Rahusta oma taldu

Kui su närvid on läbi, energia otsakorral ning su jalad on näinud ka paremaid päevi, siis võta tingimata ette aroomiteraapiline jalamassaaž. See parandab su meeleolu, vähendab stressi ning toob su sammudesse tagasi vetruvuse. Mis on hea kehale, on hea ka taldadele!

Siin on mõned tavalisemad jalamassaažitehnikad, mida kasutavad professionaalsed pediküürijad. Kui sul puudub abivalmis partner, kes sulle massaaži teeks, ära muretse - neid võtteid on võimalik hõlpsasti ka ise kasutada. Jalamassaaži võid teha kuivadele või veidi õlitatud labajalgadele, kasutades ükskõik millist taimeõli ning paari piiska meelepärast eeterlikku õli.

1. Silitamine ergutab vereringet ja soojendab jalga.

Hoides partneri labajalga varbaid pidi oma käes, alusta pöialdega aeglaselt, pidevalt silitavat liikumist, hakates pihta varvastest ning libisedes endast eemale pahkluuni välja. Siis mine kergemate silitustega tuldud teed tagasi kuni varvasteni. Tee seda 3-5 korda. Nüüd, talda pidevalt pöialdega silitades, hakka pihta päkast, varvaste juurest ning liigu üle tallavõlvi kannani ja tagasi. Talita nii 3-5 korda.

2. Pahkluuringid kaotavad nihestused ja lõdvestavad jalga.

Pane üks käsi peekrikujuliselt kanna alla pahkluu taha, toetades niiviisi pöida ja jalga. Haara teise käega päkast ja pööra pöida aeglselt pahkluu kohalt 3-5 korda kummaski suunas. See harjutus koos korratud pöiamassaažiga sunnib jäikuse taanduma. See on eriti hea harjutus nende jaoks, kes kannatavad artriidi käes.

3. Varvaste sikutamine ja mudimine võib olla uskumatult raustav, kuna varbad on tundlikud.

Haara labajalast kinni tallavõlvi alt. Hoia teises käes oma varvast (võta kõigepealt ette suur varvas), pöidlaga pealt ja nimetissõrmega altpoolt. Liigu päka juurest alustades ning varvast aeglaselt ja pidevalt mudides selle otsani ja tagasi. Seejärel liigu oma nimetissõrme ja pöidlaga taas algusest lõpuni ja tagasi, varvast õrnalt muljudes ja rullides. Korda seda tegevust ülejäänud varvastel.

4. Varvaste silitamine on samuti väga leevendav.

Haara jalalabast pahkluu tagant, hoides kinni kanna alt. Lükka teise käe nimetissõrm kahe varba vahele, libistades seda seal 3-5 korda edasi-tagasi.

5. Talavõlvi muljumine vabastab pikivõlvi sise- ja välispingest.

Hoia oma labajalga nii, nagu 4. astme puhul. Suru tugevasti teise käe randmega, libistades sellega piki võlvi päkast kanna suunas ja tagasi. Talita nii 5 korda. See jalaosa talub väikest lisasurvet, ent ära üle pinguta.

6. Silitamine on hea meetod jalamassaaži alustamiseks ja lõpetamiseks. Korda 1. astet (vt. eespoolt).

Osale arutelus

 • Aive Herja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine