Wris: ettevõtjad saaksid ärireisidelt veel 15-20% kokku hoida

Reisibüroo Wrisi analüüsi kohaselt on ettevõtete harjumused ärireiside planeerimisel majanduslanguse tingimustes muutunud, Wrisi soovitusel on aruka planeerimistööga võimalik kulusid kokku hoida veelgi koguni 15-20 protsendi ulatuses.

Wris Reisibüroo juhatuse liikme Aili Kägu sõnul on majanduslangus toonud mitmeid muudatusi ärireisijate käitumisse. "Reisiplaanid kaalutakse hoolega läbi ning ettevõtted pööravad varasemast enam tähelepanu ärireiside kulude kärpimise võimalustele. Mõnedki ettevõtted on hakanud äriklassile eelistama turistiklassi ning esineb vähem samasse sihtkohta mitmekesi reisimist - selle asemel valitakse üks inimene, kes asutust reisil esindab. Samuti analüüsitakse põhjalikumalt läbi vajadus ärireisi sooritamiseks ning võimalusel viiakse mõned kohtumised läbi telefoni- või videokonverentsi teel. Senisest enam väärtustatakse partnerina reisibüroosid, kellel on vajalikud teadmised ja kontaktid, mis aitavad kliendil kulusid veelgi optimeerida," kirjeldas Kägu.

Juhatuse liige lisas, et ettevõtted on hinna suhtes tundlikumad ning ei ole haruldased juhud, kui kaubaks läheb pakkumine, mis erineb kallimast vaid paarikümne krooni võrra.

Wris soovitab ärireisijatele:

Esiteks, kasutada piiratud tingimustega pileteid, kuna tihti on piletid, mida ei saa muuta või millega kaasnevad muud piirangud (reisi aeg, marsruut vms) tunduvalt odavamad. Teiseks, aegsasti broneerimine - isegi nädal aega varem broneerides on odavamaid kohti rohkem saada, kui vaid 2-3 päeva enne reisi. Ning kui äri võimaldab veelgi paindlikumat etteplaneerimist, võiks lennupiletite broneerimisel ära kasutada kampaaniahindu. Kolmandaks, tuntud firmade teenuste kasutamine võimaldab ka raskel ajal kokku hoida tänu boonussüsteemidele, mida nii lennu- kui reisifirmad oma klientidele pakuvad. Neljandaks, odavamas klassis reisimine võimaldab kopsakat kokkuhoidu, samas ei mängi klass paljude sihtkohtade puhul, eriti päevaste ja lähilendude puhul, erilist rolli. Viiendaks, odavamate broneerimiskanalite kasutamine, näiteks Wris püsikliendid saavad teha ise oma broneeringud reisibüroo kodulehel oleva e-poe kaudu, mis on kiire ja soodne, samas võimaldab arvega maksta.

Samuti võimaldavad mõningast kokkuhoidu majanduslanguse mõjud ise - näiteks majutushinnad on võrreldes eelmise aastaga kukkunud kõikjal maailmas.

Osale arutelus

 • aripaev.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine