulistele probleemidele.

Unusta uhkus

Mis võiks olla alandavam kui kõrgharidusega kojamees?Ainult nälginud ülikoolikraadiga mees!

Nii ütleb rahvatarkus

Teenida ja tööd teha on alati võimalik. Ainult tahtma peab. Alustuseks mõelge läbi, mis teile teha meeldib ja kuidas oma oskusi raha teenimiseks kasutada.

Mis mõtted tulevad, kui räägitakse ajutisest või lisatööst? Flaierite jagamine, reklaamide kleepimine, koristamine, lapsehoidmine ja nii edasi. Need võimalused on testitud ja rohkem kui üks kord aidanud inimesi rasketes olukordades.

Kodune töö

Kui oskad fotografeerida, tekste kirjutada, kirjutatut kohendada või tõlkida on see suurepärane võimalus teenimiseks. Suvel puhkavad paljude väljaannete põhikohaga töötajad ja see on ideaalne võimalus kaastööd pakkuda.

Kodust tööd võib pidada kõige loomingulisemaks. Sest esiteks on see käsitöö igas mõttes.Võib juhtuda, et avastate endas kunstniku või õmbleja või rõivadisaineri.Pealegi ei jää hea õmbleja ühelgi ajal ilma leivatükita, kasvõi pükse lühemaks või seelikuid kitsamaks-laiemaks tahetakse teha igal ajal.Uurige tippõmblejate hindu ja küsige näiteks 20 % vähem.

Lisatöö kodust väljas

Siiani üks populaarsemaid lisatöö tegemise võimalusi on koerte jalutamine.

Enamasti on kujunenud olukord, et need, kellel töö veel alles, peavad rabama viie eest, et asendada oma kõiki koondatud endisi kolleege ja nii jõutakse koju alles südaööl ning lemmikutega väljaskäimise aega ei jäägi. Selline töö sobib ainult neile, kes armastavad loomi ja omavad kogemusi neljajalgsetega.

Võite oma teenust pakkuda ka teistele naabritele, siis saate ühe jalutuskäiguga teenida mitu korda rohkem, aga ärge oma võimeid üle ka hinnake, rihma otsa mahub ikka teatud arv koeri ja lisaks peab arvestama koerte iseloomudega ning peremeeste harjumustega.

Lisatöö suvilas

Kui olete otsustanud kriisi üle eldada suvilas, ei ole mõtet niimoodi aega raisata.

Suhelge naabritega, tõenäoliselt on naabrite hulgas pensionäre, kes vajavad teie abi. Näiteks selleks, et hoida aeda korras, aidata kasta või vett kanda. Võib-olla värvida maja või aidata tapeetida.Tasu ütleb teile südametunnistus.

Otsige üles ravimtaimede raamat ja minge ravimtaimi korjama. Tõenäoliselt saate neid müüa.Vahest on just sel suvel enneolematu köögiviljasaak või hoopis on metsas niipalju seeni, et nende korjamisega saab rahagi teenida. Muideks, peterselli, tilli ja rohelist sibulat ostetakse alati hästi! Või miks mitte neid edasimüüjatele müüa.

Võite isegi vähesel määrl heina teha ja seda näiteks loomapoodidesse müüa, nad ei ütle lihtsalt aitäh, aga kindlasti on nõus ka maksma!

Koguge näiteks vihmavett (võib-olla olete vihmavee müügi teerajaja?). Pakkuge oma vett lillesõpradele.

Muide, kriis on suurepärane aeg peatuseks, võtke korraks maha hull tempo ja mõelge, mida elust tahta. Vahest olete rabelenud lihtsalt rutiinist ja tegelete harjumusest mitte armsa alaga.

Tehke omad järeldused ja muutke elu paremaks!

Osale arutelus

 • Helle Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara